حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1591067/43 زمان: 14:54   1397/11/23 بازدید: 3,869

بررسی چهار گل خورده از استقلال در هفته شانزدهم

نمایش نگران کننده سازمان دفاعی پیکان (گزارش)

نمایش خط دفاعی پیکان طی هفته‌های اخیر به شکلی بوده که حتی تغییرات کادرفنی نیز نتوانسته آنها را از مسیر سقوط و ناکامی نجات دهد.

به گزارش "ورزش سه"  پیکان در هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر در حالی باید به مصاف سپاهان صدرنشین و بهترین خط حمله لیگ برود که 6 شکست پیاپی در کارنامه به ثبت رسانده و در آخرین بازی خود مقابل استقلال در حالی با 4 گل مغلوب شد که چند گل دیگر هم می‌توانست دریافت کند ولی بخت با شاگردان فرکی یار بود و شکست سنگین‌شان از این سنگین‌تر نشد.


در شرایطی که شکست پرگل یک تیم همیشه باعث سیبل شدن دروازه‌بان مقابل انتقادات می‌شود ولی با بررسی اجمالی بازی مقابل استقلال می‌توان پی برد که آشفتگی خط دفاع پیکان اگر کمتر از وحید شیخ ویسی در این شکست موثر نباشد کمتر هم نیست. ضمن اینکه گلر پیکان روی چند صحنه با سیوهای فوق‌العاده خودش دروازه را نجات داد و مانع از پرگل‌تر شدن بازی شد.


گل اول: مرتضی تبریزی دقیقه 16

تبریزی در موج حملات آبی‌ها در ابتدای بازی صاحب موقعیت گل شد. این گل تنها گل آبی‌پوشان از جناح چپ خط دفاع پیکان بود و در جایی که مشکل‌پور و قاسمی جا مانده بودند دروازه پیکان را به زیبایی هرچه تمام‌تر باز کرد.

 


گل دوم: میلاد زکی‌پور دقیقه 58

فرشید اسماعیلی از غفلت خط دفاع و مگنو باتیستا استفاده کرد و تا محوطه جریمه پیکان بدون مزاحمت پیش رفت و به زکی‌پور در موقعیتی خوب پاس داد تا او دروازه پیکان را به راحتی باز کند. در این صحنه علی حمودی و حجت حق‌وردی به طور واضح جا ماندند و مقصر بودند.


گل سوم: اسماعیل گونکالوس دقیقه 81

بازهم غلفت هافبک‌های دفاعی و خط دفاع پیکان فرصت حمله به دو مهاجم تازه وارد استقلال داد. منشا حرکت را شروع کرد و گونکالوس تمام کرد. این گل را می‌توان به نام حجت حقوردی هم ثبت کرد. ضربه گونکالوس در مسیری حرکت می‌کرد که توپ به شیخ ویسی می‌رسید ولی تغییر جهت توپ روی تکل حقوردی یک گل به آبی‌ها تقدیم کرد.

 


گل چهارم: وریا غفوری دقیقه 92

وریا غفوری بازهم از همان نقطه  2 گل قبلی به پیکان ضربه زد. مثلث باتیستا، حمودی و حق‌وردی فرصت شوتزنی در فضایی خوب را به وریا دادند و او هم فرصت‌طلب‌تر از آن است که چنین هدیه‌ای را رد کند.


جمع بندی


اوضاع خط دفاع پیکان آشفته‌تر از آن چیزی است که به اتفاقات و روز خوب و بد یک تیم ربط داشته باشد. نتایج قبلی این تیم که منجر به برکناری جلالی شد هم این موضوع را به اثبات می‌رساند و باید دید چه بلایی به سر خط دفاعی آمده که در 3 هفته ابتدایی لیگ برتر در 3 دیدار دشوار دروازه‌اش بسته ماند و حالا گل زدن به این تیم کار سختی به نظر نمی‌رسد.

 


پیکان این هفته باید به مصاف سپاهان برود. صدرنشین و بهترین خط حمله لیگ برتر که مهاجمان زهردارش حتی از استقلال هم خطرناک‌تر و فرصت‌طلب‌تر هستند و با این شرایط اگر فکری به حال ساختار و نفرات دفاعی نشود هفتمین شکست پیاپی دور از انتظار نیست.


نمرات متریکا به خط دفاع پیکان هم نشان از این موضوع است. همانطور که می‌بینید ضلع سمت راست خط دفاع نمرات پایین‌تری از ضلع سمت چپ دارند.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.