حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1600241/30 زمان: 13:59   1398/01/02 بازدید: 51,560

ادعای جالب یک متخصص ژنتیک

می توانیم لیونل مسی را شبیه سازی کنیم!

یک دانشمند ژنتیک ادعا کرد که با استفاده از روش های علمی فعلی، می توان در آینده لیونل مسی را شبیه سازی کرد.

به گزارش "ورزش سه"، مسی که تمام دوران حرفه ای اش را در بارسلونا سپری کرده، در 674 بازی برای این تیم، 591 گل به ثمر رساند و در یک دهه گذشته، یکی دو از دو سوپراستار دنیای فوتبال بوده است.

اما او در 31 سالگی، در سال های پایانی دوران حرفه ای اش قرار دارد و اکنون این سوال در ذهن بسیاری وجود دارد که باید چند سال دیگر سپری شود که دنیای فوتبال بازیکنی مانند مسی به خود ببیند.

در چنین شرایطی، آرکادی ناوارو، متخصص ژنتیک و رئیس مرکز ژنوم-فنوم اروپا، ادعا کرد که ساختن نسخه دیگری از مسی امکان پذیر است.

او به شکه رادیویی کادنا سر گفت:" بله، می توان با روش های فعلی، مسی را شبیه سازی کرد. نسخه جدید از لحاظ ظاهری خیلی شبیه به مسی خواهد بود؛ انگار که دو قلوی او باشد.

 

 

 

مثل اینکه دو دوقلو با هم به دنیا آمده باشند و ما یکی را برای 30-20 سال منجمد کرده باشیم. این نسخه جدید ویژگی هایی مانند مسی دارد اما ژنتیک تنها یک عامل است. سایر موارد آموزش و محیط است.

مسی فقط به خاطر ژنتیکش، مسی نشده، بلکه به خاطر همه چیزهایی است که در طول زندگی آن را پشت سر گذاشته، آموزش اش، دوران حضورش در لا ماسیا و جوری که با او رفتار شده است.

ژنتیک تنها می تواند پتانسیل یک کار را ایجاد کند، بقیه اش به ما بستگی دارد که آن کار را تکمیل کنیم."

مسی در رقابت های این فصل تاکنون 39 گل برای بارسا به ثمر رساند و در صورتی که بتواند قهرمان لالیگا شود، دهمین قهرمانی اش در این رقابت ها را جشن خواهد گرفت.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.