کد خبر: ay8bL زمان: 12:53 1398/01/27   بازدید: 331

عاشوری: تیم ملی یکی بیاورد مثل سانچس

محسن عاشوری معتقد است تیم ملی برای پیشرفت در آینده مربی ای مثل سانچس می خواهد. مربی جوان اسپانیایی که قطر را قهرمان جام ملت های آسیا کرد.

به گزارش "ورزش سه"، محسن عاشوری که در پرسپولیس سابقه همکاری با مربیانی چون مصطفی دنیزلی و ژوزه مانوئل را دارد در مورد حضور یورگن کلینزمن در راس کادر فنی تیم ملی می گوید: یورگن کلینزمن چهره شناخته شده ای در فوتبال جهان بشمار می رود و سومی در جام جهانی و قهرمانی در کونکاف به همراه تیم ملی آمریکا در کارنامه او دیده می شود. زمانی که مربی تیم ملی آلمان شده بود من مربیگری و نحوه کارش را دنبال می کردم و متوجه شدم از نظر سبک بدنسازی و هم چنین کارهای روحی و روانی دست به ابتکارات جدیدی زده است اما قطعا مربی گرانی  برای فوتبال ایران خواهد بود. قطعا دراین مقطع با توجه به مشکلات مالی فدراسیون فوتبال و هم چنین میزان امکاناتی که در اختیار تیم  ملی است کلینزمن گزینه خوبی برای تیم ملی به شمار نمی رود. به نظر من بهتر است فدراسیون فوتبال دنبال یک مربی جوان و صاحب سبک و ارزان قیمت مثل سانچس باشد. فوتبال ایران از نظر تکنیکی و بدنی غنای خوبی دارد و همواره در آسیا جز بهترین ها بوده است. مربی ای باید بیاید که تیم ملی را با فوتبال ترکیبی و زیبا به جلو هدایت کند. دفاع کردن در فوتبال هنر نیست و هنر این است که تیم ملی در سایه دفاع تیمی حمله تیمی را با بازی ترکیبی و زیبا به نمایش بگذارد. دیدید که این تاکتیک توسط سانچس در تیم ملی قطر به خوبی پیاده شد. تیمی که میزبان جام جهانی 2022 است و می خواهد در بازی با تیم های مطرح جهان فوتبال درخورشانی به نمایش بگذارد.

 

محسن عاشوری در مورد ادامه حضور برانکو در پرسپولیس و اینکه باشگاه باید چه تصمیمی برای آینده او بگیرد، گفت: نیاز به اشاره نیست که کارنامه برانکو در پرسپولیس قابل دفاع بوده است. برانکو از آنجایی که نتیجه خوب دراین تیم را تکرار کرده است و مادامی که تیم خوب نتیجه می گیرد باید در تیم بماند.  

 

این مربی که به تازگی به همراه خوشه طلایی قهرمان گروه الف رقابت های فوتبال قهرمانی دسته دوم باشگاه های کشور شده در مورد آینده کاری خود و اینکه آیا فصل آتی درتیم خوشه طلایی به دنبال صعود به لیگ برتر است، گفت: هنوز صحبتی با باشگاه برای تمدید قرارداد نداشته ام. طبیعتا اگر مذاکرات خوب پیش رود ادامه همکاری منطقی است با توجه به همکاری خوبی که در فصل گذشته داشته ایم. اما خیلی منطقی نیست در اولین فصل حضور درلیگ یک به دنبال صعود به لیگ برتر باشیم. البته نه اینکه اگر ماندنی شوم دنبال موفقیت نباشم. اتفاقا استراتژی من برای حضور در هر تیمی این است که آن تیم برای موفقیت برنامه داشته باشد اما صعود دراولین فصل حضور خیلی منطقی نیست. همان طور که برای صعود به لیگ یک، دو فصل برنامه ریزی کرده بودیم. باید به این نکته هم اشاره کنم برای موفقیت فقط خواست مربی کافی نیست و تیم هم باید بضاعت آن را داشته باشد.