کد خبر: zqwAm زمان: 12:00 1398/03/01   بازدید: 9446

استرلینگ: جریمه 9 امتیازی، راه‌حل نژادپرستی در فوتبال

رحیم استرلینگ، ستاره منچسترسیتی می‌گوید مایل است با اتحادیه فوتبال انگلیس و سازمان لیگ برتر در جلسه‌ای درباره نژادپرستی شرکت کرده و نظراتش را با آنها در میان بگذارد.

به گزارش "ورزش سه"، رحیم استرلینگ، ستاره منچسترسیتی می‌گوید مایل است در ادامه تلاشهایش برای مبارزه با نژادپرستی در فوتبال، با مسئولین اتحادیه فوتبال انگلیس و سازمان لیگ برتر در جلسه‌ای شرکت کرده و نظرات خود را با آنها در میان بگذارد.

 

استرلینگ امسال با پیراهن سیتی فصل درخشانی را پشت سر گذاشت و در پایان فصل از سوی اتحادیه فوتبال‌نویسان انگلیس به عنوان بهترین بازیکن سال انتخاب شد. اما استرلینگ بیرون از مستطیل سبز هم به شدت فعال بوده و به یکی از رهبران مبارزه با نژادپرستی در فوتبال تبدیل شده است. او حالا می‌گوید قصد دارد با روسای فوتبال انگلیس در جلسه‌ای شرکت کرده و راه‌های پایان دادن به نژادپرستی را بررسی کند.

 

 

استرلینگ در گفتگو با وال استریت ژورنال در این باره گفت:" فوتبالیست‌ها در طول فصل هر دو سه روز یکبار در یک بازی حضور دارند و سرشان آنقدر شلوغ است که وقتی برای صحبت کردن با دیگران درباره مسائل مختلف پیدا نمی‌کنند. ولی حالا که فصل تعطیلات است خیلی دوست دارم با اتحادیه و سازمان لیگ برتر صحبت کنم تا ببینیم در آینده چه کارهایی می‌توان انجام داد تا نژادپرستی از فوتبال انگلیس حذف شود".

 

استرلینگ کاهش 9 امتیاز از تیمی که هوادارانش توهین نژادپرستی می‌کنند را راه‌حل موثری می‌داند. او در این باره گفت:" فرض کنید من هوادار منچستریونایتد هستم. شک ندارم در این شرایط دوست ندارم تیمم به خاطر حرفهای احمقانه‌ای که من در استادیوم می‌زنم 9 امتیاز جریمه شود. اگر تماشاچی بداند که در صورت فحش دادن و زدن حرفهای نژادپرستانه به بازیکنان حریف تیمش 9 امتیاز از دست می‌دهد، مطمئن باشید دیگر از این چیزها نمی‌گوید".