حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1619728/34 زمان: 15:33   1398/04/03 بازدید: 901

الکس، گزینه جدی حاضر در حیات ریجنسی؛

پرسپولیس، در انتظار چراغ سبز نوری در ترکیه

باشگاه پرسپولیس در حالی گزینه های نهایی سرمربیگری فصل آینده این تیم را مطرح کرده که یکی از آنها الکساندر نوری، سرمربی سابق وردربرمن است. تنها گزینه ای که هم داخلی است و هم خارجی.

به گزارش ورزش سه، پس از جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس و حضور در الاهلی عربستان، پرسپولیسی ها به تکاپو برای یافتن جایگزین سرمربی موفق سال های اخیر افتاده اند. جدیدترین مرحله از اقدامات باشگاه پرسپولیس در ترکیه صورت می گیرد؛ جایی که سه نفر از اعضای هیئت مدیره برای مذاکره با گزینه های نهایی هدایت پرسپولیس در یک هتل حضور یافته اند.

 

از اسامی لو رفته کسانی که اتاق هتل برایشان رزرو شده، مشخص است که الکساندر نوری به همراه مدیر برنامه های خود پای میز مذاکره با مدیران پرسپولیس خواهد نشست. این مربی ایرانی – آلمانی که با دوران درخشانش در وردربرمن حسابی بین فوتبال دوستان ایران محبوب و مشهور شد، پس از یک افت نسبی و تجربه ناموفق با اینگول اشتات، از ماه دسامبر سال 2018 تیمی نداشته و سرمربی نبوده است.

 

در این دوران نوری همواره یک گزینه ثابت برای تیم های مطرح ایرانی بود که در پروسه انتخاب سرمربی قرار داشتند. زمانی که تراکتورسازی برای نیم فصل دوم به دنبال سرمربی می گشت، اسم نوری به عنوان یک گزینه مطرح شده بود اما در نهایت ژرژ لیکنز بلژیکی هدایت تراکتور را بر عهده گرفت. تیم ملی ایران هم پس از جدایی کارلوس کی روش وارد عملیات یافتن جایگزین شد و در این میان هم نام الکساندر نوری دیده می شد. سرانجام اما مارک ویلموتس، به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد.

 

 

سومین مرتبه ای که نام نوری در بین نامزدهای حضور در ایران مطرح شد، بحث داغ انتخاب سرمربی استقلال بود. آبی های پایتخت با کنار گذاشتن شفر باید برای او جانشین پیدا می کردند و در نهایت آندره ا استراماچونی از ایتالیا، برای این سمت برگزیده شد.


حالا دیگر تیم پرطرفدار پایتخت پس از اینکه 4 فصل را با یک مربی گذراند و به موفقیت های زیادی هم رسید، دوباره در موقعیت انتخاب سرمربی قرار گرفته است. از طرف باشگاه پرسپولیس گزینه هایی معرفی شده که باز هم یکی از آنها، همان همیشگی است؛ الکساندر نوری.

 

نوری به واسطه حضور به همراه مدیر برنامه هایش در هتل محل اقامت مدیران پرسپولیس، یکی از گزینه های جدی هدایت پرسپولیس است و با خبرهایی که مبنی بر رد پیشنهاد پرسپولیسی ها توسط آنته چاچیچ شنیده شده، شانس حضور نوری در پرسپولیس بیشتر از قبل شده است.

 

 

الکساندر نوری احتمالا به سبکی شبیه افشین قطبی می تواند برای هواداران فوتبال در ایران جذابیت داشته باشد و اولین تجربه حضورش در ایران، توجه همه را جلب خواهد کرد تا انواع و اقسام دیتاها را درباره شخصیت، رفتار و بار فنی او به دست آورند.

 

این سرمربی 39 ساله که از پدری ایرانی و مادری آلمانی متولد شده، دوره سرمربیگری را با حضور نسبتا موفق در اولدنبرگ آغاز کرد. بعد از آن، وردربرمن تیمی بود که نوری در آن کار کرد و اتفاقا این دوره باعث شکوفایی استعداد این سرمربی دورگه شد. بعد از جدایی از برمن، اینگول اشتات تیم بعدی نوری بود که یک نقطه تاریک در رزومه کاری او به حساب می آید.

 


با این اوصاف، می توان گفت نوری یک گزینه جذاب و جالب توجه برای حضور در لیگ برتر ایران است اما سن پایین او و همچنین عدم سابقه کاری خارج از کشور پیشرفته آلمان، شاید ماموریت او در فوتبال ایران و تیمی مثل پرسپولیس را سخت تر از حد عادی بکند. نکته دیگر این است که پرسپولیس با چه حدود هزینه ای می تواند نوری را به ایران بیاورد. رقمی که احتمال دارد برای او پرداخت شود، در حد دیگر گزینه هایی است که رزومه های نسبتا پرباری دارند. در مجموع البته این مسائل چیزی از هیجان انگیز بودن ورود یک مربی جوان و ماجراجو به چرخه لیگ برتر ایران کم نمی کند.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.