کد خبر: LApMG زمان: 10:53 1398/04/04   بازدید: 35101

اثبات اتهامی که مربی ایرانی وارد کرده بود

بر اساس گزارش‌‌های منتشر شده در رسانه‌های عراقی، 72 بازیکن عراقی مظنون به تخلف سنی و جعل سند در این زمینه شده‌‌اند که در این بین نام بازیکنانی همچون بشار رسن هافبک پرسپولیس، همام طارق هافبک استقلال و مهند علی ستاره تیم ملی عراق در مسابقات جام ملت‌های آسیا 2019 دیده می‌شود.

به گزارش "ورزش سه"، عراقی ها همواره در سال های اخیر و در جام ملت های نوجوانان، جوانان و امید از سوی برخی از تیم های شرکت کننده متهم به استفاده از بازیکن صغر سنی می شدند! در سال 2016 و در روزی که ایران به عراق در فینال جام ملت های نوجوانان باخت عباس چمنیان سرمربی تیم ملی، حریف را به استفاده از بازیکن صغر سنی در ترکیب متهم کرد. عباس چمنیان در این باره گفته بود:« ایران نایب قهرمان بازی ها شده و به جام جهانی راه پیدا کرده اما باید بگویم تیم عراق در ترکیب از بازیکنانی بهره می برد که بی شک شرایط سنی اشان بالاتر از بازیکنان نوجوانان بود. این را نه به خاطر تیپ و ظاهرشان بلکه به خاطر کیفیت پاس هایی که در بازی داده اند، می گویم و اینکه تصمیماتی که در برخی از دقایق بازی می گرفتند. این پاس ها پاس های بازیکن زیر 17 سال نبود و...»

 

تیم ملی نوجوانان ایران بعد از کسب عنوان دومی در جام ملت ها در سال 2017 در جام جهانی نوجوانان در هند حاضر شد و با توجه به صعود به مرحله یک چهارم نهایی یکی از موفق ترین تیم ها بود اما عراقی ها به موفقیتی دراین بازی ها دست پیدا نکردند. هر چند ایران هم در گذشته های نه چندان دور متهم به استفاده از بازیکنان صغر سنی در ترکیب تیم نوجوانان شده بود و به این خاطر با جرایم سنگینی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مواجه شد. البته بعد از این اتفاق تلخ که در میادین بین المللی بازتاب منفی داشت، ایران دیگر از بازیکن صغر سنی در ترکیب تیم های ملی پایه بهره نبرد. جالب اینکه بدانید سال های سال است تیم های ملی ایران در رده پایه بازیکنی که شناسنامه اش دارای توضیح است و در گذشته حتی از مسیر قانونی اقدام به کاهش سن خود کرده است، جذب نمی کند و به نوعی می شود گفت راه حضور بازیکنان صغر سنی درترکیب تیم های ملی ایران مسدود شده است.

 

گفتنی است تخلفی که رسانه های عراقی بدان اشاره داشته اند مربوط به تخلف بازیکنان در تیم های ملی پایه است چرا که در رده سنی بزرگسالان شرایط سنی وجود ندارد و بازیکن با هر شرایط سنی می تواند در ترکیب تیم حضور پیدا کند. هنوز فدراسیون فوتبال عراق به ادعاهای مطرح شده از سوی رسانه های عراقی پاسخ نداده است اما به طور حتم کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا از این پس برخورد جدی تری با لیست هایی که از سوی فدراسیون فوتبال عراق در تیم های ملی پایه ارایه می شود، برخورد خواهند کرد.