حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1625811/1 زمان: 00:42   1398/05/02 بازدید: 116

برد فیروزجا و غلامی در دور هفتم لیگ شطرنج ترکیه

صعود فیروزجا به رده ۳۹ جهانی

علیرضا فیروزجا و آرین غلامی در دور هفتم لیگ شطرنج ترکیه، مقابل حریفانشان به پیروزی رسیدند.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، علیرضا فیروزجا با ریتینگ ۲۶۸۵ در دور هفتم  لیگ برتر شطرنج ترکیه مقابل تاریک از ترکیه با ریتینگ ۲۳۴۲ به برتری رسید.فیروزجا در دور اول مقابل نماینده ترکیه با ریتینگ ۲۳۸۰، در دور دوم برابر نماینده روس با ریتینگ ۲۵۰۵ و در دور سوم مقابل نماینده گرجستان با ریتینگ ۲۴۹۹ به برتری رسیده بود. همچنین در مقابل نماینده روس در بازی چهارم به تساوی رضایت داد و در بازی پنجم مقابل حریف ترکیه‌ای خود به برتری رسید.این شطرنج باز در دور ششم مقابل  مصطفی ییلماز از ترکیه  با ریتینگ۲۶۱۸  توانست به برتری دست پیدا کند.

 

اکنون فیروزجا با ۱۳ افزایش ریتینگ در رده بندی زنده (غیررسمی) فدراسیون جهانی به رده ۳۹جهان صعود کرده و با بردهای اخیر رکورددار ریتینگ زنده تاریخ شطرنج ایران شده است. پیش از این پرهام مقصودلو این رکورد را در اختیار داشت.

 

فیروزجا در لیگ شطرنج ترکیه  برای تیم تاتوان (TATVAN) رقابت می‌کند.

 

آرین غلامی با ریتینگ ۲۵۳۲ دیگر شطرنج باز ایرانی حاضر در این لیگ که در تیم دنیز رقابت می‌کند، در دور  هفتم مقابل حریف ترکیه ای با ریتینگ ۲۳۱۰ به پیروزی رسید. غلامی در دور اول مقابل شطرنج‌باز روس با ریتینگ ۲۶۴۰ شکست خورده بود.

 

او در دورهای دوم ، سوم و چهارم مقابل حریفانی از ترکیه به تساوی رسیده بود. همچنین در بازی پنجم مقابل حریف ترکیه به برتری رسید. غلامی توانسته بود در دور ششم نماینده‌ای از روسیه با ریتینگ ۲۵۸۳ را شکست دهد.

 

سوپر لیگ شطرنج ترکیه از ۱۷ تا ۲۸ جولای با حضور ۱۳ تیم در ۱۳ دور در آنکارا در حال برگزاری است که دو شطرنج‌باز ایرانی برای دو تیم تاتوان و دنیز مسابقه می‌دهند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.