حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1630829/34 زمان: 12:39   1398/05/27 بازدید: 2,806

حذف داور پشت دروازه یا داور اضافه

فدراسیون فوتبال ساعاتی پیش اسامی داوران دیدارهای هفته نخست لیگ برتر را اعلام کرد که بر خلاف فصل گذشته در لیست داوران اعلام شده داور پشت دروازه یا داور اضافه به چشم نمی خورد.

به گزارش "ورزش سه"، قرار بود تا راه اندازی سیستم کمک داور ویدئویی در بازی های لیگ برتر کمیته داوران از دو داور پشت دروازه یا داور اضافه در بازی ها استفاده کند اما هدایت الله ممبینی رییس جدید کمیته داوران معتقد است اجرای این تصمیم در نیم فصل دوم فصل گذشته بازدهی مثبتی نداشته است و بهتر است که متوقف شود! این در حالی است که بازی های فصل جدید لیگ برتر بدون سیستم کمک داور وید ئویی آغاز خواهد شد.

 

گفتنی است کمیته داوران به زودی یک ست سیستم کمک داور وید ئویی از فیفا خریداری خواهد کرد اما فدراسیون فوتبال برای کاهش هزینه باشگاه ها به دنبال بومی سازی این سیستم است و به تازگی برای شناخت شرکت هایی که می توانند در این زمینه به فوتبال کمک کنند فراخوان داده است.البته در نهایت این فیفا است که در زمینه بومی سازی سیستم کمک داور وید ئویی در فوتبال ایران تصمیم گیری خواهد کرد.

 

گفتنی است تیم ها هم از حضور داوران پشت دروازه در بازی های لیگ برتر استقبال نکردند و در برخی از بازی ها هم این حضور با انتقاد همراه بود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.