حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1630927/44 زمان: 19:30   1398/05/27 بازدید: 1,612

حسن یزدانی با دانشگاه وارد لیگ کشتی می‌شود؟

دانشگاه آزاد قصد دارد با ورود به لیگ کشتی ستاره هایی همچون حسن یزدانی، رضا یزدانی و کمیل قاسمی را جذب کند. 

به گزارش "ورزش سه"، لیگ‌های کشتی آزاد و فرنگی بعد از مسابقات جهانی 2019 برگزار خواهند شد و هر تیم می تواند طبق آیین نامه لیگ 3 ملی پوش جذب کند. این روزها رایزنی برای حضور تیم های مختلف در لیگ های آزاد و فرنگی توسط رییس فدراسیون و رییس سازمان لیگ کشتی در حال انجام است. 


در همین راستاکمال جوانمرد، مدیرکل اداره ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد بعد از مذاکراتی که با رییس فدراسیون و رییس سازمان لیگ کشتی داشت، از حضور قدرتمند این تیم در لیگ‌های کشتی آزاد و فرنگی در سال 98 خبر داد.


جوانمرد بعد از اعلام این خبر در گفت‌وگو با روابط عمومی سازمان لیگ کشتی گفت: همانطور که می دانید سال هاست دانشگاه آزاد در لیگ های رشته های مختلف ورزشی حضور فعالی دارد. در کشتی هم بعد از آمدن آقای دبیر شرایط مناسبی به وجود آمد و با توجه به مذاکراتی که با ایشان و رییس سازمان لیگ کشتی داشتیم، قرار بر این شد در لیگ های کشتی آزاد و فرنگی تیمداری کنیم.

 


وی افزود: قرار است تیم کشتی آزاد دانشگاه آزاد از استان مازندران و تیم کشتی فرنگی دانشگاه آزاد از خوزستان وارد لیگ برتر شوند. به هر حال مهد کشتی آزاد در ایران استان مازندران و مهد کشتی فرنگی هم خوزستان است.  


مدیرکل اداره ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد در پاسخ به این سوال که تیم های دانشگاه آزاد با چه شرایطی وارد لیگ خواهند شد، عنوان کرد: همواره سیاست دانشگاه آزاد در تمام رشته های ورزشی همین بوده که تیم های خود را برای حضور در فینال ببندد. سال قبل 16 تیم در لیگ های مختلف داشتیم و امسال این تعداد به 24 تیم رسیده است. برند دانشگاه آزاد مقتدر است و ما در لیگ کشتی هم سعی می کنیم تیم قدرتمند راهی مسابقات کنیم.


جوانمرد در پایان با اشاره به پتانسیل دانشگاه آزاد در استان مازندران گفت: اگر ما تصمیم گرفتیم از استان مازندران در لیگ کشتی آزاد شرکت کنیم، دلیلش پتانسیلی است که در این استان داریم. می خواهیم از کشتی گیرانی مثل رضا یزدانی، حسن یزدانی و کمیل قاسمی که در دانشگاه آزاد دانشجو بودند و هستند، استفاده کنیم. همچنین در بخش مربیان و سرپرستان هم می توانیم روی افرادی همچون مجید ترکان، عسکری محمدیان و کوروش علیزاده حساب باز کنیم. البته از پتانسیل سایر استان ها نیز استفاده خواهیم کرد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.