حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1631769/41 زمان: 00:11   1398/06/01 بازدید: 67,489

حاشیه‌های اولین نشست مرد ایتالیایی

نیم ساعت با استراماچونی؛ فوتبال مینیاتوری در استقلال؟

امروز آندره‌آ استراماچونی سرمربی ایتالیایی اولین نشست مطبوعاتی خود پیش از یک بازی رسمی درلیگ برتر را در تبریز تجربه کرد

به گزارش "ورزش سه"، اولین نشست مطبوعاتی سرمربی نامدار ایتالیایی استقلال پیش از یک بازی رسمی، امروز در تبریز برگزار شد. اکثرا نشست های مطبوعاتی تبریز را با حاشیه های خاص منحصر به فردش به یاد داریم ولی با این حال نشست امروز، که اولین نشست مطبوعاتی لیگ برتر در تبریز و البته اولین کنفرانس خبری آندره‌آ استراماچونی بود با روالی ملایم پیش رفت تا سرمربی سابق اینترمیلان اولین گفتگویش در نشست های خبری را کم حاشیه بگذراند. اما در این مطلب به حاشیه نگاری نخستین کنفرانس خبری مرد جذاب ایتالیایی پرداخته ایم که خالی از لطف نیست.


*نشست خبری امروز تقریبا با 10 دقیقه تاخیر از ساعت 19:10 در هتل شهریار تبریز برگزار شد. در ابتدای نشست خبری مدیر روابط عمومی هیات فوتبال عنوان کرد که بنا به دستورالعمل جدید از این به بعد مدیریت نشست های خبری قبل و بعد از بازی برعهده مدیر روابط عمومی هیات های فوتبال استان هاست و به خبرنگاران بابت زمان 15 دقیقه ای کنفرانس های خبری و سوال صرفا راجع به مسابقه هشدار داد. دو موردی که چندان به مذاق خبرنگاران حاضر خوش نیامد و حداقل مورد دوم آن چنان هم در طول نشست خبری رعایت نشد و خبرنگاران حاضر در نشست خبری سوال های مدنظر خود راجع به موضوعات مختلف را از هر دو سرمربی پرسیدند.

 

 


*پس از صحبت های مدیر روابط عمومی هیات فوتبال، مدیر رسانه ای جدید استقلال گلایه هایی از فدراسیون و برنامه فوتبال برتر عنوان داشت. نوری فر اعتقاد داشت در تمام دنیا اداره نشست های خبری بر عهده مدیران رسانه باشگاه هاست و این دستورالعمل جدید چندان منطبق بر اصول نیست. همچنین نوری فر از محمدحسین میثاقی بابت انتشار ویدیویی که کیت های این فصل استقلال در آن رونمایی شد انتقاد کرد و گفت باشگاه استقلال می خواسته ابتدا خودش کیت های جدید را رونمایی کند.


* اما از این صحبت ها که بگذریم می رسیم به آندره‌آ استراماچونی. سرمربی ایتالیایی از ابتدای حضورش همانند تمرینات این تیم با چهره ای جدی از ابتدا تا انتها به سوالات پاسخ می داد و حاضرین حتی کوچکترین لبخندی هم به لب های او ندیدند!


*اولین سوالی که از سرمربی جدید استقلال در اولین کنفرانس مطبوعاتی اش پرسیده شد راجع به شناخت وی از ماشین سازی و فوتبال تبریز بود. سرمربی ایتالیایی با بیان این که دو تن از بازیکنان مهم این تیم در فصل گذشته به تراکتور و پرسپولیس رفته اند نشان داد نسبت به شرایط حریفانش بی اطلاع نیست و فقط گفت از بردن نام بازیکنان پرهیز می کند چرا که می ترسد نام ها را درست تلفظ نکند! استراما بعد از بیان توضیحات فوق وقتی با سوال دوباره خبرنگار راجع به آشنایی اش از فوتبال تبریز مواجه شد گفت که می داند تراکتور از تیم های بزرگ ایران است و تبریز هم از مهم ترین شهرهای فوتبال کشور و حتی اشاره کرد که می داند هر دو تیم تبریزی یک مالک مشترک دارند.


* از مرد ایتالیایی همچنین پرسیده شد که وی از کشور فوتبال مینیاتوری می‌آید؛ جایی که فوتبال را ظریف بازی می کنند. واکنش سرمربی استقلال به این سوال جالب بود چرا که وی منظور از فوتبال مینیاتوری را متوجه نشد و بعد از شنیدن توضیحات وی اشاره کرد که برای پیاده کردن فوتبال مدنظرش به زمان نیاز خواهد داشت.


*اما شاید مهم ترین قسمت صحبت های استراماچونی در پاسخ به سوال آخری بود که از وی پرسیده شد؛ آیا ورودی جدیدی در تیمش خواهد داشت یا نه که مرد ایتالیایی عنوان کرد که استقلال ۴ مهره در بخش تهاجمی را از دست داده و انتظار یک مهره جدید در بخش تهاجمی را در زمان باقی مانده نقل و انتقالات دارد. این در حالی است که در هفته های اخیر نام های زیادی به استقلال نزدیک شده بودند.

 

 


* در پایان خبرنگاران به زمان 15 دقیقه ای نشست خبری معترض بودند و اعتقاد داشتند باتوجه به اینکه صحبت های سرمربی استقلال باید ترجمه شود این زمان باید افزایش یابد. البته این اعتراض راه به جایی نبرد و در نهایت پایان نشست مطبوعاتی سرمربی آبی ها اعلام شد. سرمربی ایتالیایی درپایان هم با کلمه فارسی خداحافظ از خبرنگاران خداحافظی کرد ولی حتی هنگام ادای این کلمه فارسی هم چهره جدی خود را حفظ کرد تا مشخص شود برخلاف سرمربی سابق آبی پوشان، استراما با کسی شوخی ندارد!

 

حامد حاجی‌ محمدی

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.