حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1637011/13 زمان: 21:48   1398/06/25 بازدید: 139,619

استقبال از دربی با شلیک ناگهانی؛

پرسپولیس 1 - صنعت نفت 0؛ یزله به خودی!

قرمزها با گلزنی کنعانی‌زادگان از سد آبادانی‌ها عبور کردند و به استقبال بازی با استقلال رفتند.

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس بعد از آنکه لیگ نوزدهم را با پیروزی برابر پارس جنوبی جم آغاز کرد، در دومین بازی نتوانست در تبریز امتیاز بگیرد و با یک گل مقابل تراکتور شکست خورد، اما سرخ پوشان امشب به دنبال برتری مقابل صنعت نفت بودند تا از جمع بالانشینان عقب نمانند و برد روحیه بخشی پیش از دربی بگیرند که موفق به انجام این کار شدند و با شوت محمدحسین کنعانی‌زادگان و شادی گلِ یزله او مقابل آبادانی‌هایی که متخصص این شادی‌ها هستند، به برتری برسند.


شاگردان کالدرون با این پیروزی 6 امتیازی شدند و به رده چهارم جدول صعود کردند و صنعت نفت هم بعد از برتری مقابل فولاد و تساوی برابر نفت مسجدسلیمان، با شکست امروز 4 امتیازی ماند تا به رده هفتم سقوط کند.


هفته سوم لیگ برتر؛ دوشنبه: 98/06/25 ؛ ساعت 19:45
استادیوم: آزادی/تماشاگر: 12000 نفر
داور: سید مهدی سیدعلی؛ کمک‌ها: سعید علی‌نژادیان و علی‌اکبر نوری؛ داور چهارم: حسن انتظاری/ کمک داوران خط: علی صفایی و حمید حاج‌ملک/ ناظر داوری: حسن کامرانی‌فر.

 


پرسپولیس


بوژیدار رادوشوویچ
محمدحسین کنعانی‌زادگان
شجاع خلیل‌زاده
مهدی شیری
محمد انصاری
احمد نوراللهی
بشار رسن(52- وحید امیری)
سیامک نعمتی(80- محمد نادری)
مهدی ترابی
علی علیپور
جونیور براندائو(69- امید عالیشاه)


سرمربی: گابریل کالدرون

 

 

 


صنعت نفت آبادان


محمد دریس
عقیل کعبی
محمد اهل‌شاخه
عبدالله ناصری
مهدی حنفی
مصطفی احمدی
مسلم مجدمی(86- عیسی آل‌کثیر)
سید محمد قریشی
طالب ریکانی(82- سید فاخر تهامی)
جعفر سلمانی
مهدی مومنی(61- رضا جبیره)
سرمربی: دراگان اسکوچیچ

 

اخطار


شجاع خلیل‌زاده(44) از پرسپولیس

 

شرح گل


پرسپولیس 1 - صنعت نفت صفر (دقیقه 57: محمدحسین کنعانی‌زادگان):سیامک نعمتی ضربه آزادی که در میانه زمین گرفته بود را به محمدحسین کنعانی‌زادگان پاس داد تا این مدافع پیشتاخته با شوت زمینی ناگهانی دروازه صنعت نفت را از فاصله حدودا 30 متری تهدید کند و با دفع اشتباه دریس این ضربه تبدیل به گل شود.

 

بهترین بازیکن


در دیداری که کالدرون تصمیم به نیمکت‌نشین کردن سید جلال گرفت، محمدحسین کنعانی‌زادگان از فرصت نخستین تجربه حضور در ترکیب پرسپولیس نهایت استفاده را برد و علاوه بر عملکرد موفق در خط دفاعی، با شوت از راه دور خود 3 امتیاز را برای سرخ پوشان رقم زد؛ البته مهدی ترابی نیز با تکنیک و سرعت بالای خود بارها خط دفاعی صنعت نفت را آزار داد و موقعیت‌های زیادی به وجود آورد که مهاجمان پرسپولیس نتوانستند از آن استفاده کنند؛ ضمن اینکه ترابی یک بار هم با شوت محکم به تیرک دروازه آبادانی‌ها زد و در گلزنی بدشانس بود.

 


لحظات حساس


دقیقه 3: پاس در عمق ترابی و شوت محکم علیپور با حضور به موقع اهل‌شاخه و تکل او به کرنر رفت تا دروازه صنعت نفت در شروع بازی بسته بماند.
دقیقه 4: توپ ارسالی ترابی از کرنر سمت راست زمین و ضربه آکروباتیک خلیل‌زاده پس از تیرک دوم را مدافعان صنعت نفت دوباره به کرنر زدند.

دقیقه 6: ضربه ایستگاهی نه چندان خوب ریکانی را رادوشوویچ به راحتی جمع کرد.

دقیقه 7: حرکت سریع و پیشتازی ترابی تا محوطه جریمه صنعت نفت و شوت او از زاویه بسته را دریس به کرنر فرستاد.

دقیقه 24: طالب ریکانی با حرکت سریع از پشت محوطه جریمه حرکت کرد و خود را در موقعیت گلزنی قرار داد، اما ضربه فنی او از کنار دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

دقیقه 36: سرتوپ و شوت پشت محوطه پای چپ سیامک نعمتی خطرساز نشد و به راحتی در دستان دریس جای گرفت.
دقیقه 44: مهدی مومنی با جای گذاشتن شیری، سعی در ایجاد فرصت گلزنی برای خود داشت که خلیل‌زاده در قوس محوطه جریمه او را متوقف کرد تا یک ضربه آزاد نصیب صنعت نفت شود.
دقیقه 45: شوت محکم خطرناک طالب ریکانی از روی ضربه ایستگاهی را رادوشوویچ به زیبایی با کف دست راست گرفت و جمع کرد تا مومنی را در گلزنی در ریباند ناکام بگذارد.

 

 

دقیقه 69: مهدی ترابی بهترین فرصت را برای زدن گل دوم پرسپولیس روی پاس براندائو داشت ولی قبل از زدن ضربه در محوطه جریمه صنعت نفت سُر خورد تا شوت او به بیرون برود.

دقیقه 75: شوت پشت محوطه نعمتی دقت لازم را نداشت و از بالای دروازه صنعت نفت به بیرون رفت.

دقیقه 76: علی علیپور با سرعت بالای خود و جای گذاشتن دو مدافع صنعت نفت به دروازه این تیم نزدیک شد ولی تکل اهل‌شاخه منجر به رفتن توپ به کرنر شد.
دقیقه 77: ارسال عالیشاه از روی کرنر و ضربه سر خلیل‌زاده بعد از برخورد به روی سر کعبی مجددا به کرنر رفت.

دقیقه 78: پاس ترابی و شوت پشت محوطه خلیل‌زاده از کنار تیرک عمودی دروازه صنعت نفت عبور کرد.

دقیقه 79: عالیشاه بعد از یک- دو با علیپور قصد داشت با پاس در عرض مهاجمان پرسپولیس را صاحب موقعیت کند که تکل قریشی، برخورد توپ با دست چپ او و جمع کردن توپ توسط دریس اجازه نداد این حرکت ثمری داشته باشد؛ البته در این صحنه سرخ پوشان اعتقاد به خطای هند پنالتی داشتند که سیدعلی چنین تصمیمی نگرفت.

دقیقه 84: خلیل‌زاده می‌توانست روی سانتر عالیشاه از روی کرنر گلزنی کند که ضربه سر او را دریس دراختیار گرفت.

دقیقه 86: شوت پای چپ کعبی از میانه زمین را رادوشوویچ به راحتی جمع کرد.

دقیقه 4+90: ترابی با حرکت تکنیکی خود تا محوطه جریمه صنعت نفت پیش رفت که پاس او و ضربه علیپور را دریس برگشت داد و در ریباند شوت روی پای ترابی به تیرک افقی اصابت کرد و به اوت رفت.
دقیقه 5+90: باز هم پرسپولیسی‌ها یک فرصت گلزنی دیگر را هدر دادند و این بار شوت کم‌دقت علیپور را مدافعان صنعت نفت دفع کردند تا سوت پایان مسابقه زده شود.

 

 

 

در حاشیه


* سید جلال حسینی، امید عالیشاه، فرشاد احمدزاده، محسن ربیع‌خواه، وحید امیری، محمد نادری و امیرحسین بیات نفرات ذخیره پرسپولیس در این دیدار هستند.
* میلاد جهانی، عیسی آل‌کثیر و رضا جبیره نیمکت‌نشینان صنعت نفت در این مسابقه را تشکیل می‌دهند.

* رادوشوویچ بخاطر محرومیت بیرانوند به ترکیب پرسپولیس بازگشته و هفدهمین بازی خود را برای این تیم انجام می‌دهد.
* احمد نوراللهی در روز نیمکت‌نشینی سید جلال حسینی و عالیشاه کاپیتان پرسپولیس است.
* تماشاگران زیادی از دیدار پرسپولیس برابر صنعت نفت استقبال نکردند.

* تعداد زیادی از تماشاگران پرسپولیس بخاطر عدم تهیه بلیت الکترونیکی و سخت‌گیری در ورود هواداران به ورزشگاه، نتوانستند روی صندلی‌ها بنشینند و در بیرون از استادیوم به وسیله تلویزیون بزرگی مشغول تماشای بازی هستند.

* دو مربی خارجی استقلال در ورزشگاه آزادی حضور دارند تا آنالیزی از پرسپولیس قبل از دربی داشته باشند.
* وینکو بگوویچ، سرمربی گل‌گهر سیرجان که دو هفته دیگر تیمش با صنعت نفت بازی دارد، به استادیوم آزادی آمده تا این مسابقه را از نزدیک تماشا کند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.