حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1642361/44 زمان: 16:29   1398/07/17 بازدید: 15,182

لیگ کشتی ایران چطور احیا شد؟

شمارش معکوس برای نبردهای تماشایی روی تشک

لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی ایران از هفته آینده با حضور همه کشتی گیران مطرح داخلی و برخی کشتی گیران خارجی عنوان دار آغاز می شود.

به گزارش "ورزش سه"، چند سالی بود که لیگ کشتی دیگر حال و هوای سابق را نداشت؛ آن روزهایی که در دهه 80 تمام مدعیان کشتی ایران در کنار خارجی های مطرح روی تشک می رفتند و هزاران نفر علاقه مند به کشتی را به سالن می کشاندند.


با ورود علیرضا دبیر به فدراسیون کشتی، او یکی از برنامه های اصلی خود را احیای دوباره لیگ گذاشت و در همین راستا انتصابی غافلگیر کننده در سازمان لیگ داشت. عبدالمهدی نصیرزاده که رقیب دبیر در انتخابات بود، از سوی او به عنوان رییس سازمان لیگ کشتی انتخاب شد.


در 2 ماه اخیر که سازمان لیگ کار خود را با ریاست نصیرزاده تا امروز که کمتر از یک هفته تا شروع لیگ برتر باقی مانده، اقداماتی برای احیای دوباره لیگ کشتی انجام شده و توانسته رضایت جامعه کشتی را تا حد زیادی جلب کند.


ورود 15 تیم به لیگ برتر در 2 رشته آزاد و فرنگی که اکثرا با اسپانسرهای خصوصی حمایت می شوند، باعث شده تا تقریبا همه ملی پوشان و چهره های مطرح کشتی ایران امسال وارد لیگ شوند. از حسن یزدانی بگیر که با تیم توس وارد لیگ شده تا پرویز هادی، علیرضا کریمی و سعید عبدولی.


البته دایره حضور قهرمانان جهان و المپیک در لیگ ایران فقط محدود به ایرانی ها نیست. همین امروز جبرئیل حسن اف، کشتی گیر عنوان دار جمهوری آذربایجان که در همین مسابقات جهانی 2019 به مدال نقره وزن 79 کیلوگرم رسید، با نماینده خراسان رضوی قرارداد امضا کرد.


در لیگی که به خاطر محدودیت های موجود در عرصه تیم ملی و در سال المپیک حتی 2 ماه هم به طول نمی انجامد، مبلغی بیش از 30 میلیارد و شاید هم نزدیک به 40 میلیارد توسط 15 باشگاه به کشتی تزریق خواهد شد؛ اتفاقی که شاید تا سال های گذشته در طول یک سال هم برای کشتی رخ نمی داد.


حالا شمارش معکوس برای شروع لیگ برتر کشتی از سه شنبه هفته آینده آغاز شده؛ رقابت هایی که از طریق رسانه ملی هم روی آنتن می رود و احتمالا نبردهای جذاب آن از خوزستان تا تهران و مشهد می تواند بار دیگر پای خیلی از کشتی دوستان را به سالن ها باز کند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.