حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1642486/34 زمان: 11:51   1398/07/18 بازدید: 69,922

جانشین جهانبخش مشخص شد؛ پدیده سپاهان

ترکیب احتمالی تیم ملی در بازی با کامبوج 

تیم ملی امروز در اولین بازی خانگی در مسیر مقدماتی جام جهانی 2022 میزبان تیم کامبوج خواهد بود. 

به گزارش "ورزش سه"، برای اولین بار در استادیوم آزادی بازی رسمی تیم ملی با حضور تماشاگران خانم برگزار می شود و شاید حاشیه های این حضور جذاب تر از متن بازی باشد. به خصوص که پیروزی ایران دراین بازی محتمل و قابل پیش بینی است. اما تیم ملی در این بازی با چه آرایشی و با کدام بازیکن در میدان حاضر خواهد شد؟ آنچه که مسلم است با توجه به تفکرات مارک ویلموتس دراین بازی تیم ملی با سیستم 2-4-4 بازی خواهد کرد. پیش از این تیم ملی در بیشتر بازی ها با سیستم 1-3-2-4 بازی می کرده است. 

 

1-دروازه بان (علیرضا بیرانوند)

 

پیش بینی اینکه چه کسی درون دروازه تیم ملی قرار می گیرد خیلی سخت نیست، علیرضا بیرانوند. سال های سال است که مرد شماره یک تیم ملی است و این حضور تا زمانی که او دست از تلاش برندارد ادامه خواهد داشت. هر چند که این حضور دلیلی برای نا امیدی برای پیام نیازمند و محمد رشید مظاهری نیست و در آینده نوبت به این دو دروازه بان هم برای هنرنمایی خواهد رسید. 

 

 

2-مدافع راست (رامین رضاییان)

 

رامین رضاییان همانند تیم باشگاهی در تمرین تیم ملی هم سر و حال قبراق بوده است و گزینه اول مارک ویلموتس برای پست دفاع راست به شمار می رود. مدافعی که به نظر می رسید با جدایی برانکو به پرسپولیس برگردد اما این پیش بینی اشتباه از آب در آمد و او هم چنان در فوتبال قطر توپ می زند. مارک ویلموتس برای اجرایی کردن ایده هایش روی فرارهای رامین از جناح راست و هم چنین ارسال های او حساب ویژه ای باز کرده است. یکی از خوبی های بازی رامین این است با همه توانی که در حمله می گذارد به سرعت به دفاع برمی گردد. 

 

 

3-مدافع چپ (میلاد محمدی)

 

شباهت بیش از اندازه میلاد و مهرداد محمدی در تمرینات روزهای اخیر تیم ملی باعث سرگیجه کادر فنی تیم ملی به خصوص مارک ویلموتس شده است. باز جای شکرش باقی است که یکی در خط دفاع بازی می کند و یکی در حمله! میلاد محمدی به توجه به سرعتی که دارد مهره مورد اطمینان مارک ویلموتس برای دفاع چپ است. ضمن اینکه این بازیکن در پست دفاع چپ با توجه به بازی هایی که پشت سر گذاشته بهترین گزینه است. تیم ملی در این پست محمد نادری را هم دارد که در پرسپولیس ارایه گر بازیهای خوبی بوده است. 

 

 

4-مدافع میانی (مرتضی پورعلی گنجی)

 

حضور مرتضی پورگنجی در قلب خط دفاعی تیم ملی یکی از اتفاقات محتمل و قابل پیش بینی ترکیب تیم ملی است. بازیکنی که علاوه بر دفاع میانی قابلیت بازی در پست هافبک دفاعی را دارد. مرتضی پور علی گنجی یکی از بازیکنان مورد علاقه کارلوس کی روش بود و با توجه به توانمندی هایی که دارد طبیعی است از سوی مارک ویلموتس هم به بازی گرفته شود. 

 

 

5-مدافع میانی (محمد حسین کنعانی زادگان)

 

محمد حسین کنعانی زادگان زوج مرتضی پورعلی گنجی در بازی امروز با کامبوج خواهد بود. او در بازی با هنگ کنگ هم یکی از بازیکنان اصلی تیم ملی بود با این تفاوت که در کنار سید مجید حسینی بازی کرد. بازیکنی که این بار مصدوم است و به جای او امید نورافکن به اردوی تیم ملی دعوت شده است. محمد حسین با توجه به اینکه در زمان کی روش هم به بازی گرفته می شده و در پرسپولیس هم به مهره ثابتی تبدیل شده است در ترکیب تیم ملی رفته رفته در حال تبدیل شدن به یک مدافع میانی مطمئن است. 

 

 

6-هافبک میانی (احمد نورالهی)

 

در تمرینات روزهای اخیر تیم ملی بارها و بارها مارک ویلموتس از احمد نورالهی در این پست استفاده کرد. طبیعی است دراین ترکیب مارک ویلموتس از احمد نورالهی چشم انتظار پوشش فضای جلوی خط دفاعی را داشته باشد. البته احمد روی توپ های سوم به خوبی پیشروی می کند و با شوت از راه دور دروازه حریف را به چالش می کشد. توان دفاعی احمد به او این اجازه را می دهد که بعد از حمله به سرعت به عقب برگردد و فضای جلوی خط دفاعی را پوشش دهد. 

 

 

7-هافبک میانی (احسان حاج صفی)

 

احسان در بازی با هنگ کنگ هم یکی از هافبک های میانی تیم ملی بود با این تفاوت که در کنار امید ابراهیمی بازی کرد. حاج صفی که اینروزها در ترکیب تراکتور هم آماده نشان داده است دراین بازی بازوبند کاپیتانی تیم ملی را بر بازو خواهد بست. او در این ترکیب بیشتر وظیفه اش راه اندازی خط حمله تیم ملی و پشتیبانی از حمله خواهد بود. 

 

 

8-هافبک راست (محمد محبی)

 

پدیده این فصل ازبازی های لیگ برتر سورپرایز مارک ویلموتس برای این بازی خواهد بود. در مسابقه ای که علیرضا جهانبخش در اردوی تیم ملی حضور ندارد محمد محبی در جناح راست خط هافبک بازی خواهد کرد. البته مارک ویلموتس به خاطر گلی که محمد محبی در بازی با پرسپولیس زد او را به اردوی تیم ملی دعوت نکرده است. محمدمحبی در بازی دوستانه تیم ملی با تیم امید نگاه ها را متوجه خود کرد. او با این روند هیچ بعید نیست علیرضا جهانبخش را برای بازی در این پست به چالش بکشد. 

 

 

9-هافبک چپ (مهدی طارمی)

 

مهدی طارمی یکی از خصوصیت بازی اش بردن توپ به سمت داخل و شوت به دروازه است. در چنین شرایطی بهترین بازی در سیستم 2-4-4 برای او هافبک چپ است. به خصوص که راست پا است. او در سیستم 1-3-2-4 هم بارها و بارها در پست بال چپ بازی کرده است و مارک ویلموتس بر این عقیده است چون او قدرت حمل توپ و ایجاد موقعیت را دارد می بایست دور از دروازه بازی کند و از عقب به فضا بزند. کارلوس کی روش هم چنین دیدگاهی در مورد مهدی طارمی داشت. 

 

 

10-مهاجم (سردار آزمون)

 

همانند بازی با هنگ کنگ یکی از مهاجمان اصلی تیم ملی دراین دیدار سردار آزمون خواهد بود. مهاجمی که در شرایط ایده آلی قرار دارد و اینبار به جای خداحافظی در پی افزایش شمار گل های ملی خود است. او بعد از حاشیه هایی که به تازگی برایش ایجاد شده است گفته حاشیه ها او را قوی تر می کند. خب با این وضعیت امیدوار هستیم امروز بار دیگر سردار آزمون را در خط حمله تیم ملی مهاجم سر حال و قبراق ببینیم. 

 

 

11-مهاجم (کریم انصاری فرد)

 

امروز تیم ملی به نسبت بازی با هنگ کنگ تهاجمی تر بازی خواهد کرد. این طبیعی است. حریف کامبوج است و از سویی بازی در استادیوم آزادی برگزار می شود. آنطور که در تمرینات مشاهد شد مارک ویلموتس مایل به استفاده از کریم انصاری فرد در کنار سردار آزمون بود. با احتساب مهدی طارمی و محمد محبی تیم ملی در این بازی از چهار عنصر تهاجمی بهره خواهد برد. 

 

 

توضیح: این ترکیب، ترکیب احتمالی است و از تمرینات روزهای اخیر تیم ملی برداشت شده است. طبیعتا در فوتبال وقوع هر اتفاقی محتمل به نظر می رسد و شاید مارک ویلموتس در لحظه آخر تصمیم به تغییر این ارنج بگیرد و شاید هدف وی از تمرینات با این نفرات در یک تیم چیزی دیگری بوده است و برخی از بازیکنان اصلی در تیم مقابل بوده اند. خوشبختانه تیم ملی به اندازه دو تیم بازیکن خوب درترکیب دارد و این دست سرمربی را برای انتخاب بازیکن باز گذاشته است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.