کد خبر: 1653086/43 زمان: 13:59   1398/09/11 بازدید: 194,663

زاهدی فر عمدا پنالتی کی روش را ندید

اتهام بزرگ استقلال به داور بازی با سپاهان(عکس)

امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال در گفت و گویی تاکید کرده اشتباه محمدحسین زاهدی فر در بازی بزرگ هفته ابعادی در حد یک تخلف دارد.

به گزارش" ورزش سه" فتحی در این مصاحبه گفته است:" اشتباهاتی که در بازی سپاهان و استقلال رخ داد برای هیچکدام از اهالی فوتبال قابل درک نیست. من واقعا متعجبم که چرا زاهدی فر خطای پنالتی کی روش را اعلام نکرد در حالی که در چندمتری صحنه ایستاده و مگر می شود این هند را ندیده باشد؟


تصاویر تلویزیونی منتشر شده از این صحنه نشان می دهد حرف فتحی چندان هم بیراه نیست چرا که داور که اتفاقا قد و قامت بلندی نیز دارد رو به صحنه و مسلط به اوضاع به نظر می آید و تقریبا محال است که هند استنلی کی روش 190 سانتیمتری را ندیده باشد.  فتحی در این باره پا را فراتر گذاشته و می گوید:" نمی توان اسم این کار را اشتباه داوری گذاشت بلکه یک تخلف بزرگ روی داده است."


در شکایتنامه ای که استقلال برای فدراسیون فرستاده از همین واژه "تخلف" استفاده شده که البته بارمعنایی شدیدی ندارد اما آنچه که مدیرعامل استقلال قصد اشاره و حتی القای آن را دارد این است که داور بازی به عمد این صحنه را پنالتی اعلام نکرده است. موضوعی که کمتر مدیری در فوتبال ایران جرات به زبان آوردن آن را داشته است.


به صورت طبیعی و با توجه به بزرگی اتهام، فدراسیون فوتبال باید به سرعت نسبت به حرف های فتحی واکنش نشان بدهد و حرف های قانع کننده ای در توجیه اتفاق روی داده، داشته باشد. نکته اینجاست که با توجه به تذکرات باشگاه استقلال پیش از انجام بازی، حالا آن ها دست بالا را نسبت به کمیته داوران و فدراسیون فوتبال دارند به خصوص که زاهدی فر دو اشتباه بسیار کلیدی و تعیین کننده علیه استقلال داشته است.


این اولین باری نیست که در این فصل نسبت به مسایل داوری اظهارنظرهای این شکلی صورت می گیرد. قبل تر گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس اعلام کرده بود:" ما دوست داریم نتیجه بازی ها در زمین تعیین شود." او بابت این اظهارنظر بلافاصله به کمیته انضباطی احضار و یک بازی از حضور روی نیمکت محروم شد اما فدراسیون زیربار موضوع اشتباه عمدی داوری نرفت. حالا این بار این اتهام از سوی بالاترین مقام باشگاه استقلال مطرح شده و واکنش فدراسیون فوتبال نیز باید متناسب با آن و البته در جهت قانع کردن افکار عمومی باشد.

 

 

صحنه چالش برانگیز و جنجالی بازی سپاهان و استقلال؛ خطای هند استنلی کی روش و زاویه دید زاهدی فر موضوعی است که باشگاه استقلال معتقد است عمدی بوده است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.