حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1664600/53 زمان: 23:32   1398/11/06 بازدید: 280,642

سقوط مرگبار هلیکوپتر؛ جهان در سوگ کوبی

واکنش‌ها به مرگ غم‌انگیز کوبی برایانت

کوبی برایانت اسطوره‌ی بسکتبال آمریکا و جهان در سانحه‌ی سقوط هلیکوپتر جان خود را از دست داد.

 

به گزارش "ورزش سه"، خبر سقوط و درگذشت کوبی برایانت از ساعتی پیش جهان را در شوک فرو برده است. در این گزارش زنده به نقل واکنش چهره‌های مطرح جهان ورزش و دیگر سلبریتی‌ها به مرگ غم‌انگیز کوبی می‌پردازیم.

 

کوبی برایانت اسطوره‌ی 41 ساله‌ی NBA و بسکتبال جهان در حالی که به همراه دخترش جیانا و هفت نفر دیگر با هلیکوپتر شخصی خود بر فراز کالاباساس پرواز می‌کرد دچار سانحه شد و سقوط کرد.  طبق گزارش‌های منتشر شده هیچکس از این سانحه جان سالم به در نبرد. مرگ هر 9 سرنشین این هلیکوپتر تایید شده است.

دلایل سقوط هلیکوپتر در حال بررسی است و هنوز علت وقوع این حادثه‌ی غم‌انگیز مشخص نشده است.

 

 

 

 

 

 

جیدون سانچو توییت کرده: یکی از بزرگترین کسانی که در طول تاریخ بازی بسکتبال را با حضورش برکت داد. یک رهبر. یک پدر. یک الگو! من هرگز با تو ملاقات نکردم اما به تو و اصول تو احترام می‌گذاشتم.
ذهنیت مامبا - "این تلاشی مداوم است که سعی کنید امروز بهتر از دیروز باشید."

روحت قرین رحمت کوبی. روحت قرین رحمت جی‌جی.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیر اجرایی NBA، آدام سیلور در رابطه با درگذشت کوبی برایان بیانیه زیر را منتشر کرد: "خانواده NBA به دلیل درگذشت تراژیک کوبی برایانت و دخترش، جیانا به شدت متاثر است."
کوبی در طول ۲۰ فصل نشان داد وقتی هوش سرشار با عشق به پیروزی ترکیب می‌شود، چه اتفاقی خواهد افتاد. او یکی از بازیکنان بی‌نظیر تاریخ بازی ما با افتخارات افسانه‌ای بود: ۵ قهرمانی NBA، جایزه ارزشمندترین بازیکن ان‌بی‌ای، ۱۸ بار حضور در تیم منتخب ستارگان NBA و ۲ مدال طلای المپیک. اما او بیش از هر چیز به خاطر تاثیرگذاری فوق‌العاده روی مردم دنیا در یادها خواهد ماند که به آن‌ها می‌گفت بسکتبال را انتخاب کنند و با تمام توان به رقابت بپردازند. او با جادویی که در اختیار داشت بسیار بخشنده بود و خودش را ماموری می‌دید که توانایی‌هایش را با نسل بعدی بازیکنان به اشتراک بگذارد و همچنین خیلی از اینکه عشقش به بسکتبال را به دخترش، جیانا منتقل کند لذت می‌برد. "مراتب همدردی و تسلیت خود را به همسرش ونسا، خانواده‌اش، لیکرز و تمام جامعه ورزشی دنیا تقدیم می‌کنیم"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیوید بکهام در اینستاگرام خود نوشت: ‎ساعت‌ها طول کشید تا بالاخره تصمیم بگیرم چه چیزی بنویسم و هنوز کلماتم برای توصیف حسم در مورد از دست دادن تراژیک کوبی کافی نیست. او یک ورزشکار، شوهر، پدر و دوست فوق‌العاده بود. نوشتن این کلمات به اندازه کافی مشکل است اما اینکه ما یک انسان خارق‌العاده را به همراه دختر باهوشش، جیانا از دست دادیم، قلب را به درد می‌آورد. تعهدی که کوبی به ورزش داشت، انگیزه‌بخش بود. او از میان درد و رنج عبور می‌کرد تا بازی را تمام کند و فقط خودش می‌توانست به من انگیزه بدهد تا بهتر شوم. گاهی فقط برای اینکه ساعت مسابقه به ۲ دقیقه آخر برسد به استادیوم می‌رفتم. می‌دانستم که در آن لحظه اتفاق خاصی رخ می‌دهد. کوبی همیشه در مورد ونسا و دخترانش صحبت می‌کرد و اینکه چقدر به آن‌ها افتخار می‌کند. خانواده و بسکتبال دو عشق کوبی بودند. او تصمیم گرفته بود تا روحیه‌بخش نسل بعدی دختران و پسران عاشق بسکتبال باشد. میراث او زنده است. مراتب همدردی خانواده خود را به ونسا و دخترانش، به خانواده بسکتبالی کوبی و البته همه خانواده‌هایی که دیروز با او به شکل تراژیکی درگذشتند، تقدیم می‌کنم...

 

 

 

 

 

 

 

 

کوین دی‌بروین در توییتر خود نوشت: عجب الگویی این مرد برای همکاران حرفه‌ای‌اش ثبت کرده. اینکه چگونه خود را وقف ورزش، خانواده و زندگی‌تان بکنید. روحش قرین رحمت.

 

 

 

 

 

 

 

بازیکنان رئال مادرید در تمرین امروز خود به یاد کوبی برایانت یک دقیقه سکوت کردند. سرخیو راموس نیز با پوشیدن پیراهن شماره 10 کوبی به او ادای احترام کرد.

 

 

 

 

 

 

گل با انتشار کاریکاتوری از عمر مومنی که در آن همه‌ی فوتبالیست‌های نامی جهان لباس شماره 24 کوبی در لیکرز را به تن دارند نوشته فوتبال برایانت را به خاطر خواهد سپرد.

 

 

 

 

 

نواک جوکوویچ هم نوشته: قلب من امروز به راستی سوگوار این اخبار است. کوبی یک استاد و دوست فوق‌العاده برای من بود. تو و دخترت تا ابد در قلب‌های ما خواهید بود. هیچ کلامی نمی‌تواند همدردی عمیق من با خانواده‌ی برایانت و دیگرانی که در این تراژدی سوگوار شدند را بیان کند. روحت قرین رحمت دوست من.

 

 

 

 

 

 

 

نادال در توییتر خود نوشته: امروز صبح با خبر وحشتناک مرگ تراژیک یکی از بزرگترین ورزشکاران جهان از خواب برخاستم. کوبی برایانت، دخترش جیانا و دیگر مسافران. همدردی و تسلیت من نثار همسر و خانواده‌اش. شوکه شده‌ام.

 

 

 

 

 

رافائل نادال در مصاحبه پس از بازی امروز خود کلاه لیکرز را به احترام و یاد کوبی بر سر گذاشته بود.

 

 

 

 

 

دیدیه دروگبا در توییتی نوشت: خیلی دردناک است. افکار و تسلیت و همدردی من نثار خانواده‌ی تو کوبی برایانت. ممنون به خاطر همه‌ی توصیه‌ها و داستان‌هایی که با هم قسمت کردیم. مرد تو یه قهرمان واقعی هستی و یک مرد بزرگ. امیدوارم تو و دختر دوست‌داشتنی‌ات در بهشت آرام بگیرید.

 

 

 

 

 

ایی‌نیوز با انتشار پنح عکس در سنین مختلف از جیانا در کنار پدرش در زمین بسکتبال به این دو ادای احترام کرد و نوشت: اسطوره‌ها هرگز نمی‌میرند.

 

 

 

 

 

 

جی ویلیامز بسکتبالیست آمریکایی در سوگ کوبی صحبت‌های پر احساس و بغض‌آلودی را ایراد کرد: یک چیز به شدت تعالی‌بخش در مورد او وجود داشت. او باعث می‌شد شما بخواهید در هر جنبه از زندگیتان بهتر شوید.

 

 

 

 

 

 

- کارتونی در سال 2017 منتشر شده که در آن باز هم مرگ کوبی برایانت در سقوط هلیکوپتر پیشبینی شده و به نمایش درآمده.

 

 

 

 

 

مایک رستم‌پور بازیکن ایرانی-آمریکایی تیم ملی بسکتبال کشورمان نیز با انتشار خبر درگذشت کوبی در اینستاگرام خود نوشت: باورکردنی نیست.

 

 

 

 

 

 

 

اشکان دژاگه یکی از کاپیتان‌های تیم ملی فوتبال ایران در اینستاگرام خود با انتشار عکسی از کوبی برایانت و دخترش جیانا، این حادثه‌ی تلخ را تسلیت گفت.

 

 

 

 

 

 

 

بیانیه‌ی رسمی آدیداس درباره مرگ کوبی: قلب‌های خانواده‌ی آدیداس همراه خانواده‌ها، دوستان و همه‌ی کسانی است که از تراژدی امروز متاثر شده‌اند. کوبی یک اسطوره‌ی واقعی بود که فراتر از مرزهای بازی به دیگران الهام می‌بخشید. دلمان برایش به شدت تنگ می‌شود و جایش خالی خواهد بود. مامبا تا ابد.

 

 

 

 

 

 

 

نوستراداموس در توییتر! شخصی در سال 2012 در توییتر خود پیشبینی کرده که کوبی برایانت در سقوط هلیکوپتر جان خود را از دست خواهد داد. این توییت به شدت در حال دست به دست شدن است. صاحب این اکانت اکنون با سیلی از درخواست‌ها مواجه است که از او می‌خواهند راجع به موضوعات مختلف و مرگ دیگر افراد پیشبینی کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هواداران بیرون استپلز سنتر به یاد کوبی برایانت جمع شده‌اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کارملو آنتونی راجع به رابطه‌اش با کوبی سخن گفته: دوستی و رابطه‌ی ما از بسکتبال عمیق‌تر بود.

 

 

 

 

 

 

 

دوایت هاوارد بازیکن لیکرز در مصاحبه‌اش گفته بود که ما باید تا زنده هستیم قدر یکدیگر را بدانیم. 24 ساعت بعد کوبی درگذشت.

 

 

 

 

 

 

 

جک نیکلسون هنرپیشه‌ی افسانه‌ای هالیوود و هوادار پر و پا قرص و قدیمی لیکرز راجع به مرگ تاسف‌بار کوبی گفته: عکس‌العمل من هم تقریبا مثل بقیه مردم لس‌آنجلس است... جایی که حسابی مطمئن‌ بود ناگهان یک سوراخ بزرگ روی دیوار است!

 

 

 

 

 

 

مایک تایسون بوکسور قدیمی نوشته: همراه با جهان سوگواری می‌کنم. یک اسطوره‌ را از دست دادیم. حرفی نیست. به هم ریخته‌ام. روحتان قرین رحمت کوبی برایانت، جیانا و بقیه‌ی مسافران.

 

 

 

 

 

 

 

جیمی کیمل مجری مشهور نوشته: او محشر، کاریزماتیک و از سختکوش‌ترین ورزشکاران تاریخ بود، اما چیزی که مرا بیش از همه تحت تاثیر قرار می‌داد این بود که او چقدر عمیقا درگیر چهار دخترش است. برای آنها در این روز غم‌انگیز و شوکه‌کننده دعا کنید، ونسا، والدینش و خانواده‌ی همسفرانش. هرگز فراموشت نمی‌کنیم کوبی.

 

 

 

 

 

 

 

جان لجند نوشته من بسیار غنمگینم و خشکم زده. در استپلس اره‌نا جایی که کوبی خاطرات بسیاری را برای ما خلق کرده، آماده‌ی ادای احترام به مرد فوق‌العاده‌ی دیگری می‌شوند مه ما خیلی زود از دست دادیم. زندگی می‌تواند گاهی خیلی بی‌رحم و بی‌معنا باشد. به عزیزان خود پناه ببرید. دلمان برایت تنگ می‌شود کوبی.

 

 

 

 

 

 

 

آرون راجر نوشته: خیلی از ما داستان کوبی خودمان را داریم؛ یک لحظه‌ی الهام بخش، یک بازی، مسابقه یا داستانی از اخلاق کاری او که الهام‌بخش ما شده تا عمیق‌تر بگردیم، سخت‌تر کار کنیم، طولانی‌تر تمرین کنیم و یا در لحظه‌ی حیاتی به خودمان در سطحی دیگر اطمینان کنیم. این همان ذهنیت مامبا بود و ما همگی از تو بابت الهام‌بخشی سپاسگذاریم.

 

 

 

 

 

 

توییتر سن‌آنتونیو اسپرز نوشته که در آغاز بازی امروز 24 ثانیه نخستین را به یاد و احترام کوبی برایانت به همراه رپترز گرامی داشتیم.

بازیکنان این دو تیم در 24 ثانیه‌ی نخستین بازی و پس از پرتاپ توپ توسط داور، هیچ‌کدام بازی را آغاز نکردند.

 

 

 

 

 

 

ملت لیکرز نوشته: اسطوره‌ها آیند و روند اما کوبی برایانت تا ابد هست.

 

 

 

 

 

 

 

لری الدر فیلم صحنه‌ای را که بازیکن حریف توپ را به سمت صورت کوبی پرتاب می‌کند ولی در کمال تعجب کوبی از جایش تکان نمی‌خورد و پلک نمی‌زند را منتشر کرده و نوشته: روحت قرین رحمت کوبی.

قدرت ذهن مامبا در لحظه‌.

 

 

 

 

 

 

دی‌وید بسکتبالیست سابق آمریکایی تنها توییت کرده: نه خدایا خواهش می‌کنم نه!

 

 

 

 

 

 

 

 

اسکاتی پیپن بسکتبالیست سابق نوشته: خشکم زده. کلمات نمی‌توانند به توصیفش نزدیک شوند حتی. روزی فوق‌العاده غمبار و تراژیک.

 

 

 

 

 

 

 

مارکوس موریس راجع به مرگ کوبی گفته: "سوپرمن که قرار نیست بمیرد!"

 

 

 

 

 

 

 

یکی از طرفداران کوبی درباره‌ی او توییت کرده: این ترسناک است که کسی که در تمام زندگیت شکست‌ناپذیر به نظر می‌آمد، به اندازه‌ی بقیه‌ی ما فانی است.

 

 

 

 

 

 

کانیه وست نوشته: کوبی ما دوستت داریم برادر.

برای خانواده‌ات دعا می‌کنیم و قدردان زندگی که تو از سر گذراندی و الهام‌بخشی‌ تو هستیم.

 

 

 

 

 

 

دستیار مربی راکتز، برت گانینگ راجع به بازی کردن بازیکنانش در چنین روزی و با این وضع روحی گفته: خیلی از بچه‌های ما با کوبی روابط فوق‌العاده‌ای داشتند. اصلا نمی‌دانم چطور دارند بازی می‌کنند. مشخصه که ما یه بازی داشتیم که باید انجام می‌شد و اونها دارند کار محشری می‌کنند.

 

 

 

 

 

 

 

جاناتان فیگن خبرنگار هیوستون راکتز در توضیح حال بازیکنان NBA که مجبور به بازی شده‌اند توییت کرده: بازیکنان حرفه‌ای عمل می‌کنند. آنها می‌دانند چطور باید بازی کنند و حسابی دارند بازی می‌کنند. از جهات زیادی این تحسین‌برانگیز است که می‌توانند. اما احساسی در کار نیست. آنها تهی هستند.

 

 

 

 

 

 

دیدی از همگان خواسته تا برای ونسا همسر کوبی و خانواده‌ی برایانت دعا کنند.

 

 

 

 

 

 

 

در بازی رپترز و اسپرز پس از انداختن توپ بازی، در 24 ثانیه‌ی اول هیچکدام از بازیکنان حاضر به بازی نشدند. ثانیه‌هایی که شاید در تاریخ NBA دیگر هرگز تکرار نشوند.

موج غم و سوگواری خانواده‌ی بسکتبال آمریکا را در بر گرفته.

 

 

 

 

 

بازیکنان NBA در سوگ کوبی برایانت هیچ‌کدام حال و روز خوشی ندارند و این صحنه‌ای است که در تمام بازی‌ها تکرار شده. عجیب است که NBA تصمیم به لغو بازی‌ها نگرفته.

 

 

 

 

 

 

صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان تیم بسکتبال کشورمان در اینستاگرام خود نوشته: ممنون به خاطر تمام چیزهایی که به بازی بسکتبال بخشیدی. روحت قرین رحمت.

 

 

 

 

 

 

 

مالک باشگاه ماوریکس، مارک کیوبان اعلام کرده که به یادبود کوبی برایانت دیگر هیچ بازیکنی در تیم ماوریکس هرگز پیراهن شماره 24 را نخواهد پوشید.

 

 

 

 

 

 

چدویک بوسمن بازیگر نقش بلک پنتر نوشته: قلبم شکسته. شوکه‌ام. همسر، پدر، استراتژیست، فیلسوف-شاعر، مبارز-ورزشکار، فیلمساز... تمرکزت هوش‌ربا بود کوبی. عشق من نثار تو و خانواده‌ات.

 

 

 

 

 

 

 

مجیک جانسون نوشته: ملت لیکرز، بازی بسکتبال و شهر ما، هرگز بدون کوبی مانند قبل نخواهند بود. کوکی و من برای ونسا، دختران زیبایش ناتالیا، بیانکا و کاپری، همچنین پدر و مادرش جو و پم و خواهرانش دعا می‌کنیم. ما همیشه برای حمایت از خانواده‌ی برایانت حاضر خواهیم بود.

 

 

 

 

 

 

 

لوییس همیلتون قهرمان شش باره‌ی جهان فرمول یک نوشته: از شنیدن اینکه یکی از برترین‌هایمان را از دست دادیم غمگینم. کوبی برایانت یکی از بزرگترین و برترین ورزشکاران و الهام‌بخش بسیاری از جمله خود من بود. من عمیقا برای خانواده‌اش و مردم سرتاسر دنیا که از او الگو می‌گرفتند غمگینم. باشد که او و دخترش قرین رحمت شوند.

 

 

 

 

 

جاستین بیبر خواننده‌ی کانادایی از چهره‌هاییست که به مرگ کوبی واکنش نشان داده. او در توییتر خود نوشت: ممکن نیست. تو همیشه مرا دلگرم می‌کردی مامبا. چند تا از بهترین نقل‌قول‌ها را به من دادی که تا امروز به خاطرشان لبخند می‌زدیم. دوستت دارم مرد.

 

 

 

 

 

 

فرانچسکو توتی توییت کرده: افتخار می‌کنم که تو را می‌شناختم، قهرمان داخل و بیرون زمین. روحت قرین رحمت.

 

 

 

 

 

 

 

جرارد پیکه نوشته: روحت قرین رحمت مامبا.

 

 

 

 

سرخیو آگوئرو نوشته: عمیقا از مرگ کوبی برایانت غمگین شدم. روحش قرین رحمت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شکیل اونیل که دوستی نزدیکی با کوبی داشته ساعتی پیش در توییتی دیگر نوشته: کوبی بسیار بیشتر از یک ورزشکار بود، او مرد خانواده بود. این چیزی بود که بیشتر از هر چیزی در آن اشتراک داشتیم. من جوری فرزندان او را بغل می‌کردم که انگار بچه‌های خودم بودند و او جوری بچه‌های مرا در آغوش می‌کشید گویی فرزندان خودش بودند. دختر او جی‌جی با کوپکترین دختر من میارا در یک روز به دنیا آمده بود.

 

 

 

 

 

 

بیگ راسل نوشته: جنین و من کاملا از شنیدن خبر درگذشت یکی از آدم‌های محبوبم و یکی از بهترین ذهن‌های بسکتبال در تاریخ این بازی، شوکه شده‌ایم. دل‌ها و دعاهایمان نثار ونسا و دخترها. کوبی برایانت تو بزرگترین طرفدار من بودی ولی من بزرگترین طرفدار تو بودم. روحت قرین رحمت مامبا.

 

 

 

 

 

 

 

رحیم استرلینگ نوشته: آرام بخواب اسطوره.

 

 

 

 

 

 

 

اکانت رسمی NBA

 

 

 

 

 

 

یارا شهیدی هنرپیشه‌ی ایرانی آمریکایی نوشته: این لحظات آنقدر سورئال هستند که واقعی به نظر نمی‌رسند و هیچ نمی‌دانم که چه بگویم. من بسیار سپاسگذارم که توانستم شاهد تاثیرگذاری او باشم. چه بسیار انسان‌هایی که او در زمین بازی یا بیرونش یاری داد و بالا کشید. قلبم برای هر کسی که در سانحه بود شکسته و ما دعاها و عشقمان را نثار خانواده‌هایشان می‌کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

لاندو نوریس راننده‌ی بریتانیایی فرمول یک در اینستاگرام خود نوشته: روح کوبی و دخترش قرین رحمت. همدردی من نثار خانواده‌ی او و دیگر جانباختگان.

 

 

 

 

 

 

گسول بسکتبالیست نامی نوشته: فراتر از ویرانم... برادر بزرگترم... نمی‌توانم، نمی‌توانم این را باور کنم.

 

 

 

 

 

 

 

پائولو دیبالا نوشته: ورزش سوگوار مرگ یکی از بزرگترین اسطوره‌های خویش است. کوبی برای همه الهام‌بخش بود. فکر من با خانواده و دوستان او و همه‌ی جانباختگان سانحه است.

 

 

 

 

 

 

شرکت نایکی با انتشار بیانیه‌ای مرگ دردناک کوبی را تسلیت گفته. در این بیانیه آمده: ما عمیق‌ترین همدردی‌های خود را نثار نزدیکان کوبی می‌کنیم، به خصوص خانواده و دوستان او. او یکی از بزرگترین ورزشکاران نسل خود بود و تاثیری بی‌اندازه روی جهان ورزش و جامعه‌ی بسکتبال گذاشت. او یکی از اعضای عزیز خانواده‌ی نایکی بود. دلمان حسابی برایت تنک می‌شود. مامبا تا ابد.

 

 

 

 

 

 

رونالدینیو نوشته: روحت قرین رحمت رفیقم.

 

 

 

 

 

 

 

لئو مسی گفته: کلمه‌ای ندارم... تمام عشق من نثار خانواده و دوستان کوبی. لذت بزرگی بود که تو را دیدم و اوقات خوشی را با هم گذراندیم. تو نابغه‌ای حقیقی بودی که کم مانندت پیدا می‌شد.

 

 

 

 

 

قلبم از شنیدن خبر درگذشت کوبی و دخترش جیانا شکسته. کوبی یک اسطوره‌ی واقعی و الهام‌بخش خیلی‌ها بود. همدردی و تسلیت من نثار خانواده و دوستان کوبی و همه کسانی که در این حادثه جان باختند. روحت قرین رحمت اسطوره.

 

 

 

 

 

 

 

ویرژیل فن‌دایک توییت کرده: لال و دلشکسته. همه در این اوقات وحشتناک به فکر خانواده‌ی برایانت هستیم. مامبا تا ابد.

 

 

 

 

 

 

 

تیری آنری نوشته: خبر درگذشت کوبی و دخترش جیانا و دیگرانی که در آن تصادف هلیکوپتر بودند واقعا مرا ویران کرد. تمام افکار و همدردیم نثار خانواده‌ی او و دیگر قربانیان سانحه.

 

 

 

 

 

 

نیمار که گل امشبش را به کوبی تقدیم کرده بود نوشته: روز غم‌انگیزی برای ما در ورزش است، برای ما طرفداران و مخصوصا خانواده و دوستان کوبی. اسطوره‌ای با دستان تو خلق شد، کوبی ممنون به خاطر تعالی بخشیدن به ورزش... باشد که خداوند به قلب خانواده و دوستانت آرامش ببخشد.

 

 

 

 

 

 

کیلیان امباپه نوشته: روحت قرین رحمت اسطوره.

 

 

 

 

 

 

 

جاش هارت بسکتبالیست NBA  با نوشتن این جملات روی کفش‌هایش به کوبی برایانت ادای احترام کرده: بزرگتر از زندگی. اسطوره‌ها ابدی هستند.

 

 

 

 

 

 

جینی واینالدوم نوشته از شنیدن خبر دلشکسته است و برای خانواده‌ و دوستان کوبی دعا می‌کند.

 

 

 

 

 

 

رابرت لواندوفسکی هم مرگ کوبی را تسلیت گفته.

 

 

 

 

 

 

 

 

اکانت تاک اسپورت با انتشار عکسی از جیانا و کوبی نوشته: عزیزانتان را تنگ‌ در آغوش بگیرید.

 

 

 

 

 

 

هواپیمای تیم لیکرز چند ساعت پس از سقوط و درگذشت کوبی برایانت اسطوره‌ی این باشگاه در لس‌آنجلس به زمین نشست و فیلمی از بازیکنان این تیم منتشر شده لحظات تلخ و پراشکی را سپری می‌کنند و هر یک با در آغوش گرفتن دیگری سعی در دلداری دادن به هم‌تیمی خود دارد.

 

 

 

 

 

 

تیم بسکتبال واریرز با انتشار بیانیه‌ای مرگ کوبی برایانت را تسلیت گفت.

 

 

 

 

 

 

باراک اوباما رییس جمهور پیشین آمریکا نیز از طرف خود و همسرش میشل اوباما ضمن تسلیت درگذشت کوبی برایانت و همدردی با خانواده‌ی وی نوشت که مرگ جیانا برای کسانی که فرزندی دارند بیشتر موجب دلشکستگی است.

 

 

 

 

 

 

توییتر باشگاه بارسلونا نیز نوشت که از شنیدن این خبر شوکه شده‌اند و ضمن تسلیت به خانواده‌ی کوبی آرزو کرد روحش قرین رحمت باشد.

 

 

 

 

 

 

باشگاه آث میلان نیز مرگ کوبی را تسلیت گفته و نوشته: ما هیچ کلمه‌ای نداریم که با آن ابراز کنیم چقدر از شنیدن خبر درگذشت ناراحت‌کننده‌ی کوبی برایانت شوکه‌ایم، یکی از بزرگترین ورزشکاران تاریخ و از طرفداران روسونری.

آث میلان با خانواده‌ی برایانت و دیگر جانباختگان حادثه اعلام همدردی کرده.

 

 

 

 

 

آرتورو ویدال توییت کرد: روحت قرین رحمت مامبا.

 

 

 

 

 

 

باشگاه چلسی نیز کوبی را یک اسطوره‌ی حقیقی نامید و آرزو کرد که روحش قرین رحمت باشد.

 

 

 

 

 

باشگاه رئال مادرید در بیانیه‌ای رسمی مرگ دردناک کوبی برایانت را تسلیت گفت.

 

 

 

 

 

 

شکیل اونیل دیگر بازیکن اسطوره‌ای NBA که رابطه‌ی نزدیکی با کوبی داشت با انتشار عکس‌های از خودش در کنار کوبی نوشته: هیچ کلمه‌ای برای بیان دردی که بابت تراژدی از دست دادن برادرزاده‌ام جینا و برادرم کوبی با آن دست و پنجه نرم می‌کنم، وجود ندارد. دوستتان دارم و دلتنگتان خواهیم بود. تسلیت و همدردی من نثار خانواده‌ی برایانت و خانواده‌ی دیگر مسافران این پرواز. حالم بده.

 

 

 

 

 

 

کریم عبدالجبار بسکتبالیست اسطوره‌ای و فراموش نشدنی NBA و تیم لیکرز با انتشار فیلمی مرگ کوبی را تسلیت گفته. او نوشته: بیشتر مردم کوبی را به عنوان ورزشکار فوق‌العاده‌ای به یاد خواهند آورد که برای یک نسل کامل از بازیکنان بسکتبال الهام‌بخش بود. اما من همواره او را به عنوان مردی به یاد می‌آوردم که بسیار بیشتر از یک ورزشکار بود.

 

 

 

 

 

گری لینه‌کر نوشته: اوه نه. چقدر وحشتناک. یکی از بزرگترین ورزشکاران دوران ما. واقعن تراژیک. روحش قرین رحمت.

 

 

 

 

 

توییتر باشگاه تاتنهام نوشته از شنیدن خبر درگذشت کوبی شوکه و غم‌زده هستند و با خانواده‌ی برایانت و دیگر درگذشتگان این حادثه ابراز همدردی کرده‌اند.

 

 

 

 

 

کارلوس ساینز راننده‌ی فرمول یک نوشته: یک اسطوره‌ی حقیقی امروز ما رو ترک کرد. روحت قرین رحمت کوبی.

 

 

 

 

 

گرت بیل توییت کرده: الهام‌بخش خیلی‌ها...

 

 

 

 

 

مارکوس راشفورد نوشته: یک الهام‌بخش واقعی در صنعت ورزش. روحت قرین رحمت اسطوره.

 

 

 

 

 

موسی سیسوکو نوشته: در آرامش بخوابی مامبای سیاه. و 4 فرد دیگری که در همراه تو بودند.

 

 

 

 

 

ژوزه مورینیو در کنفرانس خبری خود با تسلیت گفتن مرگ کوبی گفته او الگو و سرمشق خوبی در بسکتبال و دیگر ورزش‌ها بود.

 

 

 

 

 

باشگاه لیورپول هم مرگ کوبی را تسلیت گفته و از او به عنوان یک اسطوره و الگوی واقعی یاد کرده.

 

 

 

 

 

بی‌بی‌سی اسپورت گزارش داده که مردم در اطراف بنای یادبود کوبی برایانت در لس‌آنجلس جمع شده و با دسته‌های گل به او ادای احترام می‌کنند.

 

 

 

 

 

یکی از اکانت‌های هواداری NBA نوشته: ما با تماشای این مرد بزرگ شدیم. اولین بازیکنی بود که در بچگی راجع به او می‌دانستم. برای جامعه‌ی بسکتبال کارهای بسیاری کرد. باورم نمیشه. سخت در تلاشم تا این خبر را هضم کنم. ممنون برای همه چیز. روحت قرین رحمت.

 

 

 

 

 

واکنش اوستین ریورز به خبر درگذشت کوبی نیز مورد توجه قرار گرفته.

 

 

 

 

 

گریه‌ی تایسون چندلر یکی دیگر از بسکتبالیست‌های NBA پس از شنیدن خبر درگذشت کوبی شکار دوربین‌ها شده.

 

 

 

 

 

دنیس رادمن بسکتبالیست نوشته: از شنیدن درگذشت رفیقم کوبی برایانت ویران شدم. دعاهای من نثار همسرش ونسا و فرزندانش و خانواده‌ی لیکرز.

 

 

 

 

 

 

پیرس مورگان با انتشار فیلم کوبی و جیانا دخترش که در هفته‌های پیش به تماشای مسابقه‌ی بسکتبال رفته بودند، نوشته: هر دو امروز مردند. دل آدم را سخت می‌شکند.

 

 

 

 

 

نیمار گل خود را با نشان دادن عدد 24 که شماره‌ی پیراهن کوبی بود به او تقدیم کرد.

 

 

 

 

اکانت‌های زیادی به مرگ جیانا ماریا برایانت دختر 13 ساله‌ی کوبی که به همراه او در سقوط هلیکوپتر جان باخت پرداخته‌اند.

 

 

 

 

جیمز میلنر بازیکن لیورپول نوشته: خبر شوکه‌کننده‌ راجع به کوبی برایانت. یک اسطوره‌ی جهانی ورزش. روحت قرین رحمت.

 

 

 

 

 

مارک آنتونی خواننده‌ی معروف عکسی از خود در حال دست دادن با کوبی منتشر کرده و نوشته: وقتی با یک فرشته دست می‌دهی. در آرامش بخوابی برادر زیبای من. امید که عشق و آرامش خانواده‌ی تمام کسانی که در این سانحه بودند را در بر بگیرد. بسیار غمگینم.

 

 

 

 

الکس مورگان بازیکن و یکی از کاپیتان‌های تیم ملی آمریکا نوشته: قلبم از شنیدن خبر کوبی برایانت گرفته. دعاهایم در این زمان غیرقابل تصور همراه خانواده‌ی او.

 

 

 

 

 

بلیچر ریپورت نوشته که تیم‌های راکتس و ناگتس قبل از شروع بازی امشبشان در سوگ کوبی یک دقیقه سکوت کردند.

 

 

 

 

کوبی به همراه جیانا دختر بزرگش راهی تماشای مسابقه‌ی بسکتبال بود که دچار سانحه شد و سقوط کرد.

جیانا تنها 13 سال داشت.

 

 

 

 

مشخص شده که بزرگترین فرزند کوبی برایانت نیز در این سانحه به همراه او کشته شده است.

 

 

 

 

 

ایکر کاسیاس توییت کرده: سر به سرم نگذارید!! رنگم پریده!! همدردی و تسلیت من نثار خانواده، دوستان، جهان بسکتبال و ورزش. روحت قرین رحمت کوبی.

 

 

 

 

 

اکانت رسمی باشگاه پاری‌سن‌‌ژرمن نوشته: باشگاه عمیق‌ترین همدردی و تسلیت خود را  پس از درگذشت کوبی برایانت تقدیم خانواده و دوستان او، تیم لیکرز و خانواده‌ی NBA می‌کند. روحت قرین رحمت اسطوره.

 

 

 

 

 

تونی پارکر بسکتبالیست سابق نوشته: قلب من از شنیدن این خبر شکسته. تو یک اسطوره‌ و دوست حقیقی بودی. روحت قرین رحمت کوبی برایانت. دعاها و افکار من همراه همسر و فرزندانش.

 

 

 

 

 

توییتر باشگاه آاس م به نقل از جیم پالوتا مدیر و یکی از مالکان باشگاه نوشته: از طرف خودم، بازیکنان و کارکنان آاس رم، به سوگواری همراه با بقیه‌ی جهان ورزش در مرگ غم‌انگیز کوبی برایانت می‌پیوندیم. کوبی یک اسطوره‌ی حقیقی بود و اکنون افکار همه‌ی ما همراه خانواده‌ی او و خانواده‌ی تمام جانباختگان این پرواز است.

 

 

 

مارتین لارنس نوشته: کلمه‌ای نمی‌یابم. قلبم، دعاهایم و همدردی و تسلیتم نثار خانواده‌ی برایانت.

 

 

 

 

 

SHOWTEK نوشته: راحت بخواب کوبی برایانت. جهان حسابی برایت دلتنگ خواهد شد. اسطوره‌ی حقیقی.

 

 

 

 

 

امروز یکی از بزرگترین‌های تاریخ را از دست دادیم. کوبی برایانت روحت قرین رحمت.

 

 

 

 

 فوتی هیومر با انتشار عکس‌هایی از کوبی در کنار اسطوره‌های فوتبال نوشته: روحت قرین رحمت کوبی برایانت. یکی از اسطوره‌ای‌ترین ورزشکاران تاریخ.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.