حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1668327/47 زمان: 00:50   1398/11/25 بازدید: 236,045

می خواستند برد آسیایی سپاهان را بدزدند

سروصدای قلابی العین و خبرنگار عربستانی!

باشگاه العین قصد دارد که از سپاهان بابت استفاده از سعید آقایی که به زعم آن ها دو کارته بوده، شکایت کند.

به گزارش "ورزش سه"، تیم سپاهان در حالی العین را شکست داد که سعید آقایی مدافع چپ این تیم درخشش قابل توجهی داشت و دو پاس گل نیز داد. اما حالا دو روز پس از برد چهار گله سپاهانی‌ها، نواف الاسیوی، خبرنگار مشهور عربستانی خبری عجیب منتشر کرده است.

 

او ادعا کرده که باشگاه العین از سپاهان به دلیل استفاده غیرقانونی از یک بازیکن شکایت خواهد کرد. به عقیده العین، سعید آقایی دو کارت زرد در بازی تراکتور - النصر و بازی با پاختاکور دریافت کرد و به همین دلیل باید در این دیدار مقابل العین محروم می‌بود.

 


نواف الاسیوی خبرنگار عربستانی خبری تأیید شده از امارات منتشر کرد: باشگاه العین قصد شکایت از سپاهان را دارد.

 

آقایی در لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۷ در بازی مرحله گروهی در مقابل پاختاکور، در دقیقه ۶۵ یک کارت زرد گرفت و در بازی برگشتِ تراکتور مقابل النصر امارات نیز که منجر به حذف تبریزی‌ها شد، با اخطار جریمه شد و این امر باعث شد شائبه‌هایی به وجود بیاید.

 

البته باشگاه سپاهان خیلی زود پاسخ العین و خبرنگار عربستانی را داد. مسئول روابط بین‌الملل‌ سپاهان با تکذیب این محرومیت چنین گفت که تک کارت زرد در بازی مرحله گروهی، به مرحله بعد منتقل نمی‌شود.

 


او در این توییت جزییات بیشتر را منتشر کرده و گفته که سعید آقایی سال ۲۰۱۶ در بازی با النصر امارات کارت زرد دوم را گرفت.

 

در بخش ۵۷ این آیین‌نامه که درباره اخطارها بحث شده، آمده است که در پایان مرحله اولیه، مرحله پلی آف، مرحله گروهی و پس از نیمه نهایی، تک کارت‌های زرد بازیکنان بخشیده می‌شود و تنها کسانی که دو کارت زرد، یا کارت قرمز مستقیم دریافت کرده‌اند یا جریمه انضباطی شده‌اند به اندازه جریمه خود از حضور در مرحله بعد محروم خواهند بود.

 

بنابراین سعید آقایی مشکلی در این زمینه ندارد و در واقع حتی اگر هم تراکتور آن فصل النصر را شکست می‌داد، او می‌توانست در یک‌چهارم نهایی برای تیمش تراکتور بازی کند.

 


بخش ۵۷ اساسنامه رأی را به نفع سپاهان می‌دهد: تک کارت زرد در مرحله گروهی بخشیده می‌شود.

 

باتوجه به این که ادعای العین و نواف الآسیوی با تکذیب مستند همراه شده، بعید است که AFC نیز واکنشی در این باره داشته باشد؛ اما دور از انتظار و حتی غیرقانونی است که در صورت واکنش نیز، رأی منفی برای سپاهان صادر کند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.