کد خبر: 1675593/47 زمان: 14:03   1399/01/09 بازدید: 11,502

ابتلا به کووید 19 در ترک تلکام آرنا؟

فاتح تریم؛ جنجالی ترین مورد کرونا در ترکیه

فاتح تریم سرمربی سابق تیم ملی ترکیه و فعلی گالاتاسارای یکی از اولین چهره های معروف فوتبال ترکیه بود که به بیماری کووید 19 مبتلا شد.

به گزارش "ورزش سه"، وقتی فاتح تریم پس از دربی استانبول از تصمیم فدراسیون فوتبال ترکیه برای برگزاری مسابقات انتقاد کرد، خیلی ها صحبت او را خودخواهی و در راستای منافع تیمش که از حمایت طرفداران محروم بود دانستند اما یک هفته بعد که تست کرونای سرمربی 66 ساله مثبت شد، همه دریافتند که وضعیت چقدر خطرناک است و احتمال هر اتفاقی وجود دارد.

 

تریم بزرگترین چهره فوتبالی کشور ترکیه است که به کووید 19 مبتلا شده است. او که سابقه سرمربیگری در آث میلان و فیورنتینا را دارد و با ترکیه حضور در نیمه نهایی یورو 2008 را تجربه کرده است، حالا در شرایطی نه چندان خوب، بستری است و البته پزشکان از بهبود وضعیتش نسبت به هفته گذشته خبر داده‌اند. این وقایع نگاری شرایط فاتح تریم است که شاید برای اهالی فوتبال در ایران، نکات خوبی را در بر داشته باشد.

 

* یکشنبه - 15 مارس

بازی تیم های گالاتاسارای و بشیکتاش در ورزشگاه خالی از تماشاگر برگزار می‌شود. در استادیوم ترک تلکام سروصدایی وجود ندارد و صدای بازیکنان واضح تر از هر زمان دیگری به گوش می‌رسد. دربی با نتیجه بدون گل خاتمه می‌یابد و در میکسدزون فرناندو موسلرا گلر معروف گالا و البته فاتح تریم لب به انتقاد می‌گشایند: چرا فدراسیون بازی ها را تعطیل نکرد؟

 

 

 

* پنج شنبه - 19 مارس

صبح به فلوریا (محل تمرین گالاتاسارای) آمد. ساعت 13 در کنار پزشکان باشگاه با شاگردانش صحبت کرد و از تست کرونا برای آن ها خبر داد. سپس به دستور او تمرین لغو شد و بازیکنان تست را انجام دادند و به خانه رفتند. تریم تاکید کرد که به هیچ عنوان از خانه بیرون نروند، خودش هم در طول این جلسه کوتاه تمرینی-پزشکی، به آن ها نزدیک نشد و بعد به طرابیه (محل خانه اش) در استانبول رفت.

 

 

* جمعه - شنبه - یکشنبه

به هیچ عنوان از خانه خارج نشد و در قرنطینه بود. به صورت آنلاین با دستیارانش و همچنین بازیکنان صحبت کرد که برنامه تمرینی را انجام بدهند و موارد لازم را رعایت کنند.

 

 

* دوشنبه - 23 مارس

تست کرونای بازیکنان به باشگاه تحویل داده شد. نتایج آزمایش برای فاتح تریم که تنها سرفه خفیفی داشت، مثبت اعلام شد و او به بیمارستان رفت. خبر با چند ساعت تاخیر به رسانه ها رسید.

 

 

* گزارش کووید19

 

در پرونده پزشکی فاتح تریم این نکات ذکر شده اند:


تب: 36.5 (ندارد)
وضعیت جسمانی: خوب
سرفه: بسیار خفیف
اختلالات شدید: ندارد
سیگار: نمی‌کشد


در واقع تنها علائم ظاهری او، همان سرفه خفیف بود.

 

 

او در بیمارستانی خصوصی بستری شد و خیلی زود این مرکز پزشکی برای جلوگیری از مراجعه طرفداران و خبرنگاران، بیانیه ای را صادر کرد: وضعیت فاتح تریم سرمربی تیم گالاتاسارای خوب است و پروتکل درمانی طبق دستور وزارت بهداشت و سازمان جهانی بهداشت رعایت می‌شود. از وقتی که تست کرونای او مثبت اعلام شد، در بیمارستان ما بستری است اما هیچ مشکلی به جز سرفه خفیف ندارد. وضعیت بیمار بیشتر بررسی خواهد شد.

 

دختر فاتح تریم نیز درباره وضعیت پدرش صحبت کرد و از معالجه او حرف زد. بسیاری در شبکه های اجتماعی تصور می‌کنند که او در محل تمرینی یا استادیوم به کرونا مبتلا شده است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.