حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1675800/29 زمان: 19:20   1399/01/10 بازدید: 10,763

تفاوت هواداران فوتبال آلمان و اسپانیا از نگاه تراشتگن

گلر آلمانی بارسلونا به ندرت فوتبال تماشا می کند و در بسیاری مواقع حتی نام بازیکنان مقابلش را هم نمی داند.

به گزارش "ورزش سه"، مارک آندره تراشتگن سال 2014 بود که از مونشن گلادباخ راهی بارسلونا شد. او مدتی ذخیره کلودیو براوو بود ولی از سال 2016 که براوو به سیتی رفت، توانست پیراهن اصلی بارسا را به تن کند و در سال های اخیر ثابت کرده است که از بهترین دروازه بانان دنیاست.

در روزهای اخیر اخبار و شایعات زیادی در مورد او شنیده می شود و می گویند که قصد ترک بارسا و رفتن به بایرن مونیخ را دارد.

 

 

 

 

تراشتگن در مصاحبه با ال پائیس و در مورد تفاوت های هواداران فوتبال در آلمان و اسپانیا گفت:« نوکمپ ورزشگاه خاصی است. در آلمان هواداران در ورزشگاه ها بیشتر سروصدا می کنند و خیلی روی تیم شان تمرکز دارند ولی در اسپانیا و برای مثال در نوکمپ، همه چیز به شکل بازی ارتباط دارد. وقتی خوب بازی می کنید، حمایت ها ملموس تر است. هواداران به خصوص روی حرکات انفرادی بسیار توجه دارند و زمانی که یک حرکت جالب از بازیکن می بینند، به شدت او را تشویق می کنند و این من را به وجد می آورد. هواداران در اسپانیا احساسی تر از آلمان هستند و این بسیار جالب توجه است.»

 

علاقه به فوتبال:« راستش را بخواهید خیلی فوتبال نمی بینم و هیچ ایده ای هم نسبت به آن ندارم. تنها اگر یک بازی بزرگ در پیش باشد یا یکی از دوستان نزدیکم در میدان باشد، فوتبال می بینم. برخی مواقع در مورد نام بازیکنان از من سوال می کنند و من هیچ پاسخی ندارم. اصلا به اسم آنها را نمی شناسم ولی وقتی فیلم بازی آنها را برای من می گذارند، تازه متوجه می شوم. آن وقت حتی شیوه حرکات شان در زمین و نوع شوتزنی شان را هم توضیح می دهم.»

 

استادیوم های خاطره انگیز:« سن پائولوی ناپولی شاید ورزشگاه مدرنی نباشد ولی برایم بسیار جذاب بود. جو هواداران در آنجا بسیار تاثیر گذار است یا سن مامس اتلتیک بیلبائو که هواداران در آنجا کاملا حامی تیم شان هستند.»

 

روزهای قرنطینه به خاطر کرونا:« آرامش خاطر کامل دارم و این روزها برای من دشوار نیستند. فوتبال هیچوقت در اولویت نبوده و همه باید در خانه بمانیم.»

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.