حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1676294/43 زمان: 16:36   1399/01/14 بازدید: 9,663

عکس خاطره انگیزه از بازی تاریخی در جام جهانی

پک‌های عمیق روی نیمکت تیم ملی ایران

این حشمت مهاجرانی است که با گرمکن قدیمی آدیداس روی نیمکت تیم ملی در مسابقات جام جهانی 1978 نشسته و از حرص سیگار می کشد.

به گزارش" ورزش سه" احتمالا لحظه سیگار کشیدن حشمت خان مربوط به دقایقی بعد از گل ایرج دانایی فر به اسکاتلند است که ابراهیم قاسمپور ستاره آن روزهای تیم ملی فرصت عالی تک به تکی را مقابل دروازه حریف از دست داد تا شانس پیروزی ایران دراولین دوره حضورش در جام جهانی رقم نخورد.

 

مهاجرانی که در جام جهانی 16 تیمی کار بزرگی کرده و با ملی پوشان ایران به عنوان تنها نماینده دو قاره آسیا و اقیانوسیه به رقابت ها صعود کرده بود با وجود قرعه سخت مسابقات را با امید آغاز کرد هرچند شکست در اولین مسابقه برابر هلند باعث شد کار تیم ملی ایران سخت شود. بعد از آن ایران در بازی برابر اسکاتلند به تساوی یک ،یک رسید و سپس در یک بازی تهاجمی و  بی احتیاط با نتیجه 4 بر یک مغلوب پرو شد. در حالی که به نظر می رسید ایران توانایی به چالش کشیدن یکی از قدرت های آن زمان فوتبال آمریکای جنوبی را دارد.

 

 

 

آنچه در این تورنمنت ایران را آزار داد خطاهای پی در پی دفاعی و پنالتی های پرشمار (4 پنالتی در دومسابقه برابر هلند و پرو) بود چیزی که به بی تجربگی بازیکنان ایرانی برمی گشت. به هرجهت مهاجرانی که در این تورنمنت فشار زیادی را تحمل می کرد این صحنه عجیب را از خود به یادگار گذاشته است. جالب است بدانید سیگار کشیدن مربیان روی نیمکت قبلا مرسوم بود اما بعد از  تصویب قوانین ضد دخانیات در اماکن ورزشی مربیان دیگر روی نیمکت سیگار نمی کشند. مشهورترین صحنه های سیگار کشیدن مربیان روی نیمکت ایران به بازی ایران و استرالیا برمی گردد که والدیر ویه را بعد از گل اول تیم ملی سیگاری را که روی زمین انداخته بود برداشت و پکی عمیق به آن زد. تصویری که همراه باصعود جاودانه ایران به استرالیا تبدیل به یک یادگاری تاریخی شده است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.