حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1677531/29 زمان: 15:14   1399/01/21 بازدید: 15,876

گزارش؛

بزرگترین افشاگر تاریخ فوتبال در حبس خانگی

روی پینتو موسس سایت مشهور فوتبال لیکس پس از رهایی از زندان از این پس در حبس خانگی خواهد بود.

به گزارش "ورزش سه"، روی پینتو هکر پرتغالی که اسناد زیادی را از فسادهای فوتبال در سایت های "فوتبال لیکس" و "لواندا لیکس" منتشر کرده بود، پس از یک سال و اندی از زندان مرخص شد و تحت مراقبت پلیس در حبس خانگی خواهد بود.

 

 

Luanda Leaks: Who is Rui Pinto, the Portuguese hacker behind the ...

 

 

 پینتو در حالی در حبس خانگی خواهد بود که حق دسترسی به اینترنت را ندارد و پلیس همه فعالیت های وی را رصد خواهد کرد. مطبوعات پرتغال گزارش داده اند که پینتو تصمیم گرفته که با پلیس همکاری کند و قفل برخی هارد درایو های مهم را برای پلیس شکسته است تا بدین ترتیب بتواند از محکومیت خود کم کند. وکیل پینتو گفته است که همه تلاش خود را انجام می دهد تا حکم آزادی کامل وی را دریافت کند. در حقیقت او مدعی است که تنها هدف پینتو رو کردن دست افرادی بوده است که مرتکب فساد مالی شده اند و قصد روشنگری را داشته است.

 

 

Meet Rui Pinto: The whistleblower who exposed Manchester City to ...

 

 

پینتو در روز 22 مارس 2019 به علت هک کردن مدارک مهم دنیای فوتبال در مجارستان توسط پلیس دستگیر شد و از آن زمان در زندان به سر می برد. او توسط دادستانی به 90 تخلف متهم شده است که اکثر آنها مربوط به دسترسی غیرمجاز به مدارک اشخاص و باشگاه های مختلف است.

در حقیقت در حال حاضر مقامات پرتغال هارد درایو های قفل شده ای متعلق به پینتو را در اختیار دارند که این هکر قول همکاری با آنها برای کاهش محکومیتش را داده است.

 

اولین افشاگری پینتو به سال 2015 باز می گردد. او از قرارداد های شخص ثالث باشگاه اف‌سی توئنته با یک باشگاه هلندی پرده برداشت. قرارداد هایی که برخلاف قوانین فوتبال هلند بود. توئنته سه سال از حضور در رقابت های اروپایی محروم شد. او در اواخر همان سال، با فعالیت هایی که روزنامه مارکا آن را "تکنیک های هک کردن اطلاعات و جزییات قرارداد بازیکنان برخی باشگاه ها" معرفی کرد، به اطلاعات مهمی از قرارداد بازیکنان بنفیکا، اسپورتینگ لیسبون و پورتو دست پیدا کرد. پینتو پیشنهاد 500 هزار یورویی برای افشا نکردن این اطلاعات را رد کرد. قرارداد های شخص ثالت در پورتو هم به بخش مهمی از اطلاعات پینتو تبدیل شده بود. رسانه ای شدن این بی قانونی ها باعث شد فیفا پورتو را 50 هزار فرانک سوییس جریمه کرد.

 

 

Interview with Football Leaks Whistleblower Rui Pinto - DER SPIEGEL

 

 

اما پایگاه خبری پینتو هر روز افشاگری های ارزشمندتری می کرد. او از فرار مالیتی ژوزه مورینیو، کریستیانو رونالدو و لیونل مسی پرده برداشت. پیگیری های یک ساله پس از آن در پارلمان اروپا باعث شد تا فرار مالیاتی همه‌گیر به خبر مهمی در اروپا تبدیل شود. 

در پایان سپتامبر 2018، کاترین میورگا توافق نامه ای را وکلای کریستیانو رونالدو امضا کرده بود را زیر پا گذاشت. او ادعا کرد کریستیانو رونالدو به او تجاوز کرده است. اطلاعاتی که باعث شد او بدون ترس از حقوق خودش دفاع کند، حاصل حمایت فوتبال لیکس بود. پینتو و دوستانش به اطلاعات ارزشمندی از وکلای رونالدو دست پیدا کردند. اگرچه وکلای رونالدو بعد ها حتی سایت افشاگر مرد پرتغالی را هم هک کردند اما کار از کار گذشته بود. 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.