حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1686516/50 زمان: 12:29   1399/03/09 بازدید: 7,093

فرصتی برای تغییر کلاس درجه دوها

لیگهای اروپا در تب و تاب بازگشت

درحالیکه فوتبال در کشورهای اروپایی به تدریج از سر گرفته می‌شود، برخی لیگهای کوچکتر مسابقات خود را با خلاقیتهای خاصی دنبال خواهند کرد.

به گزارش "ورزش سه"، درحالیکه بعد از نزدیک به دو ماه وقفه، فوتبال در کشورهای مختلف اروپایی به تدریج و محتاطانه از سر گرفته می‌شود، برخی لیگهای کوچکتر این قاره برای شروع مسابقات فوتبال خلاقیت‌های جالبی در نظر گرفته‌اند. از سوی دیگر یک تیم اروپایی با تبعات جدی‌ای به دلیل نقض قوانین کرونا روبرو است.

 

پرتغال، دانمارک، لهستان، صربستان، اتریش، کرواسی و اوکراین از جمله کشورهایی هستند که بار دیگر شاهد برگزاری مسابقات فوتبال خواهند بود اما با این تفاوت که دیگر از حضور تماشاچی در استادیومها خبری نیست.

 

 

این کشورها به جمع مجارستان، جمهوری چک، استونی و جزایر فارو می‌پیوندند که فوتبال در آنها آغاز شده است. آلمان تنها لیگ از پنج لیگ بزرگ اروپایی است که مسابقاتش را از سر گرفته است.

 

 

لیگهای اروپایی که اطلاعات خود را با هم به اشتراک می‌گذارند از تهمیدات مشابهی استفاده می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به گرفتن تستهای منظم از بازیکنان، محدودیت 300نفره برای کسانی که می‌توانند در زمین و اطراف آن حضور داشته باشند و ممنوعیت دست دادن پیش از بازی، ممنوعیت استفاده از عروسکهای علائم تیمها و گرفتن عکس دسته‌جمعی تیمی اشاره کرد.

 

* با اینحال لیگها برای حل معضل عدم حضور تماشاچی در استادیومها راه‌حل‌های مختلفی ارائه داده‌اند که در میان آنها دانمارک از همه خلاق‌تر بوده. سوپرلیگ دانمارک قرار است از پنجشنبه برگزار شود و در مسابقات این لیگ از خلاقیتی به اسم سکوهای مجازی استفاده می‌شود. صفحه نمایش‌هایی بزرگ در کنار زمین که تصویر ویدیویی زنده هواداران را در استادیوم پخش می‌کند.

 

 

* پرتغال که مسابقات لیگش از 3 ژوئن آغاز می‌شود برای پخش تلویزیونی بیشترین تعداد بازیها قصد دارد هر هفته از مسابقات را در یک بازه زمانی 4 تا 6 روزه برگزار کند که بین هر هفته و هفته بعدی یک روز استراحت به تیمها داده می‌شود. برخی از تیمها نمی‌توانند در استادیوم خانگی‌شان بازی کنند چرا که فدراسیون فوتبال و دولت تشخیص داده‌اند استادیوم آنها قادر به رعایت پروتکل بهداشتی نیست.

 

 

اما در اتریش، صدرنشین لیگ، لینتس روز پنج شنبه با جریمه‌ای سنگین مواجه شد و شش امتیاز از این تیم کسر شد چرا که فدراسیون فوتبال اعلام کرده این تیم پیش از موعد مقرر و بدون اجازه تمرینهای گروهی خود را از سر گرفته. به این ترتیب لینتس که پیش از این با اختلاف سه امتیاز صدرنشین شد حالا صدرنشینی خود را از دست داده و سالزبورگ بار دیگر شانس زیادی برای جشن گرفتن هفتمین قهرمانی پیاپی خود در این لیگ دارد.

 

 لیگ لهستان که 11 هفته از آن باقی مانده از امروز آغاز می‌شود. صدرنشین لیگ، لژیا ورشو روز شنبه به مصاف لخ پوزنان می‌رود.

 

 

سوپرلیگ صربستان هم دیگر لیگی است که از امروز از سر گرفته خواهد شد.

 

لیگ برتر اوکراین هم از روز شنبه با برگزاری سه بازی آغاز می‌شود. صدرنشین لیگ، شاختار دونتسک امروز به مصاف تیم سوم جدول دیناکو کیف خواهد رفت.

 

 

لیگ دسته‌یک کرواسی هم از تاریخ 5 ژوئن آغاز خواهد شد.

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.