حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1687547/44 زمان: 15:57   1399/03/14 بازدید: 12,854

فدراسیون فضا را برای سرمربی داخلی مهیا می کند

اعتماد به مربی ایرانی در والیبال بعد از یک دهه

به نظر می رسد بعد از یک دهه حضور مربیان خارجی روی نیمکت تیم مای والیبال، بار دیگر نوبت به ایرانی ها رسیده است.

به گزارش "ورزش سه"، قطع همکاری با ایگور کولاکووچ، حمایت کارشناسان از مربی ایرانی و کدهایی که از زبان مسئولان فدراسیون والیبال می شنویم، همه ما را به انتخاب یک سرمربی داخلی برای تیم ملی والیبال در سال المپیک می رساند. 


روز گذشته جلسه هیات رییسه فدراسیون والیبال برگزار شد و به نظر می رسد جمع بندی این جلسه نیز روی انتخاب سرمربی ایرانی برای تیم ملی بوده.


وحید مرادی، مشاور عالی فدراسیون که این روزها یکی از افراد تاثیرگذار فدراسیون والیبال به شمار می رود، بعد از این جلسه گفته: «المپیک پیش رو، یک فرصت مناسب برای حضور مربیان ایرانی در المپیک است اما باید این موضوع را نیز مد نظر قرار دهیم که اگر تیم ایران با مربی ایرانی به نتیجه مورد نظر دست نیافت، آیا رسانه‌ها و افکار عمومی، فدراسیون را برای این تصمیم همراهی خواهند کرد؟ اگر بتوانیم در این حوزه، مدیریت و تعادل ایجاد کنیم، استفاده از مربی ایرانی بهترین گزینه است.»


با این اوصاف اینطور پیداست که فدراسیون والیبال که در دوره قبلی ریاست داورزنی تصمیم به انتخاب سرمربی خارجی برای تیم ملی گرفت و باعث روی کار آمدن مربیانی همچون ولاسکو، کواچ، لوزانو و کولاکوویچ شد، این بار به دنبال بازگرداندن مربیان ایرانی به نیمکت تیم ملی است.


اگرچه در سال های اخیر هم مربیان خارجی از مربیان ایرانی به عنوان دستیار در تیم ملی استفاده می کردند، اما آخرین بار تیم ملی ایران در سال 2010 با هدایت مرحوم حسین معدنی یک سرمربی ایرانی داشت و حالا بعد از یک دهه دوباره فدراسیون به فکر اعتماد به مربیان داخلی است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.