حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1687909/41 زمان: 20:12   1399/03/16 بازدید: 2,597

شاه منصوری: وزارت کوتاه نمی آمد اتفاقات بدی رخ می داد؛

حضور کاپیتان‌ها در مجمع فدراسیون قطعی نیست !

مسئول امور حقوقی فدراسیون فوتبال می گوید شاید با تغییراتی که در اساسنامه ایجاد شده، 7 بازیکنی که بالای 100 بازی ملی دارند، بتوانند در مجمع فدراسیون حق رای داشته باشند.

به گزارش "ورزش سه"، شاه منصوری مسئول امور حقوقی فدراسیون فوتبال در گفتگویی در خصوص پیش نویس اساسنامه اینطور حرف هایش را آغاز کرد: اساسا اساسنامه چراغ راه و مبین روابط فدراسیون فوتبال کشورمان است، بنابراین در این شرایط حتما باید از مبادین و قوانینی که مورد تایید و تاکید فیفا است تبعیت شود. در چندین مکاتبه ای که فدراسیون فوتبال با فیفا داشت موارد مورد نظر و اهمیت برای فیفا شناسایی شد و خوشبختانه در این اساسنامه ای که برای فیفا ارسال می شود این موارد جانمایی شده است.

 

شاه منصوری در رابطه با حذف وزیر از میان اعضای مجمع اینطور توضیح داد: آنچه که مورد نظر فیفا چه برای فدراسیون و چه برای دیگر فدراسیون ها قرار دارد این است که دولت ها در فوتبال مداخله ای نداشته باشند. این موضوع بارها موکدا توسط وزارت ورزش اعلام شده و به نظرم آقای نبی در این خصوص خوب بود؛ چون این بحث حق رای آنقدرها هم اهمیت نداشت. در این زمینه فضای رسانه ای موج زد و وزارت ورزش از حق رای خود کوتاه آمد. اگر این اتفاق نمی افتاد ممکن بود عواقب و تبعات بدی داشته باشد که به دردسر آن نمی ارزید.

 

سوال بعدی در رابطه با رای کاپیتان های سابق تیم ملی در مجمع بود که او عنوان کرد: پیش از این شیوه رای دادن مشخص بود ولی در مورد این موضوع هنوز خبر دقیقی نیست اما فکر می کنم در این اساسنامه پیشنهادی کاپیتان‌های تیم ملی هم امکان رای در مجمع را خواهند داشت. البته این موضوع هنوز قطعی نیست.

 

او در مورد اینکه 7 بازیکنی که بالای 100  بازی ملی دارند می توانند در مجمع نظر داشته باشند، عنوان کرد: در واقع ارسال اساسنامه برای فیفا از باب تصویب نیست، این موضوع از باب تائید است. اگر محتویات این اساسنامه به تائید فیفا رسید آن وقت در مورد اینکه چه کسانی می توانند در انتخابات حق رای داشته باشند. می توان صحبت کرد اگر چه معتقدم باز هم در آن مجمع امکان دخل و تصرف می تواند وجود داشته باشد. چیزی که شنیدم این است که بازیکنانی که بالای 100 بازی ملی داشته باشند و یا کاپیتان های تیم ملی می توانند رای بدهند؛ اما مسئله مهم این است که فعلا موارد پر چالش و پراهمیتی که مورد فدراسیون جهانی بود را باید به اساسنامه اضافه می کردیم تا بعدها در مورد حق رای به تفصیل بپردازیم.
مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال در خصوص کاهش تعداد امضاها از 10 به 6 برای اعضای مجمع گفت: من در این خصوص چیزی نشنیده ایم اما اگر 10  امضایی که برای تغییرات اساسنامه به 6 رسیده باشد، اتفاق خوب و نیکویی خواهد بود؛ چون در واقع انعطاف پذیری اساسنامه را بیشتر خواهد کرد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.