حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1699909/43 زمان: 14:45   1399/05/13 بازدید: 10,113

ربیعی؛ پله پله از لیگ استانی تا لیگ برتر 

صعود مس رفسنجان به لیگ برتر علاوه بر افزایش سهمیه استان کرمان به دو سهمیه تا اینجای کار، پاداش پیشرفت پله پله یک مربی جوان در فوتبال ایران هم بود.

به گزارش ورزش سه، محمد ربیعی سرمربی ۳۹ ساله مس رفسنجان که به رغم جوانی یکی از مربیان باتجربه لیگ یک هم محسوب می‌شود، دیروز توانست تیمش را مقتدرانه راهی لیگ برتر کند. اتفاقی که برای او یک شبه اتفاق نیفتاد و این مربی برای تجربه این لحظه شیرین چیزی حدود یک دهه منتظر ماند.


ربیعی که در شروع فعالیتش در لیگ استانی و رده‌های سنی جوانان،‌ امید و بزرگسالان استان البرز افتاد و در تمام این رده‌ها عنوان قهرمانی را به دست آورد، در اولین تجربه مهم در فصل ۹۰-۸۹ خود تیم سایپا مهر کرج را از لیگ سه به لیگ دو آورد. فصل بعد به بندر کنگ رفت و تیم البدر این شهر را از لیگ ۲ به لیگ یک آورد. سال بعد راهی شهرداری اردبیل شد  و این بار این تیم را از لیگ دو راهی لیگ یک کرد. اتفاقی که استان اردبیل را پس از ۲۰ سال در یک سطح بالا در فوتبال کشور صاحب نماینده کرد. او در بادران این تیم تهرانی را تا آستانه صعود به لیگ برتر قرار داد اما در نهایت در فصل ۹۷-۹۶ با این تیم در لیگ یک سوم شد و در نهایت پس از یک فصل حضور در آلومنیوم اراک،‌ راهی مس رفسنجان شد. ربیعی در این فصل با تبدیل این تیم کرمانی به یک مجموعه مقتدر در نهایت موفق شد این باشگاه قدیمی را پس از سال‌ها حضور در لیگ یک بالاخره لیگ برتری کند و به این ترتیب خودش هم ثمره تلاش و موفقیت قدم به قدم در کار مربیگری را تجربه کند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.