حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1700674/29 زمان: 16:29   1399/05/17 بازدید: 25,099

گزارش مارکا

سیتی 216-7 رئال؛ دوئل نابرابر در اتحاد منچستر

دیدار امشب سیتی و رئال مادرید بین دو تیمی است که یکی 216 میلیون یورو برای تقویت خط هافبک خود هزینه کرده و دیگری تنها 7 میلیون یورو برای خرید هافبک متحمل هزینه شده است.

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از مارکا، برنده جدال امشب سیتی و رئال مادرید را هافبک های دو تیم تعیین خواهند کرد. بسیاری بر این عقیده اند که جنگ اصلی در میانه زمین خواهد بود و در بازی رفت، سیتی توانست از این حیث بر رئال چیره شود.

 

 

 

 

5 ماه پیش پپ گواردیولا در تصمیمی غیرمنتظره از 5 هافبک و یک مهاجم برابر رئال استفاده کرد. او گابریل ژسوس را در پیشانی خط حمله تیمش قرار دارد و رودریگو، ایلکای گوندوغان، کوین دی بروینه، برنادرو سیلوا و ریاض محرز نیز در میانه زمین حاضر بودند. این 5 هافبک توانستند جنگ را از لوکا مودریچ، فده والورده، کاسیمیرو و ایسکو ببرند. در شبی که زیدان در میان ناباوری تونی کروس را روی نیمکت قرار داده بود.

 

 

 

 

نگاهی به خط هافبک دو تیم از سال 2015 که کوین دی بروینه راهی سیتی شد، نشان می دهد که تیم پپ گواردیولا 216 میلیون یورو برای تقویت خط میانی خود هزینه کرده است در حالی که رئال در همین مدت تنها هفت میلیون یورو برای خرید هافبک پرداخت کرده که مربوط به بازگرداندن کاسیمیرو از پورتو می شود.

 

 

 

 

کاسیمیرو یک فصل را با بند بازگشت به پورتو رفت و سپس 7 میلیون یورو برای برگرداندن او هزینه شد اما در 5 سال اخیر، سیتی برای جذب رودریگو 70 میلیون یورو، برای ریاض محرز 67.8 میلیون یورو، برای برناردو سیلوا و ایلکای گوندوغان به ترتیب 50 و 27 میلیون یورو هزینه کرده است. زینچنکو هم با دو میلیون یورو حذب شد. فیل فودن نیز از تیم های پایه به تیم اول راه پیدا کرده است. سال 2015 برای جذب دی بروینه 25 میلیون یورو هزینه شده بود.

 

 

 

 

رئال علاوه بر جذب کاسیمیرو، فدریکو والورده و خامس که قرضی برای دپورتیوو و بایرن بازی می کردند را بدون هیچ هزینه ای بازگرداند.

 

آمارها نشان می دهند که پپ گواردیولا از سال 2016 که سرمربی سیتی شده، بیشتر از هر مربی دیگری برای جذب بازیکن هزینه کرده است(872 میلیون یورو). پس از او دیه گو سیمئونه(اتلتیکو) با 782 میلیون یورو و ارنستو والورده(بارسا) با 779 میلیون یورو قرار دارند. 

زیدان با 423 میلیون یورو برای جذب بازیکن در رده 14 ایستاده است.

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.