حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1700854/56 زمان: 14:34   1399/05/18 بازدید: 24,630

فرصت رسیدن به قطبی و برانکو و قلعه‌نویی ار بین رفت

عصبانیت یحیی از شکست رکوردخراب کن در آزادی 

پرسپولیس در شب برگزاری جشن قهرمانیش مغلوب ذوب آهن شد تا نوار شکست ناپذیری این تیم قطع شود.

به گزارش "ورزش سه"، قهرمان زود هنگام رقابت های لیگ نوزدهم، در شب برگزاری جشن قهرمانیش مغلوب ذوب آهن شد تا این تیم پس از 16 بازی در لیگ برتر، طعم شکست را نیز بچشد.شکستی که عصبانیت سرمربی پرسپولیس را بدنبال داشت که در برخی ویدئوهای منتشره در فضای مجازی قابل مشاهده است .او که قصد داشت با تیمش حدنصابهای جدیدی را برای لیگ برتر برجای بگذارد در نهایت مقابل باشگاه سابق خودش شکست را پذیرفت تا ثبت رکوردهای جدید از سوی او و تیمش به لیگ بعد موکول شود. 

 

* از تارتار تا بوناچیچ


این اولین شکست پرسپولیس تحت هدایت یحیی گل محمدی در لیگ برتر بود. از زمان روی کار آمدن یحیی، سرخپوشان در 12 دیدار خود، 10 بازی را برنده از زمین خارج شده بودند و فقط مقابل استقلال و نساجی به نتیجه مساوی رضایت داده بودند و حالا در سیزدهمین دیدار خود با گل محمدی، مغلوب ذوب آهن شدند.


آخرین شکست پرسپولیس در لیگ برتر، به تاریخ اول آذر 98 برمیگشت که آنها با کالدرون و در ورزشگاه آزادی، به نفت مسجد سلیمان باختند. پس از آن دیدار، سرخپوشان در 15 دیدار به مصاف حریفان رفتند که 13 بار برنده شدند و 2 بار نیز کارشان به تساوی رسید. دیدار آنها با سپاهان نیز با رای کمیته انضباطی به سود پرسپولیس اعلام شد تا رکورد شکست ناپذیری متوالی سرخپوشان در لیگ نوزدهم به 16 دیدار برسد. نتیجه دیدار پرسپولیس و ذوب آهن بدین معنی بود که  رکورد شکست ناپذیری سرخپوشان مانند لیگ هیجدهم و در زمان برانکو و همچنین لیگ هفتم که قطبی سرمربی سرخپوشان بود، از 16 هفته تجاوز نکرد.

 

*21 بازی بدون شکست


اما در تاریخ 19 دوره لیگ برتر، رکورد بیشترین تعداد شکست ناپذیری در بازی های متوالی، در اختیار سپاهان است. نگاهی به ادوار گذشته نشان می دهد، رکورد شکست ناپذیری در لیگ برتر با 21 بازی در اختیار سپاهان است و این آمار به فصل دهم اختصاص دارد که قلعه نویی پرافتخارترین مربی لیگ برتر با 5 عنوان قهرمانی لیگ همراه با آبی پوشان (3بار) و طلایی پوشان (2بار)، موفق به ثبت این رکورد بسیار خوب شده است.
سپاهان در لیگ دهم با هدایت قلعه‌نویی در هفته هفتم با نتیجه 4 بر 3 به استقلال باخت و دیگر تا باخت 3-2 مقابل مس کرمان در هفته بیست و نهم هیچ شکستی را تجربه نکرد تا 21 بازی بدون شکست برای این تیم ثبت شود. این طولانی ترین مدت زمان شکست ناپذیری یک تیم در لیگ برتر است.

 

 

*دومین رکورد را استوکس خراب کرد!


علاوه بر این، رکورد دومین شکست ناپذیری متوالی لیگ برتر بازهم در اختیار سپاهان و قلعه نویی است. آنها در آغاز لیگ هجدهم و بازی با نفت آبادان که با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید، 18 هفته را بدون شکست پشت سر گذاشتند تا اینکه در نوزدهمین دیدارشان در تبریز، با نتیجه 2 بر صفر مغلوب تراکتورسازی شدند. مهدی مهدی پور و آنتونی استوکس بازیکنان تراکتور در آن دیدار موفق شدند به روند شکست ناپذیری سپاهان پایان دهند. 


پرسپولیس با یحیی این فرصت را داشت تا لیگ نوزدهم را بدون شکست دیگری به پایان برساند و تعداد دیدارهای متوالی بدون باختش را به عدد 19 برساند و 3 هفته از لیگ بعدی را نیز بدون شکست پشت سر بگذارد تا رکورد 21 دیدار بدون شکست سپاهان را بشکند که این امر میسر نشد.
یحیی که دوست نداشت جشن قهرمانی تیم را خراب کند در این باره چندان به بازیکنان سخت نگرفت اما وقتی دوربین او را تا رسیدن به لوکا بوناچیچ و تبریک پیروزی تعقیب می کرد مشخص بود که چقدر عصبانی است.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.