حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1709499/47 زمان: 16:05   1399/07/01 بازدید: 33,336

نعمتی در پست غیرتخصصی، شیری در تهران؛

علامت سوال بزرگ برای سمت راست پرسپولیس

پس از ناکامی در خرید دانیال اسماعیلی فر، پرسپولیسی ها شرایط مبهمی را برای پست دفاع راست تجربه می‌کنند.

به گزارش "ورزش سه"، دانیال اسماعیلی فر جزو اولین نفرات لیست یحیی گل محمدی بود و سرمربی سرخ ها اصرار ویژه ای به خرید این ستاره 28 ساله داشت اما در یک روز گرم تابستانی، تصویر او با شال سپاهان و در کنار مدیرعامل این باشگاه منتشر شد تا آب سردی باشد بر پیکره کادرفنی و هواداران پرسپولیس. ناکامی در خرید دانیال در حالی اتفاق افتاد که به نظر می‌رسد رسول پناه هیچ مذاکره جدی ای را با این بازیکن انجام نداده بود و تا پایان نقل و انتقالات نیز نتوانست هیچ مدافع راستی را برای پرسپولیسی ها جذب کند.

 

این عملکرد نقل و انتقالاتی رسول پناه که مورد انتقاد هواداران پرسپولیس نیز قرار دارد، در نهایت منجر به استعفای یحیی گل محمدی شد اما در نهایت یحیی که علاقه زیادی به ادامه کار روی نیمکت پرسپولیس دارد، به اردوی قرمزها بازگشت و اتفاقا تیمی را ساخت که التعاون را دو بار در لیگ قهرمانان آسیا شکست داد و برابر الدحیل نیز نمایش بدی ارائه نکرد.

اما حتی این دو برد و نمایش متوسط هم سبب نشده تا توجه ها به پست دفاع راست از بین برود. این منطقه از زمین حالا با سیامک نعمتی پر می‌شود  که بعد از کرونا نمایش های درخشانی را به عنوان هافبک راست ارائه کرد و جزو بهترین بازیکنان سرخپوشان در لیگ نوزدهم نیز شد. او حالا در پست جدیدش (که البته قبلا بازی در آن را تجربه کرده بود) عملکرد قابل قبولی دارد و نکته جالب این که در بازی دیشب تعداد لمس توپ او در زمین الدحیل بیش از زمین پرسپولیس بود.

 

نعمتی در کنش های دفاعی اگرچه نمی‌تواند مثل یک مدافع کناری تخصصی عمل کند اما تاکنون قابل قبول ظاهر شده و در حمله نیز به هافبک های پرسپولیس کمک می‌کند اما با این حال شاید پرسپولیسی ها انتظار داشتند که او یک خط جلوتر بازی کند و یک دفاع راست کلاسیک در این پست به میدان برود؛ یکی مثل دانیال اسماعیلی فر یا دستکم مهدی شیری که همیشه در این منطقه از زمین حضور داشته است.

این در حالی است که مهدی شیری به دلیل آنچه ابتلا به کرونای خفیف عنوان شده، در اردوی پرسپولیس حضور نداشت اما طبیعتا دو هفته پس از این خبر، کرونای شیری هم رفع شده و نباید مشکلی برای سفر به دوحه داشته باشد. خصوصا این که پرسپولیسی ها ابراز امیدواری کردند که شیری تا چند روز پس از ورود پرسپولیس به قطر، در اردو حضور خواهد یافت.

 

در نهایت این پرسشی که یحیی گل محمدی باید به آن پاسخ دهد و تکلیف پست دفاع راست را روشن کند؛ هرچند که او پس از ناکامی در جذب بازیکن مورد نظر، شاید با گلایه های فراوان در این باره اظهار نظر کند.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.