حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1713960/50 زمان: 13:08   1399/07/25 بازدید: 7,918

انگلیسی؛ زبان اصلی ارتباط بین داوران و بازیکنان

یک بررسی آماری نشان می‌دهد بیشترین زبانی که داوران لیگ قهرمانان اروپا با استفاده از آن با بازیکنان صحبت می‌کنند انگلیسی است.

به گزارش "ورزش سه"، داورانی که در لیگ قهرمانان اروپا معتبرترین رقابت باشگاهی دنیا سوت می‌زنند از کشورهای مختلف اروپایی هستند و هر کدام زبان مادری متفاوتی دارند. یک بررسی آماری درباره زبانی که این داورها در مسابقات خود در این رقابتها از آن برای صحبت با بازیکنان تیم‌ها استفاده می‌کنند نشان می‌دهد اکثریت قاطع با استفاده از زبان انگلیسی است.

 

 

اتنولوگ با این بررسی آماری می گموید زبان انگلیسی بیشترین استفاده را توسط داورهای چمپیونزلیگ داشته. این البته طبیعی به نظر می‌رسد. در حال حاضر انگلیسی رایج‌ترین زبان در دنیا به حساب می‌آید و تخمین زده می‌شود 1.25 میلیارد نفر در دنیا به عنوان زبان اول یا دوم خود از انگلیسی استفاده می‌کنند. از این گذشته چیزی بین نیمی از اروپایی‌های بین 15 سال تا 35 سال به خوبی می‌توانند به انگلیسی صحبت کنند.

 

البته فیفا چهار زبان انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و آلمانی را زبانهای رسمی می‌داند ولی طبق قوانین همه داورهای بین المللی باید توان صحبت کردن به انگلیسی را داشته باشند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.