حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1715670/44 زمان: 16:08   1399/08/05 بازدید: 2,402

باید هر طور شده مسابقات در سال 99 تمام شود

داورزنی: نمی توانیم لیگ والیبال را تعطیل کنیم

رئیس فدراسیون والیبال در نشست هم اندیشی با باشگاهها گفت: با توجه به این که لیگ برتر بدون تماشاگر برگزار ‌می‌شود، دست باشگاه‌ها برای تصمیم‌گیری درباره شیوه ادامه مسابقات باز است.

به گزارش "ورزش سه"، فدراسیون والیبال که در یکی، دو ماه چند بار تصمیم خود را برای چگونگی برگزاری لیگ برتر تغییر داده و چند هفته ای است که به خاطر بالا رفتن آمار مبتلایان در تیم های مختلف، مسابقات را تعطیل کرده، امروز با حضور نمایندگان باشگاهها جلسه هم اندیشی برگزار کرده تا درباره شیوه برگزاری ادامه رقابت ها تصمیم گیری شود.


محمدرضا داورزنی در این نشست گفت: شرایط عمومی کشور و دنیا به گونه‌ای است که هر روز تصمیم جدیدی گرفته می‌شود و محدودیت‌های جدی نیز اعمال می‌شود. دولت‌ها هم تصمیمات مختلفی برای کنترل ویروس اتخاذ می‌کنند. فدراسیون والیبال به دنبال آن است که هم برای حفظ سلامتی ورزشکاران تلاش کنیم و به اهداف ترسیم شده نیز برسیم.


رئیس فدراسیون والیبال با تاکید بر در پیش بودن المپیک توکیو، گفت: والیبال ایران باید در المپیک آینده حضور داشته باشد و به همین خاطر، فرصت زیادی برای حضور در اردوهای آمادگی ندارد. همه می‌دانید زمان لازم را نداریم که فعالیت‌های سال ۹۹ والیبال کشور را تعطیل کنیم و در سال جدید، بازیکنان ملی‌پوش را به اردو دعوت کنیم، در لیگ ملت‌های والیبال شرکت کنیم و به سپس المپیک برویم. بنابراین حفظ اولویت‌ها جزو اهداف فدراسیون است.


وی ادامه داد: از طرفی تلاشمان این است که مدلی را دنبال کنیم که ریسک کم‌تری داشته باشد و سلامتی والیبالیست‌ها حفظ شود. ضمن این‌ که نمی‌خواهیم تصمیمی بگیریم که بعد از ۶ ماه تعداد زیادی بازیکن ناآماده داشته باشیم که حتی آماده حضور در لیگ ملت‌ها هم نباشند، چه برسد به حضور در المپیک.


داورزنی شرایط فعلی را تنها مختص ایران نداست و ادامه داد: این شرایط در همه جهان حاکم است. همه کشورها در مسابقات مختلف اعم از فوتبال، والیبال و غیره تصمیمات جدید می‌گیرند و شرایطی فراهم می‌کنند که به‌رغم شیوع ویروس و محدودیت‌هایی که کرونا ایجاد می‌کند، مسابقات خود را کماکان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌کنند. البته تعداد زیادی از بازیکنان دنیا هم به ویروس مبتلا شده‌اند، اما با سپری کردن دوران بیماری، دوباره به عرصه مسابقات برگشته‌اند.


رئیس فدراسیون والیبال گفت: از همه شما متشکرم که راهکارهایی ارائه کردید که بتوانیم دور رفت را تمام و دور برگشت را برگزار کنیم و مجبور نشویم که مثل سال گذشته لیگ را تعطیل کنیم. چرا که این موضوع تبعاتی برای تیم‌ها و درنهایت تیم ملی دارد. در سال ۹۹ نزدیک به ۱۹ هفته زمان داریم که باید در این فاصله لیگ را تمام کنیم. لیگ امسال را باید بدون تماشاگر برگزار کنیم که این موضوع، هیجان لیگ را کاهش داده اما دغدغه میزبانی و میهمانی را کم کرده و کمک می‌کند که دست باشگاه‌ها برای تصمیم‌گیری بازتر باشد.  فلسفه این رفت و برگشت‌ها در لیگ، این است که بشود از ظرفیت میزبانی استفاده کرد. اما عدم حضور تماشاگران تقریبا شرایط را برای همه تیم‌ها در هر جا که میزبانی برگزار می‌شود، برابر می‌کند. امیدوارم که بتوانیم به یک تصمیم منطقی و خوب برسیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.