حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1715813/43 زمان: 12:14   1399/08/06 بازدید: 15,342

امیر بیش از هر کسی دیگر حق انتقاد دارد

اولیایی: استقلال با قلعه نویی در صدر آسیا بود

کاظم اولیایی مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال از امیر قلعه نویی به عنوان پیشکسوتی دلسوز یاد کرد و از اعضای هیات مدیره استقلال خواست تا درباره برنامه شان برای آینده این تیم شفاف سازی کنند.

به گزارش " ورزش سه" کاظم اولیایی یکی از مدیران قدیمی استقلال و رئیس هیات مدیره شرکت پیشکسوتان  این باشگاه است. او در ارتباط با شرایط این روزهای استقلال و مصاحبهی خبرساز امیرقلعه نویی در مورد این تیم در روز گذشته، در گفت و گویی با سایت" فردا " گفت:" من درباره موضوع مدیریت باشگاه استقلال بارها صحبت کرده ام. الان هم می گویم که این قدر انتخابها برای مدیریت باشگاه استقلال غیرکارشناسی بوده که انگار با آمدن یا رفتن هیچ گزینهای هیچ کاری در این باشگاه پیش نمی رود."


وی ادامه می دهد: "امروز بی تدبیری همه فوتبال را در بر گرفته است. استقلال هم از این قاعده مستثنی نیست و با تصمیمات و سیاست گذاری های غلط شرایط برای این باشگاه هر روز بدتر از روز قبل شده است. چون اساسا ما شاهد تفکر عاقلانه در خصوص آینده این فوتبال نیستیم."


اولیایی ادامه داد: نقد گذشته البته کار بیهوده ای نیست اما به شرطی مطلوب خواهد بود که منجر به برنامه ریزی شود. حرف های ما وقتی سودمند است که ما آینده نگری کنیم و بگوییم برای آینده چه برنامه ای داریم.


اولیایی در واکنش به گلایه تند قلعه نویی نسبت به حجت نظری عضو هیات مدیره استقلال، گفت: باید عرض کنم بنده به عنوان عضوی از خانواده بزرگ استقلال نسبت به امیر قلعه نویی احترام خاصی قائل هستم. او یکی از پیشکسوتان دلسوز باشگاه است و استقلال در مقطعی دوران طلایی اش را با این مربی پشت سر گذاشته است. از سویی دیگر فراموش نکنیم که وقتی امیر کاپیتان استقلال بود این تیم در صدر آسیا قرار داشته است. او در فراز و فرود این تیم حضور داشته و تلخ و شیرین استقلال را چشیده است. حرف قلعه نویی این است که چرا تیمی که زمانی در صدر فوتبال آسیا قرار داشت امروز به شرایطی دچار شده که تیم سیزدهم آسیا است. چرا باید این تیم به چنین روزی بیفتد؟ بنابراین امیر قلعه نویی بیش از هر کس دیگری حق دارد درباره استقلال حرف بزند، سوال کند، نگران باشد و حتی بر سر افرادی که مسبب چنین اوضاعی هستند، فریاد بکشد.


اولیایی ادامه داد:" سوال قلعه نویی و همه پیشکسوتان باشگاه استقلال از آقایانی که امروز زحمت کشیدهاند و در هیات مدیره باشگاه استقلال قبول مسئولیت کردهاند، روشن است. ما میپرسیم آقای نظری و دیگر همکارانش در هیات مدیره باشگاه استقلال چه برنامه ای برای آینده این باشگاه ارائه دادهاند که از وزیر ورزش حکم خود را گرفتهاند؟ سوال بعدی ما این است که از برنامه ارائه شده چند درصد را عملی کرده اند و در چه بازه زمانی قرار است برنامه شان به طور کامل اجرا شود؟ ما منتظر هستیم پاسخ این عزیزان را بشنویم اما با توجه به شرایطی که من تا امروز در این باشگاه دیدهام هر چه بوده پسرفت یا درجا زدن است. ما اصلا عملکردی نمی بینیم.


او افزود: باز هم می گویم که باید برای اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال شرح وظایف نوشته شود. این طور نباشد که هر کسی هر چه دلش می خواهد بگوید. اگر شرح وظایف روشن باشد بعدها می توانیم عملکرد این آقایان را ارزیابی کنیم. بگوییم فلان عضو هیات مدیره کارش را درست انجام داد و آقای فلانی کوتاهی کرد. اما وقتی برنامه ای نداریم و شرح وظایف اعضا نیز مشخص نیست همین اتفاق ها رخ می دهد و سوءتفاهمهای متعددی میان باشگاه و پیشکسوتان استقلال رخ می دهد. ما حق داریم بدانیم که آقایان محترم در هیات مدیره باشگاه استقلال با چه استعداد و توانمندی جواز حضور در هیات مدیره یکی از پرطرفدارترین تیم های فوتبال ایران را کسب کرده اند. فکر نمی کنم انتظار زیادی باشد. بنابراین از خود این اعضا میخواهیم در این باره شفافسازی کنند تا همه خیالمان راحت شود که استقلال به دست اهلش سپرده شده و پای انتخاب های سلیقه ای در کار نیست.


مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال در پایان برای این تیم آرزوی موفقیت کرد و گفت: من امیدوارم شرایط برای باشگاه استقلال در آینده طوری رقم بخورد که اقتدار و موفقیت به این باشگاه برگردد. اقتدار فقط با برنامه ریزی و ایجاد شرح وظایف دقیق در بین مجموعه مدیریتی باشگاه رقم می خورد و لاغیر.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.