کد خبر: 1734020/44 زمان: 20:30   1399/11/08 بازدید: 4,771

صالحی‌امیری: همکاری نکنید آیندگان تاریخ را جعل می‌کنند!

دورهمی روسای سابق و فعلی ورزش ایران(عکس)

نشست هم اندیشی با روسای ادوار مختلف سازمان تربیت بدنی، روسا و دبیران کل اسبق کمیته ملی المپیک امروز در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از کمیته ملی المپیک، این نشست  با حضور سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، اعضای هیات اجرایی و مشاورین، معاونین وزارت ورزش و روسای ادوار مختلف سازمان تربیت بدنی، روسا و دبیران کل اسبق کمیته ملی المپیک برگزار شد.


در این نشست حسن غفوری فرد، سید اسماعیل داودی شمس، محمد علی آبادی، مهدی کرباسیان، محمود گودرزی، محمود خسروی وفا، حمید سجادی، مهین فرهادی زاد، محمد درخشان، محمد رضا داورزنی، مهدی علی نژاد  جمعی از مدعوینی بودند که ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در این دوره کمیته ملی المپیک از جمله راه اندازی موزه ملی ورزش، پروژه تاریخ شفاهی ورزش کشور نقطه نظرات خود را جهت بهبود روند این دو پروژه بزرگ ارائه کردند.


در ابتدای نشست صالحی امیری ضمن خیرمقدم به حضار اظهار داشت: روالی را از گذشته داشتیم که بزرگان و‌مسئولان‌ پس از انقلاب را به صورت دوره‌ای گرد هم می آوردیم  ولی به دلیل کرونا یک سالی است که این مثنوی به تاخیر افتادو حالا با کاهش کرونا مجددا گرد هم آمدیم. یک حقیقتی وجود دارد که هر کسی گذشته را نادیده بگیرد ابتر است و بایستی هر کسی در مسند مدیریت می‌نشیند  بداند که بر میراث گذشتگان قرار گرفته و مقصد و مقصود همه ما ارتقاء ورزش ایران است.

 


در ادامه با  تاکید بر اینکه همگان باید بدانند که روزی و روزگاری مدیرانی بودند که بسیار سخت کوشی کردند تا امروز ورزش در این‌جایگاه قرار گرفته است  و نهال ورزش ایران را به سامان رساندند .  افزود: ما یک استراتژی داریم آن‌ هم‌این‌ است که‌ما یک‌هویت داریم آن ورزش ایران است و این مرزبندی ها را ژله ای و بی اساس می دانیم؛ ما یک‌خانو‌اده‌ با یک‌هدف هستیم. تلاش ما این‌بود وارد حاشیه نشویم و خدا را شکر به این مهم رسیدیم . امروز که با شما صحبت می کنم  هفته اول سال چهارم حضور ما در کمیته ملی المپیک است و نشان دادیم که در این‌امر موفق بودیم . منطق ‌‌ و عقل به ما می آموزد که هیچ‌کس با حاشیه به نتیجه نمی رسد و با چراغ روشن ‌به دور از روزمرگی در مسیری که تدوین کرده بودیم حرکت می کنیم و در این سه سال به ۸۰ درصد از اهداف تعریف شده رسیده ایم.


صالحی امیری با اشاره به اهمیت و جایگاه مدیران سابق و پیشکسوتان ورزش ایران افزود : ما به شما نیاز داریم‌به قول یک‌اندیشمند غربی وقتی یک پیشکسوت می میرد یک کتابخانه می سوزد ، پس شما بسیار ارزشمند هستید.  اگر کرونا اجازه دهد در آغاز قرن ۱۵ از بزرگ ترین پروژه  تاریخ شفاهی که سازمان ورزش ایران است ، با حمایت و همکاری شما رونمایی خواهیم کرد .بزرگ‌ترین پروژه تاریخ شفاهی با عنوان پروژه تاریخ شفاهی سازمان تربیت بدنی و وزارت ورزش و جوانان ایران است که بر اساس توضیحات مدیران اسبق و روسای سابق وزارت و سازمان تربیت بدنی تدوین خواهد شد .


وی بار دیگر در پایان یاد آور شد که اگر امروز شما همکاری نکنید آیندگان تاریخ را جعل خواهند کرد و آنچه ما انجام دادیم تداوم کار شما بوده است و قطعا اگر ورزش به هر موفقیتی دست پیدا کند ثمره تلاش شما خواهد بود .

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.