کد خبر: 1749492/39 زمان: 02:57   1400/01/27 بازدید: 227,105

شب مهاجم شگفت انگیز فوتبال ایران

سوما خوبه اما مهدی قایدی رو دیدی؟

نبرد استقلال و الاهلی عربستان در جده درشب دبل مهدی قایدی با پنج گل به نفع استقلال پایان یافت.

به گزارش "ورزش سه "،چند روز مانده به سفر استقلال به عربستان معدود خبرنگاران مستقر در باشگاه استقلال بعد از مراجعه قایدی به باشگاه و در زمان خروجش از قایدی چند کلمه شنیدند.قایدی گفت "فوتبال متفاوتی در عربستان ارائه خواهد داد".شماره 10استقلال با 21سال سن و در اوج جوانی، شب گذشته نشان داد به پختگی لازم رسیده است  و در اولین بازی استقلال جامه عمل به قولی که به هواداران داده بود پوشاند.


 بازی بی نقص و قابل احترام که با زدن دو گل و نمایش دلپذیر از مهدی قایدی در برابر الاهلی همراه بود و باعث شد تا استقلال برابر الاهلی عربستان و در جده با پنج گل به برتری برسند.

 

ستاره بوشهری آبی پوشان در طول 90 دقیقه حضور خود، توانست نمایش فوق العاده ای داشته باشد و با تکنیک ناب و سرعت مثال زدنی اش بارها  خط دفاع نماینده عربستان را آزار بدهد.اوج هنر او به ثمر رساندن گلهایی است که از پس هرکسی برنمی آید و غریزه‌ای ویژه پشت آن است.

 


تمام نگاه ها قبل از بازی به عمر سوما مهاجم سوری و گلزن عربستان بود.خبرها از آماده شدن او برای این بازی در راس اخبار این بازی بود.کنفدراسیون فوتبال آسیا یک روز قبل از بازی با انتشار عکس سوما و قایدی در پوستر بازی حساسیت ها را بر روی این دوستاره دو تیم بیشتر کرد.هر دو بازیکن شب خوبی را سپری کردند ،سوما دو گل زد ولی اصلا گلهاش دیده نشد. دو گل سوما برابر گلهای قایدی و نمایش آبی ها گم شد تا استقلال نبرد بزرگ هفته اول گروه مرگ با اقتدار ببرد.

 


مهدی قایدی که چند بار تا محوطه جریمه خودی به عقب آمده بود و در جنگ تن به تن با سوما شرکت کرده بود دو گل استثنایی به نماینده عربستان زد.
گل اول او با پای غیر تخصصی و از زاویه بسته و با دقت و ظرافت خاصی منجر به گل سوم استقلال شد.


گل دوم او  با شوتی تماشایی کمر تیم سوما و یارانش را شکست تا تیر خلاصی باشد بر پیکر نیمه جان الاهلی در عربستان.در حالی که چند دقیقه ای از گل دوم سوما گذشته بود و امید به اردوی الاهلی برای به تساوی کشیدن بازی برگشته بود،حرکت پابه توپ قایدی در عمق زمین الاهلی و شوت سرضرب و در حال حرکت او از فاصله سی متری به سه کنج دروازه گل چهارم را برای استقلال به ارمغان آورد تا نماینده عربستان قبل از پایان بازی و خوردن گل پنجم دستها را به نشانه تسلیم بالا ببرد.

 


نکته قابل توجه در شادی گل های قایدی بود. این ستاره بوشهری علاوه بر بوسه هایی که برای دوربین های تلویزیونی ارسال کرد، یک شادی جالب را هم به نمایش گذاشت. از مدت ها قبل ارسلان مطهری بعد از گل هایش گیتار دست می گیرد و اینطور شادی می کند. امشب قایدی هم بعداز گلزنی نی‌انبان به دست گرفت تا ارکستر سازهای استقلال کامل شود.

 


 قایدی  که در پایان مسابقه  به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب و معرفی شد بهترین گلزن گروه هم هست و هدفش اولین کفش طلای لیگ قهرمانان.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.