کد خبر: 1751913/1 زمان: 11:15   1400/02/07 بازدید: 38,583

برگی از تاریخ

سیروس قایقران با پیراهن استقلال (عکس)

نام سیروس قایقران عجین شده است به نام ملوان در انزلی و همه دوستداران فوتبال او را یک ملوانی با تعصب می دانند

به گزارش"ورزش سه "،سیروس قایقران یکی از بهترین هافبک های تاریخ فوتبال ایران می باشد که هیچگاه پیراهن استقلال و پرسپولیس را به تن نکرد. 


فوتبالیستی توانا در میانه میدان که نقش رهبری تیم را نیز به صورت کامل ایفا می کرد. قایقران که شهره خاص و عام در استان گیلان و شهر انزلی است با این توانائی های منحصر به فرد به کاپیتانی تیم ملی ایران هم رسید و با این تیم سابقه سومی در جام ملتهای آسیای 1998قطر  و قهرمانی در بازی های آسیایی چین  را نیز در کارنامه خود دارد.


او دوبار در سالهای 61تا 66و 69تا 72 در ملوان انزلی توپ زد و در فاصله آن سالها از سال 67تا سال 68 به استقلال انزلی پیوست و یکی از بازیکنان این تیم در استقلال انزلی و در کنار غفور جهانی کاپیتان این تیم بود.


سیروس که خیلی هواخواه در فوتبال ایران داشت و سابقه بازی در کشاورز تهران را نیز در کارنامه فوتبالی خود دارد در اواخر دهه 60پرسپولیس را نیز مشتری خود می دید که به دلیل حضور محسن عاشوری در این تیم و رفاقتی که با هافبک خلاق قرمزها داشت به پرسپولیس نپیوست.

 


در تصویر قایقران را نفر سوم ایستاده ازراست در تیم استقلال انزلی می بینیم.تیمی که بزرگ دیگر انزلی غفور جهانی را نیز در ترکیب خود داشت و آن سالها سر و صدای زیادی در استان گیلان به پا کرده بود. هر چند حضور استقلال در سطح بالای فوتبال انزلی خیلی کوتاه بود.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.