کد خبر: 1754586/39 زمان: 18:45   1400/02/20 بازدید: 47,482

دغدغه‌های یحیی و فرهاد 4 روز تا جمعه داغ

آخرین وضعیت استقلال و پرسپولیس قبل از دربی

در فاصله 4 روز مانده تادربی پایتخت بررسی وضعیت استقلال و پرسپولیس خالی از لطف نیست.

به گزارش "ورزش سه"، استقلال و پرسپولیس با گذر از دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا و صعود مقتدرانه به مرحله حذفی روزهای پرحاشیه‌ای را تجربه می‌کنند. سرخابی ها دیروز در هفته بیست و دوم لیگ برتر مقابل دو نماینده اصفهان قرار گرفتند و در کسب برد ناکام بودند. البته که حواشی متفاوتی را نیز تجربه کرده اند که می‌تواند در وضعیت آنها قبل از دربی پایتخت را تاثیرگذار باشد.


طبیعی است که با نزدیک شدن به دربی پایتخت کادرفنی دو تیم بیشتر به دنبال برقراری آرامش در تیم شان باشند اما شکست استقلال مقابل ذوب‌آهن و حواشی پیش آمده در اصفهان در مسابقه پرسپولیس و سپاهان ناخودآگاه برخی حواشی را به دو تیم تحمیل کرده است.


حالا استقلال و پرسپولیس با حاشیه‌هایی متفاوت به دربی می‌رسند و علاوه بر مسائل فنی که برای هردو بسیار مهم است، باید روی مسائل و اتفاقات نیز تمرکز کنند.


در بحث فنی هم با توجه به نتایجی که دیروز حاصل شد، سرخابی ها برای برد در مصاف با رقیب سنتی برنامه ریزی خواهند کرد. قطعا نه فرهاد مجیدی دلش می‌خواهد فاصله امتیازی با پرسپولیس در جدول را ادامه بدهد و نه یحیی گل‌محمدی دوست دارد از سپاهان عقب بیفتد و البته استقلال هم به کورس قهرمانی نزدیک تر شود. 


در چنین فضایی به بررسی وضعیت استقلال و پرسپولیس قبل از دربی پرداخته‌ شده است:

 

**استقلال؛ فرهاد چگونه استقلال را برمی‌گرداند؟


بعد از بازگشت از عربستان فرهاد مجیدی با یک اتفاق غیرمنتظره روبه رو شد؛ جایی که فراز کمالوند دوست قدیمی و مدیرفنی تیمش را به دلیل حضور در راس کادرفنی سایپای تهران از دست داد. اگرچه استقلالی‌ها سعی کردند موضوع جدایی ناگهانی کمالوند با کمترین آسیب به تیم مدیریت شود، اما در عمل چنین اتفاقی نیفتاد و این موضوع حواشی متعددی را به همراه داشت. سرمربی استقلال اما سعی کرد با اجرای قوانین سفت و سخت تیمش را از رسانه ها و فضای مجازی و حاشیه‌ای فوتبال دور کند.


حالا استقلالی‌ها مدت زیادی است با هیچ رسانه‌ای گفت و گو نکردند و تنها مصاحبه ها را مدیرعامل، سرمربی و سخنگوی باشگاه انجام می‌دهند. از طرف اخبار مربوط به استقلال هم به طور رسمی از رسانه‌های باشگاه پوشش داده نمی‌شود تا تیم در سکوت کامل خبری آماده دربی شود. 


با این حال این قوانین در مصاف با ذوب‌آهن کارساز نشد تا فرهاد مجیدی اولین شکست لیگ برتری خود در فصل جاری را با استقلال تجربه کند. البته که خستگی ناشی از حضور فشرده در لیگ قهرمانان آسیا یکی از عمده ترین دلایل این شکست بود.


با وجود شکست مقابل ذوب‌آهن اما بازیکنان و کادرفنی استقلال برای مسابقه با پرسپولیس انگیزه های متفاوتی دارد. همانطور که مربیان استقلال اعلام کردند سیستم بازی تیم در مصاف با پرسپولیس با دیدار ذوب آهن فرق دارد و بی تردید علاوه بر کادرفنی که برنامه ریزی متفاوتی برای دربی می‌کنند، بازیکنان هم با استرس و انگیزه بیشتری وارد مسابقه با رقیب سنتی می‌شوند.


مساله مهم درباره استقلال این است که مصدومان پرتعداداین تیم به دربی پایتخت می‌رسند. محمد نادری که دیروز مقابل ذوب‌آهن هم بازی کرد و سایر بازیکنان نیز با نظر پزشکان استراحت کردند تا مقابل پرسپولیس حاضر باشند.


وریا غفوری، فرشید اسماعیلی و متین کریم زاده 3 بازیکن مصدوم استقلال بودند که با تلاش های کادر پزشکی مشکلی برای مسابقه با پرسپولیس نخواهند داشت. بی تردید اضافه شدن غفوری و اسماعیلی به ترکیب استقلال می‌تواند بسیاری از مسائل را از نظر بار تجربی این تیم در دربی رفع کند.


البته آرش رضاوند با کارت زردی که دیروز مقابل ذوب آهن دریافت کرد، دیدار دربی را از دست داده است. اتفاقی که باعث خواهد شد مجیدی روی جایگزین او فکر کند.

 

**پرسپولیس؛ نگرانی بابت خروج از حواشی و مصدومان


بعد از صدرنشینی در گروه و کسب امتیاز از جدال سرنوشت ساز در اصفهان، اکنون یحیی گل محمدی بار دیگر در دربی حاضر خواهد شد. تساوی‌های پرگل در دیدارهای اخیر که در برخی از آنها نیز شانس با او و تیمش برای برد یار نبود، انگیزه زیادی را برای سرمربی سرخ‌ها شکل داده تا اینبار مقابل فرهاد مجیدی به عنوان پیروز از زمین خارج شود.


با این حال در حال حاضر دو موضوع مهم تمرکز باشگاه و کادرفنی را معطوف به خود کرده است؛ اولی مربوط به حواشی اصفهان است که تنش بزرگی را شکل داده است و مدیریت و کادرفنی به دنبال این است تا در فاصله کوتاه باقیمانده تا دربی موضوعی باعث محرومیت برای بازیکنان و اعضای تیم نشود. آنها طی ساعات اخیر تمامی مستندات خود را در اختیار سازمان لیگ قرار داده‌اند و با اشاره به میزبانی حریف تنش این بازی را متوجه اقدامات آنها دانسته‌اند.


از سوی دیگر بحث مربوط به سه بازیکن مصدوم پرسپولیس نگرانی بزرگی برای کادرفنی خصوصا در دو پست شکل داده است. امید عالیشاه، محمدحسین کنعانی زادگان و سیامک نعمتی سه بازیکن مصدوم پرسپولیس هستند که دو نفر از آنها در پست های حساس این تیم حاضر هستند و غیبت احتمالی آنها می‌تواند دردسر بزرگی برای این تیم در آستانه دربی شکل دهد. قرار است این سه بازیکن بعد از انجام تست و عکسبرداری با نظر کادرپزشکی در تمرینات حاضر شوند و باید دید شرایط برای یحیی و تیمش به چه شکل پیش خواهد رفت.
پرسپولیس بازیکن محرومی ندارد و تنها سه کارته این تیم میلاد سرلک بود که برابر سپاهان کارتی دریافت نکرد تا آنها در صورتی که بازیکنان مصدوم خود را در اختیار داشته باشند، با قوای کامل برابر شاگردان فرهاد مجیدی حاضر شوند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.