کد خبر: 1755373/51 زمان: 20:00   1400/02/24 بازدید: 5,764

آلومینیوم 1 - پدیده 0؛ جدال کاپیتان‌ها را منصوریان برد

جدال کاپیتان های سابق استقلال با برتری علی رضا منصوریان به پایان رسید.

به گزارش "ورزش سه"، تیم فوتبال آلومینیوم اراک موفق شد با تک گل مرتضی آقاخان که در نیمه دوم به ثمر رسید از سد پدیده مشهد عبور کند.


این دیدار که در ورزشگاه امام خمینی شهر اراک برگزار شد جدال بین دو کاپیتان سابق استقلال بود که در نهایت این علیرضا منصوریان بود که توانست برنده این دیدار باشد. این در حالی بود که این دو همبازی سابق پیش از شروع این دیدار برخورد گرمی با هم نداشتند و همین مسئله حساسیت‌های این دیدار را افزایش داد. گل مرتضی آقاخان در حالی به ثمر رسید که او تا پیش از این گل مدتها بود که پایش به گلزنی باز نشده بود و حالا این تک گل می‌تواند برای این بازیکن شروعی تازه قلمداد شود.


حالا آلومینیوم با این پیروزی با ارزش وکسب هر سه امتیاز این دیدار با ۳۵ امتیاز در جایگاه پنجم و پدیده با احتساب این شکست با ۲۵ امتیاز در رده دهم جدول رده‌بندی قرار گرفتند.

 

هفته بیست و سوم لیگ برتر؛ جمعه: 1400/02/24 ؛ ساعت 18:00
استادیوم: ورزشگاه‌ امام خمینی/ بدون تماشاگر
داوران: حسین زیاری، محسن سلطانی، علیرضا مرادی، سعید لهراسبی // ناظر: علی‌نقی مصطفی‌نژاد

 


ترکیب آلومینیوم:

 • حسین پورحمیدی
 • رامتین سلیمان‌زاده
 • امیرمحمد هوشمند
 • محمد ایران‌پوریان(۳۰- مهدی حسینی)
 • میثم مجیدی
 • اسماعیل شریفات
 • پوریا آریاکیا
 • امید سینگ (80 جابر انصاری)
 • معین عباسیان (80 منظمی)
 • مرتضی آقاخان (80 میثم آقایی)
 • حامد پاکدل (۸۷-سعید باقر پسند)

سرمربی : علیرضا منصوریان

 

ترکیب پدیده:

 • میلاد فراهانی
 • علی نعمتی
 • محمداحسان حسینی
 • یوسف وکیا
 • محمدعلی فرامرزی
 • محمدعرفان معصومی
 • صادق صادقی (۸۲- امیر حسین نعمتی)
 • محمد رضا فلاحیان (۵۶- امیر حسین کریمی)
 • رضا یزدان‌دوست
 • احمد الجبوری
 • حسین مهربان

سرمربی: مهدی رحمتی

 

 

کارت زرد:

محمدرضا فلاحیان ( ۴۲) پدیده مشهد

مهدی حسینی (۴۵) آلومینیوم اراک

رامتین سلیمان زاده (۶۱) آلومینیوم اراک

 

 

شرح گل:
(آلومینیوم اراک 1 - پدیده مشهد 0) مرتضی آقاخان دقیقه ۵۱- سانتر بسیار زیبا و دقیق روی تیر دو فرود آمد که مرتضی آقاخان با یک جاگیری مناسب و  یک ضربه سر محکم قفل دروازه پدیده را باز کرد تا اولین گل این دیدار را به ثمر برساند.

 

 

شرح نیمه اول:
نیمه اول را باید بیشتر به حساب شاگردان علیرضا منصوریان واریز کرد. بازیکنان آلومینیوم در چند مرتبه روی دروازه پدیده خطرناک ظاهر شدند اما به گل دست نیافتند. از طرفی شاگردان مهدی رحمتی نیز یک بار دروازه پور حمیدی گلر آلومینیوم را با خطر مواجه کردند،  ولی آنها نیز راه به جایی نیافتند تا نیمه اول با نتیجه بدون گل خاتمه یابد.

 

شرح نیمه دوم:
نیمه دوم هم طبق روال نیمه اول با برتری اراکی ها دنبال شد که  اتفاقاً این تیم خیلی زود توسط مرتضی آقاخان به گل برتری این بازی دست یافت. در ادامه تصور می‌شد پدیده برای جبران گل خورده سراپا روی دروازه آلومینیوم حمله ور شود اما آنها در غیاب گلزن اول خودشان امین قاسمی نژاد چندان قدرت لازم را نداشتند و نتوانستمد به آن صورت دروازه میزبان خود را با خطر تهدید کنند، تا این دیدار با همان تک گل آقاخان به پایان  برسد.

 

 

لحظات حساس:

دقیقه ۶: ارسال امید سینک به دهانه دروازه پدیده با دخالت مدافعان این تیم راهی کرنر شد

دقیقه ۸: ضربه خطرناک مرتضی آقاخان با واکنش به موقع میلاد فراهانی باز هم راهی کرنر شد.

دقیقه ۱۱: ارسال خطرناک و دقیق پوریا آریا کیا با ضربه سر مدافعان پدیده از منطقه خطر دور شد.

دقیقه ۱۳: ضربه محکم و روپای حامد پاکدل با اختلاف نسبتاً زیادی از بالای دروازه پدیده روانه اوت شد.

دقیقه ۱۸: ضربه سر مهاجم تیم فوتبال پدیده با اختلاف نسبتاً زیادی از بالای دروازه پورحمیدی راهی اوت شد.

دقیقه ۲۳: ارسال از جناح چپ با ضربه سر مهاجم پدیده همراه شد که توپ با برخورد به مدافعان آلومینیوم از منطقه خطر دور شد.

دقیقه ۲۵: ضربه آرام پوریا آریا کیا هافبک تیم فوتبال آلومینیوم از پشت محوطه جریمه به راحتی در دستان میلاد فراهانی جای گرفت.

دقیقه ۳۱: پای دقیق آریاکیا در گوشه محوطه جریمه به مرتضی آقاخان رسید و ضربه محکم او با واکنش بسیار خوب میلاد فراهانی به سمت دیگر زمین دفن شد.

دقیقه۴۰: فرار خطرناک مرتضی آقاخان به داخل محوطه جریمه با دخالت رضا یزدان پرست مواجه شد که بازیکنان آلومینیوم در این صحنه به شدت اعتقاد به پنالتی داشتند.

دقیقه۴۰: فرار خطرناک مرتضی آقاخان به داخل محوطه جریمه با دخالت رضا یزدان پرست مواجه شد که بازیکنان آلومینیوم در این صحنه به شدت اعتقاد به پنالتی داشتند.

دقیقه۴۶: توپ گیری بسیار خوب آریا کیا  و سپس سپردن توپ به مهاجم آلومینیوم با دخالت به موقع مدافع پدیده همراه شد تا این فرصت مناسب از دست برود.

دقیقه ۵۸: توپ در یک موقعیت بسیار عالی نصیب مرتضی آقاخان شد اما ضربه او چندان محکم نبود و در دستان میلاد فراهانی جای گرفت.

دقیقه ۷۱: ضربه کرنر از جناح راست روی دروازه آلومینیوم با ضربه سر مهاجم  پدیده همراه شد که تو پ با اختلاف کمی از بالای دروازه آلومینیوم به اوت رفت

دقیقه ۷۸ : ارسال بلند روی دهانه دروازه آلومینیوم می رفت تا دروازه این تیم را باز کند اما دخالت به موقع ای مدافعان این تیم توپ را از منطقه خطر دور کرد.

دقیقه ۹۱: پاس کات بک امیرحسین جعفری  روی خط شش قدم به  نعمتی مهاجم تازه وارد پدیده رشید اما ضربه خطرناک او از کنار دروازه پورحمیدی با اختلاف بسیار کمی روانه اوت شد.

دقیقه ۹۴: ضربه آرام مهاجم پدیده به راحتی در اختیار پور حمیدی قرار گرفت.

 

 

در حاشیه:

آشتی‌کنان منصوریان و رحمتی در سردترین حالت ممکن صورت گرفت؛ به طوری‌که مهدی رحمتی در مقابل نیمکت خودی ایستاد و علیرضا منصوریان و دستیارانش به عنوان تیم میزبان به سراغ نیمکت پدیده آمدند و خبری از خوش و بش‌های همیشگی و مرسوم میان مربیان نبود.

مرتضی آقاخان پس از ۱۱۷۶ روز پایش به گلزنی باز شد. او آخرین بار در لباس پیکان و در هفته بیست و چهارم لیگ هفدهم توانسته بود در جدال با ماشین سازی گلزنی کند.

 

 

بهتربن بازیکن:
پوریا آریا کیا در این دیدار از جناح چپ بارها حملات خوبی را روی دروازه پدیده ترتیب داد و در نهایت نیز از همین جناح آنها توانستند با یک ارسال بسیار دقیق مهاجمشان را به گل برسانند. آریاکیا همچنین در طول بازی دوندگی و جنگدگی بی امانی داشت و در کل باید گفت نقش مهمی در پیروزی با ارزش آلومینیوم ایفا کرد.

 

 

برای تماشای خلاصه این دیدار کلیک کنید

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.