کد خبر : 1761354 | 23 خرداد 1400 ساعت 18:10 | 10.2K بازدید | 8 دیدگاه

ملوان - خیبر؛ به یاد فینال سال 1365

دو تیم لیگ یکی حاضر در جام حذفی در قرعه‌ای جالب به یکدیگر برخورد کردند.

ملوان - خیبر؛ به یاد فینال سال 1365

به گزارش "ورزش سه" پس از پیروزی دو تیم دسته اولی ملوان و خیبر در دور قبلی جام حذفی مقابل نساجی و صنعت نفت آبادان به نظر می‌رسید که تیم‌های لیگ برتری قرعه مطلوب خود را در مرحله یک چهارم نهایی در دیدار با این دو تیم جستجو می‌کنند، اما در شرایطی که در قرعه‌کشی امروز جام حذفی چهار تیم استقلال، پرسپولیس، سپاهان و فولاد به یکدیگر برخورد کردند تا این دوره از رقابت‌ها حتما دو قربانی مهم داشته باشد، خیبر و ملوان نیز مسابقه‌ای مهم را در مقابل یکدیگر برگزار خواهند کرد.

 

این بدان معناست که در  این دوره جام حذفی حداقل یک تیم دسته اولی در مرحله نیمه نهایی حضور خواهد داشت؛ جالب این‌که خیبر خرم آباد و ملوان بندرانزلی پیشتر و در سال 1365 و در فینال رقابت‌های جام حذفی فوتبال ایران در ورزشگاه شهید شیرودی به دیدار یکدیگر رفتند که آن دیدار را ملوان دو بر صفر به سود خود به پایان برد و فاتح جام حذفی شد.

 

این مسابقه برای هواداران دو آتشه انزلی یادآور گلی‌ست که سیروس قایقران به ثمر رساند و آن را ضمیمه این قهرمانی به یادماندنی کرد که ملوان را به آسیا فرستاد؛ جالب آن‌که در تیم آن روز خیبر، حیدر بهاروند رئیس فعلی سازمان لیگ نیز در جمع بازیکنان تیم خرم آبادی حضور داشت. این دو تیم در رقابت‌های لیگ دسته اول امسال مسابقه جنجالی را با همدیگر برگزار کنند که خیبر آن مسابقه را با دو گل به سود خود تمام کرد.

 

حالا ملوان به قصد انتقام و البته پیش‌روی در جدول میزبان عبدالله ویسی و تیمش خواهد بود؛ دو تیمی که اگر در زمان برگزاری رقابت‌های جام حذفی فصل فوتبالی خود را تمام کرده باشند، با قدرت بیشتر مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت.

دیدگاهها