کد خبر: 1761886/34 زمان: 09:40   1400/03/26 بازدید: 44,111

بردهای منامه؛ دوباره تیم اول آسیا می‌شویم؟ 

شکست در برابر بحرین و عراق در دور رفت بازی های مقدماتی گروه c نه تنها کار ایران را برای صعود سخت کرد یک اتفاق بد دیگر را هم رقم زد. 

به گزارش"ورزش سه"، تیم ایران بعد از سال های متوالی جایگاه خود را در رنکینگ فیفا از دست داد و از تیم اول آسیا به تیم دوم تبدیل شد! و ژاپن جای ایران را در صدر گرفت. اما با روندی که تیم ملی در پیش گرفته است به نظر می رسد به زودی ایران این جایگاه را از ژاپن پس خواهد گرفت. ایران پیش از حضور در منامه و در سه بازی دوستانه بوسنی – ازبکستان و سوریه را شکست داد و در منامه هم هر چهار حریف خود را با شکست بدرقه کرد. به نظر می رسد تداوم این روند فیفا را متقاعد کند بار دیگر ایران را به رنکینگ نخست آسیا برگرداند. این نتایج بدون شک موقعیت فوتبال ایران در رنکینگ جهانی را هم ارتقاء خواهد بخشید. 

 

ایران هم اکنون با 1500 امتیاز تیم سی و یکم جهان و تیم دوم آسیا به حساب می آید. ژاپن تیم اول آسیا است که 1509 امتیاز دارد و در جهان نیز تیم بیست و هشتم است. البته بازگشت تیم ملی فوتبال ایران به رده اول فوتبال آسیا بعید است در این برهه از زمان رخ دهد به این خاطر که ژاپن هر 8 دیدار خود را در گروه f با پیروزی پشت سر گذاشته است و با 24 امتیاز به دور بعدی بازی ها صعود کرده است. البته این اتفاق قابل پیش بینی بود به این خاطر که با تیم هایی چون تاجیکستان – قرقیزستان – مغولستان و میانمار همگروه بود. نزول ایران به رده دوم آسیا به خاطر دو شکست در برابر تیم های عراق و بحرین بود که این نتیجه در بازی های دور برگشت جبران شد. در روزهایی که ژاپن هم همه حریفان خود را شکست داد. تیم اسکوچیچ با این روند دست کم جایگاه خود را در رده دوم جدول حفظ خواهد کرد و در صورت ادامه این روند شانس زیادی خواهد  داشت که دوباره به تیم اول آسیا تبدیل شود. به خصوص که ژاپن در دور بعدی مسابقات ممکن است در دیدار با رقبای سخت امتیاز بدهد. از آنجایی که ژاپن و ایران به عنوان تیم های اول و دوم آسیا در سید یک قرعه کشی قرار می گیرند در دور بعدی بازی های مقدماتی با هم همگروه نخواهند شد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.