کد خبر: 1762158/1 زمان: 20:48   1400/03/27 بازدید: 43,929

فیفا در حال بررسی گزینه‌ها؛

احتمال محرومیت ارلینگ هالند از جام جهانی!

موضع نروژ در مخالفت با میزبانی قطر از جام‌جهانی 2022 باعث آزرده خاطر شدن مدیران فیفا شده است.

به گزارش "ورزش سه"، در صورتی که نروژ تصمیم بگیرد جام جهانی 2022 به میزبانی قطر را بایکوت کند، فیفا ممکن است در بخشی از تحریم هایی که برای این کشور در نظر می گیرد، نروژ را از شرکت در جام جهانی 2026 نیز محروم کند.

بازیکنان نروژ از جمله ستاره  این تیم ارلینگ هالند مخالفت خود را برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 در قطر را به دلیل وضعیت اسف‌بار حقوق بشر در این کشور بارها اعلام کرده اند.

 

 

بازیکنان نروژ پیش از حضور در مسابقات مقدماتی جام جهانی با پیراهن هایی که شعارهایی در مخالفت با میزبانی قطر روی آنها درج شده بود به زمین رفتند و اتحادیه فوتبال نروژ نیز اصرار دارد که رقابت های جام جهانی نباید در قطر برگزار شوند.

نشریه NRK نروژ گزارش کرده است که فدراسیون فوتبال نروژ روز یکشنبه درباره این مسئله رای گیری خواهد کرد، تا به تصمیم نهایی خود در مورد تحریم یا عدم تحریم مسابقات جام جهانی برسند.

نروژ که در رقابت های یورو 2020 غایب است، تاکنون در سه بازی از مرحله مقدماتی جام جهانی شرکت کرده است و جبل الطارق و مونته نگرو را شکست داده و 3-0 برابر ترکیه شکست خورده است.

 

 

قبل از این سه بازی بازیکنان نروژ با تی شرت هایی با شعار "حقوق بشر در داخل و خارج از زمین" در برای گرم کردن به زمین آمدند و این حرکت به عنوان حرکتی آسیب زننده به اعتبار فیفا که، با وجود اعتراض گسترده مردم، به طور مداوم از تصمیم خود برای اعطای میزبانی جام جهانی 2022 به قطر دفاع کرده محسوب شده است.

 

 

در ماه فوریه گاردین گزارش داد که از زمانی که در 10 سال پیش میزبانی جام جهانی به قطر اعطا شد، بیش از 6500 کارگر مهاجر در این کشور جان خود را از دست داده اند و اکثریت قریب به اتفاق از هند، پاکستان، سریلانکا، نپال و بنگلادش بوده اند.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.