کد خبر: 1762272/44 زمان: 17:37   1400/03/28 بازدید: 6,195

تیم ملی زنان دوم شد، مردان ایران سوم

نتیجه تاریخی دختران تکواندو در آسیا

در پایان رقابت‌های قهرمانی آسیا، تیم ملی تکواندوی زنان ایران با کسب 6 مدال توانست برای نخستین بار بر سکوی نایب قهرمانی بایستد.

به گزارش "ورزش سه"، بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا 2021 در لبنان با حضور 189 تکواندوکار از 21 کشور از روز چهارشنبه،‌ 26خردادماه در سالن "نوهاد نوفال" بیروت آغاز و امروز به پایان رسید.


در پایان این دوره رقابت‌ها، تیم ملی تکواندوی بانوان ایران که تاکنون موفق به کسب سکو در این رقابت‌ها نشده بود، در این دوره تاریخ سازی کرد و با یک مدال طلا، یک نقره، 4 برنز و 265 امتیاز عنوان نایب قهرمانی قاره کهن را به خود اختصاص داد.


هوگوپوشان کره جنوبی با 3 طلا، 2 نقره، یک برنز و 502 امتیاز قهرمان شدند؛ ویتنام با یک طلا، یک نقره، و 178 امتیاز عنوان سومی را کسب کرد و اردن با یک طلا و 128 امتیاز در رده چهارمی قرار گرفت.


مهرو کمرانی نیز عنوان بهترین مربی را به خود اختصاص داد.


نگار اسماعیلی، غزل سلطانی، ناهید کیانی، پریسا جوادی، ملیکا میرحسینی و زهرا پوراسماعیل در ترکیب تیم بانوان قرار داشتند که اسماعیلی قهرمان شد، میرحسینی بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و سلطانی، کیانی، جوادی و پوراسماعیل به مدال برنز رسید.


تیم ملی تکواندوی مردان ایران نیز با یک طلا، یک نقره، یک برنز و 207 امتیاز بر سکوی سومی آسیا ایستاد.


در بخش مردان کره‌جنوبی با 2 طلا، 2 نقره، یک برنز و 381 امتیاز قهرمان شد؛ ازبکستان با یک طلا، 4 برنز و 239 امتیاز عنوان نایب قهرمانی را بدست آورد و اردن با یک طلا، یک نقره، یک برنز و 207 امتیاز در رده چهارم قرار گرفت.


تیم ملی مردان با ترکیب آرمین هادی پور، سروش احمدی، میرهاشم حسینی، امیرمحمد بخشی، مهران برخورداری و سجاد مردانی در این رویداد حضور پیدا کرد که موفق به کسب یک مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب توسط مردانی، بخشی و هادی‌پور شد.


همچنین حسین لطفی، سینا بهرامی، مهدی جلالی، محمدرضا خانی، فرشته خزایی، یلدا ولی نژاد، زینب اسماعیلی و نفیسه رنگرززاده نفراتی بودند که در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا – کیش موفق به کسب سهمیه حضور در این مسابقات شده بودند و در این رویداد شرکت کردند که در نهایت لطفی نایب قهرمان شد و جلالی، خزایی و اسماعیلی به مدال برنز رسیدند؛ مدال این نفرات تنها در کارنامه ورزشکار ثبت می‌شود و در رده بندی تیمی تاثیری ندارد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.