کد خبر: 1763551/56 زمان: 11:32   1400/04/03 بازدید: 25,913

رونالدو به صدر برترین های یورو رسید

کریستیانو رونالدو که شب گذشته موفق شد به رکورد 109 گل ملی علی دایی برسد، به صدر برترین بازیکنان یورو 2020 رسید.

به گزارش "ورزش سه"، دور گروهی رقابت های یورو 2020 به پایان رسید و چهره 16 تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها مشخص شد. در مهمترین دیدارهای این مرحله، بلژیک باید به مصاف پرتغال برود. جدال لوکاکو و رونالدو ستاره های اینتر و یوونتوس در این مرحله جذاب خواهد بود. همچنین انگلیس – آلمان و کرواسی – اسپانیا از نبردهای مهم این دور خواهد بود.


اما با پایان مرحله گروهی، کریستیانو رونالدو موفق شد ضمن تصاحب عنوان آقای گلی، به صدر با ارزش ترین بازیکنان یورو 2020 صعود کند. فوق ستاره پرتغالی شب گذشته 2 بار دروازه فرانسه قهرمان جهان را باز کرد تا تیمش را راهی مرحله بعد کند.


او ضمن رساندن شمار گل هایش به عدد 5، به امتیاز 86335 رسید. رونالدو در این تورنمنت، 84 درصد پاس هایش سالم بوده، 11 بار برای گلزنی تلاش کرده، یک پاس گل داده و بالاترین سرعتی که از خودش به ثبت رسانده، 28.8 کیلومتر بر ساعت بوده است. نکته جالب اینکه از 6 شوت درون چارچوب او، 5 موردش به گل تبدیل شده است.


پس از ستاره بیانکونری، رابین گوسنس پدیده تیم ملی آلمان در این رقابت ها حضور دارد. او که در کتاب خاطراتش فاش کرد که پس از دیدار یووه و آتالانتا رونالدو از دادن پیراهنش به او خودداری کرده، نامش را بر سر زبان ها انداخت. این بازیکن که 232 دقیقه برای آلمان به میدان رفته، با 61818 امتیاز در تعقیب رونالدو است.

 

 

 


گوسنس در یورو 2020 یک بار موفق به گلزنی شد، 83 درصد پاس هایش صحیح بودند، 6 تکل موفق داشت، 9 بار موفق به بازیابی توپ شد و 4 بار هم دفع توپ داشت. او توانسته در این تورنمنت سرعت 30.4 کیلومتر بر ساعت را از خودش به جای بگذارد.


پس از رونالدو و گوسنس، دو بازیکن هلندی در رده های سوم و چهارم ایستاده اند. واینالدوم که در هر 3 بازی لاله های نارنجی به صورت کامل بازی کرد، 3 بار برای هلند گلزنی کرد. این بازیکن 91 درصد از پاس هایی که داد، سالم بودند. 10 بار برای گلزنی تلاش کرد، 13 بار موفق به بازیابی توپ شد و سرعت 31.3 کیلومتر بر ساعت را در این تورنمنت از خود به جا گذاشت.


رتبه چهارم نیز به ممفیس دپای رسیده است. او که 2 بار برای هلند گلزنی کرده، 72 درصد پاس هایش صحیح بودند. 11 بار برای گلزنی تلاش کرد، 2 پاس گل داد و سرعت 30.8 کیلومتر بر ساعت را در یورو 2020 به ثبت رساند.

 


همچنین پاتریک شیک ستاره چک در رتبه پنجم، مانوئل لوکاتلی پدیده ایتالیا در جایگاه هشتم، ایوان پریشیچ در رتبه یازدهم، روبرت لواندوفسکی در رتبه هجدهم، روملو لوکاکو در جایگاه بیست و یکم، کوین دی بروینه در رتبه بیست و سوم، کریم بنزما در جایگاه شصت و دوم و تیبو کورتوا در رتبه هفتاد و هشتم قرار گرفته اند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.