کد خبر: 1769094/47 زمان: 13:17   1400/04/29 بازدید: 63,957

نامه وزیر ارتباطات برای دسترسی به اطلاعات

فهرست 16 سال مخارج و کمک به استقلال و پرسپولیس

فشار شبکه‌های اجتماعی روی وزیر ارتباطات منجر به انتشار نامه مهم از سوی او خطاب به دولت شد.

به گزارش "ورزش سه"، جواد جهرمی وزیر ارتباطات که به دلیل حضور پررنگش در فضای هواداری فوتبال، بسیار مورد توجه علاقه‌مندان به این رشته ورزشی در ایران است، امروز با انتشار نامه‌ای از درخواستش در سامانه دسترسی آزاد اطلاعات پرده برداشت. او در این نامه درخواست کرده، کلیه کمک‌ها به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال از سال ۱۳۸۵ و فهرست کلیه مخارج و... در اختیار او قرار گرفته تا آن را انتشار دهند.

 

بخشی از این موضوع که مورد توجه هواداران استقلال در فضای مجازی قرار گرفته، مربوط به تایید کمک ۳۰ میلیارد تومانی همراه اول به پرسپولیس است که در ذیل آن کمک ۲۰ میلیاردی این شرکت به استقلال نیز قید شده است. کمکی که اسپانسر این باشگاه آن را هماهنگ کرده و قرار است در بازی‌های باقی مانده این فصل لیگ در قالب بازیهای باقی مانده این فصل لیگ روی پیراهن استقلال بیاید و آرم های وب به پشت پیراهن منتقل شود.

کمک ۳۰ میلیاردی پرسپولیس در فهرست پیش‌خریدهای شرکت ارتباطات سیار بوده و قرار است در آینده از مسیرهایی مثل تبلیغات به این شرکت استمهال شود.

 

متن نامه وزیر ارتباطات به شرح زیر است:

با سلام

فوتبال بخش مهمی از زندگی بسیاری از مردم است. طرفداران باشگاههای فوتبال با موفقیت تیمهای مورد علاقه آنها، شاد و با عدم موفقیت ناراحت می شوند.

مدیران، مربیان و بعضا باریکنان این باشگاهها در بسیاری از اوقات دلایل ناکامی خود را به عدم حمایتهای عادلانه و یا کمبود منابع مالی ارتباط می دهند که در برخی اوقات می تواند صحیح و یا در برخی اوقات هم یک فرافکنی است.

 

از آنجا که باشگاه استقلال و پرسپولیس، شرکتهای دولتی محسوب شده و مشمول قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب سال 1388 مجلس شورای اسلامی و همچنین آیین نامه اجرایی مصوب سال 1394 هییت وزیران و دستورالعملهای مصوب کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات می باشند، و همچنین براساس قانون برگزاری مناقصات مصوب سال 1383 مجلس شورای اسلامی موظفند کلیه قراردادهای خود را که یا از منابع عمومی و یا داخلی تامین اعتبار می شوند در پایگاه اطلاع رسانی قراردادهای دولتی اعلام عمومی نمایند و تاکید می کنم که بر اساس آیین نامه اجرایی پایگاه اطلاعات قراردادهای کشور مصوب 1392 هییت وزیران از مستثنیات تبصره ذیل ماده 3 این آیین نامه نیستند:

 

بنابراین تقاضا دارم اطلاعات ذیل بر اساس مهلت قانونی در اختیار اینجانب قرار گیرد و همزمان برای اطلاع عموم مردم منتشر شود.

1. اعتبارات پرداختی دولت از محل بودجه عمومی کشور به این دو باشگاه از سال 1385 تا کنون

2. پاداشهای پرداخت شده توسط مراجع بین المللی یا داخلی به این دو باشگاه از سال 1385 تا کنون

3. کلیه قراردادهای درآمدزای هر دو باشگاه از سال 1385 تا کنون

4. کلیه قراردادهای هزینه ای هر دو باشگاه از سال 1385 تا کنون(از جمله قرارداد مدیران، مربیان و بازیکنان)

5. کلیه سرمایه گذاریهای هر دو باشگاه از سال 1385 تا کنون

6. کلیه املاک واگذار شده به این دو باشگاه از سال 1385 تا کنون

 

همچنین به طور مشخص تقاضا دارم:

1. جزییات نحوه تامین و پرداخت مبلغ 30 میلیارد تومان از سوی همراه اول به باشگاه پرسپولیس در سال جاری

2. جزییات و نحوه تامین و پرداخت مبلغ 20 میلیارد تومانی که هم اکنون از سوی همراه اول در حال پرداخت به باشگاه استقلال است.

را به صورت دقیق مشخص و اعلام نمایید.

با تشکر

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.