کد خبر: 1771540/44 زمان: 16:23   1400/05/09 بازدید: 31,758

پایان کار آخرین نماینده دوومیدانی ایران در توکیو؛

تفتیان دوصدم ثانیه تا نیمه نهایی 100 متر کم آورد

حسن تفتیان با رکورد 10.19 ثانیه در رده چهارم گروه شش مقدماتی دوی صد متر قرار گرفت و از صعود به نیمه نهایی بازماند.

به گزارش "ورزش سه"، مسابقات دور مقدماتی دوی صد متر المپیک توکیو امروز در استادیوم ملی شهر توکیو در چند گروه آغاز شد که در گروه ششم حسن تفتیان، سریعترین مرد ایران به رقابت پرداخت.


در ابتدای رقابت گروه ششم، دونده توگویی که در خط دوم قرار داشت، به خاطر خطا از داور کارت قرمز گرفت و از دور مسابقه بیرون رفت.


این در حالی بود که حسن تفتیان در خط یک قرار داشت و با حریفان نامداری باید به رقابت می پرداخت.
بعد از شنیدن صدای شلیک داور، 8 دونده از کشورهای مختلف با یکدیگر به رقابت پرداختند که در نهایت حسن تفتیان به عنوان چهارمین نفر از خط پایان عبور کرد. او رکورد 10.19 را به ثبت رساند که رکورد چندان خوبی در سطح المپیک به حساب نمی آید.


دونده آفریقایی در این گروه با زمان 10.08 ثانیه در رده نخست قرار گرفت و دوندگانی از ساحل عاج و برزیل دوم و سوم شدند. نفر سوم و بالاتر از تفتیان رکورد 10.17 ثانیه را ثبت کرد.


سه نفر برتر هر گروه به دور نیمه نهایی راه پیدا کردند و تنها شانس حسن تفتیان قرار گرفتن در میان سه نفر برتر دوندگان چهارم کل گروهها از نظر رکوردی بود. این اتفاق هم رخ نداد و تفتیان رکورد پایین تری نسبت به نفرات چهارم سایر گروهها داشت تا او خیلی زود به کارش در دوی 100 متر المپیک پایان دهد.

 

 

 

 

 

 

 

حسن تفتیان در گروه خود چهارم و در مجموع همه گروه‌ها بیست و هشتم شد و شانس حضور در نیمه نهایی را از دست داد


بدین ترتیب حسن تفتیان، آخرین نماینده دوومیدانی ایران در توکیو برخلاف دوره قبلی المپیک حتی تا دور نیمه نهایی هم پیش نرفت و در همان دور مقدماتی حذف شد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.