کد خبر: 1771956/2 زمان: 12:55   1400/05/12 بازدید: 151,186

کاربران ورزش سه پاسخ دهند

نظر سنجی: آلکنو بماند یا برود؟

احتمال زیادی دارد سرمربی روس تبار والیبال ایران پست خود را در ایران ترک کند.

به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که آرزوهای دور و دراز تیم ملی والیبال در المپیک توکیو با شکست ناباورانه سه بر دو مقابل ژاپن خیلی زود به پایان رسید بحث و اظهارنظر درباره ادامه فعالیت ولادیمیر آلکنو بر سر زبان طرفداران والیبال در ایران است.

 

او که دومین تورنمنت خود را با ایران پشت سر گذاشت با نتایج نه چندان مثبت در رقابت‌های لیگ ملت‌ها، در المپیک نیز با وجود شروع عالی و پیروزی بر لهستان در نهایت موفق نشد تیم ایران را به دور بعدی این رقابت‌ها برساند با این حال حذف میلیمتری ایران و البته رقابت پذیری بچه‌های والیبال در این تورنمنت سخت همچنان این امید را برای طرفداران والیبال زنده نگه داشته که شعله والیبال در ایران خاموش نمی‌شود.

 

ولادیمیر آلکنو با کوله باری از افتخارات و تجربیات بین المللی هواخواهان خود را در ایران پیدا کرده و پس از خولیو ولاسکوی آرژانتینی اولین مربی است که طرفداران جدی در ایران دارد. مردی که به نظر نظم خوبی بر تیم ملی حاکم کرده بود و با وجود حذف ایران در دور گروهی می‌توان به کارش نمره قبولی داد.

 

مربیان بومی والیبال نسبت به عملکرد آلکنو انتقاد جدی دارند و ادامه فعالیت او را به صلاح والیبال نمی‌دانند و به عقیده آن‌ها یک مربی ایرانی می‌تواند ادامه مسیر والیبال ایران را بر عهده بگیرد که البته برنامه هم پیش از المپیک بر این بوده چرا که فدراسیون والیبال در مضیقه شدید مالی است.

 

 

البته قرارداد سرمربی روس تیم ملی والیبال ایران تا پایان رقابت‌های المپیک اعتبار داشته و از طرف دیگر خود او نیز پیش از این تاکید کرده بود که می‌خواهد بعد از مسابقات توکیو به استراحت بپردازد. با این حال به نظر می‌رسد که می‌توانیم در مورد آلکنو صبور تر باشیم. به هر حال باید قبول کنیم که او یکی از بهترین مربیان دنیاست و در بلند مدت می تواند اتفاقات فوق العاده ای را رقم بزند بنابراین، بد نیست اگر فدراسیون تلاش خود را برای حفظ او انجام دهد تا ما همچنان این سر مربی کاربلد را حفظ کنیم؛ کسی که به نظر می‌رسد بازیکنان تیم ملی نیز با وی احساس راحتی می کنند و از طرف دیگر طی چند ماه گذشته چند ستاره جوان را در رقابت‌های مهم مثل لیگ ملتها و المپیک به بازی گرفته است تا نشان دهد که هرگز از استفاده از جوانان نمی ترسد.

 

اگر جزو آن دسته از علاقه مندانی هستید که رقابت‌های والیبال المپیک را دنبال می‌کردید حتما نظر خود را درباره سرنوشت آینده این رشته تیمی پرطرفدار دارید و می‌توانید نظر خود را به صورت کامنت پای این مطلب بگذارید. سوال ما مشخص است: آلکنو برود یا بماند؟ آیا با تمدید قرارداد وی موافق هستید یا فکر می‌کنید می‌شود مربی خارجی دیگری جای او را بگیرد؟ 

 

از آنچه که از صحبت های مسئولان برمی‌آید هدف فدراسیون در آینده تغییر نسل و حضور قدرتمند در رقابت‌های المپیک پاریس ۲۰۲۴ خواهد بود کاری که استارت آن را آلکنو با جوان کردن تیم ملی زده بود. 


کامنت‌های  شما با حداقل زمان در بخش نظرات ورزش سه منتشر خواهد شد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.