کد خبر: 1772565/47 زمان: 16:34   1400/05/14 بازدید: 427,653

هیچ‌کس نمی‌توانست حسن را بگیرد

واکنش تند و خشمگین یزدانی به شکست (عکس)

شکست حسن یزدانی مقابل دیوید تایلور برای این قهرمان سابق المپیک غیرقابل هضم بود.

به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که میلیون‌ها ایرانی به تماشای کشتی فوق حساس یزدانی مقابل دیوید تیلور نشسته بودند، این حریف آمریکایی بود که در یک غافلگیری و با یک دوخم و گرفتن پای راست حسن یزدانی او را خاک کرد و مدال طلای المپیک توکیو 2020 را بر گردن آویخت.


این در شرایطی بود که حسن یزدانی که قبلا دو بار از تیلور شکست خورده بود، با شناسایی نقاط قوت حریف، با تاکتیک اداره کشتی به میدان آمده و تا حد بسیاری هم در این کار موفق بود. او سه امتیاز از تیلور گرفت و با خیمه های سنگین، زیرگیری های کشتی گیر آمریکایی را بی اثر گذاشت. ما به هر حال او دو بار پای یزدانی را مال خود کرد و با دو خاک این کشتی را به سود خود تمام کرد.

 

 

 

 

با سوت پایان کشتی و در شرایطی که تیلور با دو بنده پاره آبی رنگش، پرچم آمریکا را در سالن می‌چرخاند، این حسن یزدانی بود که با آن چهره آرام، از جلد خود خارج شد و با عصبانیت با مشت به تشک کشتی کوبید.

 

یزدانی به شدت عصبانی و ناراحت به نظر می‌رسید، در شرایطی که مربیان قادر به کنترل او نبودند، وقتی از بالای تشک به زمین آمد، لگدی به یک صندلی کنار تشک زد و با ناراحتی و اندوه هرچه تمام تر، راه سالن را در پیش گرفت. او می‌دانست که چه فرصت بزرگی از کفش رفته و او باید برای تکرار آن سه سال دیگر صبر کند.

 

 

 

به هر حال اگرچه شکست برای همه ورزشکاران المپیک بخشی از معادله و بازی است اما اگر پای نابغه ای مثل حسن یزدانی وسط باشد، باخت سنگینی بیشتری پیدا می‌کند، آنهم در شرایطی که فقط یک پلک زدن با طلای المپیک فاصله داشت.

 

حالا حسن یزدانی که همچنان قهرمان ملت ایران است، به تهران بازخواهد گشت و خود را آماده دوره بعدی مسابقات جهانی و سپس المپیک دیگری خواهد کرد که باید از آنجا طلای دیگری بگیرد و ماموریت خود برای پرافتخارترین کشتی گیر ایران در المپیک ها را به پایان برساند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.