کد خبر: 1772592/56 زمان: 19:50   1400/05/14 بازدید: 20,701

در متن و حاشیه المپیک

موفقیت خیره کننده فرانسه در ورزش‌های تیمی

تیم ملی فرانسه در سه رشته تیمی بسکتبال، والیبال و هندبال راهی دیدار فینال المپیک شد و در این زمینه شگفتی ساز شد.

به گزارش "ورزش سه"، رقابت های المپیک 2020 توکیو برای کشور فرانسه و در رشته های تیمی، به شکل فوق العاده ای پیش رفته و خروس ها توانسته اند در سه رشته پرطرفدار و پربیننده والیبال، بسکتبال و هندبال راهی دیدار فینال شوند و این کشور تا تاریخ سازی، فاصله چندانی ندارد.


تیم ملی هندبال فرانسه نخستین تیمی بود که راهی دیدار فینال شد. آنها در گروه خود با اسپانیا که در مسابقات قهرمانی جهان با شکست فرانسه سوم شده بود، به همراه آلمان که مقام سوم رقابت های المپیک 2016 ریو را کسب کرده بود همگروه شده بودند که با اقتدار و به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شدند. خروس ها 4 بازی از 5 بازی خود را پیروز شدند و تنها به نروژ باختند.

 

 

 


فرانسه در مرحله یک چهارم نهایی از سد بحرین عبور کرد و در دیدار نیمه نهایی 27 بر 23 مصر را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. حالا آنها باید به مصاف دانمارک قدرتمند بروند. در واقع دیدار فینال هندبال المپیک 2020 توکیو، تکرار فینال المپیک 2016 ریو است که دانمارک با نتیجه 28 بر 26 از سد فرانسه عبور کرد. ضمن اینکه دانمارک عنوان نخست مسابقات قهرمانی هندبال جهان در سال 2019 را کسب کرده و خروس ها برای قهرمانی کار سختی را در پیش دارند.

 

 

 

 

تیم بسکتبال فرانسه نیز پس از غلبه بر اسلوونی آن هم با اختلاف تنها یک امتیاز، راهی دیدار فینال شد. آنها مرحله گروهی را با اقتدار پشت سر گذاشته و با 3 پیروزی راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند. از جمله پیروزی های این تیم در مرحله گروهی، به غلبه بر ایران و آمریکا می توان اشاره کرد. تیم ملی فرانسه که در دو المپیک متوالی در مرحله یک چهارم نهایی مغلوب اسپانیا شده بود، به دنبال جبران این مسئله بود.

 

 


آنها در مرحله یک چهارم نهایی از سد ایتالیا گذشتند و در بازی نیمه نهایی به سختی و با اختلاف تنها یک امتیاز، با نتیجه 90 بر 89 اسلوونی را از پیش روی خود برداشتند و حالا در دیداری تکراری و در فینال المپیک، با آمریکا روبرو می شوند. خروس ها در مرحله گروهی از سد آمریکا گذشتند و حالا در پی تکرار آن برد ارزشمند هستند. نکته جالب اینکه هر دو همگروهی ایران راهی دیدار فینال شدند.

 

 


 

 

 

در والیبال نیز هر چقدر فرانسه کار را بد آغاز کرد، در ادامه آنها روند خوبی را در پیش گرفتند. آنها در حالیکه شروع ناامید کننده ای در والیبال داشتند، با 3 شکست و تنها 2 پیروزی، به عنوان تیم چهارم از گروه خود بالا آمدند. دو پیروزی فرانسه برابر روسیه و تونس بود و آنها به برزیل، آرژانتین و آمریکا باختند. خروس ها اما در یک چهارم و نیمه نهایی با غلبه بر لهستان و آرژانتین راهی دیدار فینال شدند. آنها حالا با روسیه ای روبرو می شوند که 6 بازی از 7 بازی خود در المپیک را پیروز شده و آن تک باخت نیز برابر همین فرانسه بوده است.

 

 

 

بدین ترتیب فرانسه در سه رشته تیمی والیبال، بسکتبال و هندبال راهی دیدار فینال المپیک شده است. اتفاقی جالب توجه و دستاوردی بزرگ برای ورزش این کشور که باید دید در این 3 فینال، چند طلا سهم خروس ها خواهد بود.

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.