کد خبر : 1777893 | 13 شهریور 1400 ساعت 16:18 | 31.3K بازدید | 2 دیدگاه

زهرا نعمتی به شورای ورزشکاران IPC راه یافت

دارنده سه مدال طلای پارالمپیک، به عنوان نماینده ایران موفق شد به شورای ورزشکاران کمیته بین المللی پارالمپیک راه پیدا کند.

زهرا نعمتی به شورای ورزشکاران IPC راه یافت

به گزارش "ورزش سه"، کمیته بین المللی پارالمپیک  6 عضو تازه انتخاب شده شورای ورزشکاران (4 زن و 2 مرد) IPC را معرفی کرد که این افراد با حضور زهرا نعمتی تا 3 سال آینده و بازی های پارالمپیک پاریس 2024 در این شورا فعالیت خواهند کرد.

 


اعضای این شورای به شرح زیر می باشند:


مارتینا کایرونی از ایتالیا (پارا دوومیدانی)
دانیل دیاس از برزیل (پارا شنا)
عمارا دیورند الیاس از کوبا (پارادوومیدانی)
تاکایوکی سوزوکی از ژاپن (پارا شنا)
جیتسکه ویسر از هلند (بسکتبال با ویلچر)
زهرا نعمتی از ایران (پارا تیروکمان)


این شورا مشتکل از 6 نماینده از رشته های تابستانی و 3 نماینده از رشته های زمستانی هست و صدای ورزشکار دارای معلولیت در سرتاسر جهان می باشد. انتخابات شورای ورزشکاران IPC از تاریخ 19 اوت الی 3 سپتامبر در دهکده بازی های پارالمپیک در توکیو برگزار شد و در مجموه 2447 ورزشکار، 55.5 درصد تمام ورزشکاران حاضر در این دوره از بازی ها، با رای خود نمایندگان شان را انتخاب کردند. مشارکت در این دوره با افزایش 1.5 درصدی نسبت به دوره قبل( ریو 2016) همراه بود.


زهرا نعمتی پس از قرار گرفتن در جمع اعضای شورای ورزشکاران IPC گفت: " ورزشکاران معلول انسان هایی توانمند هستند که سختی های جهان را به سخره می گیرند. می خواهم صدای رسای این انسان های قدرتمند در IPC و در جهان باشم."


این شورا به عنوان پلی بین ورزشکاران و سیاست گزاران عمل می کند و تاثیر بسیار مهمی در رشد و توسعه جنبش پارالمپیک در دنیا دارد.


3 نماینده دیگر این شورا نیز از بین ورزشکاران ورزش های زمستانی در بازی های پکن 2022 انتخاب می شوند.

دیدگاهها