کد خبر : 1778816 | 18 شهریور 1400 ساعت 10:32 | 11.9K بازدید | 2 دیدگاه

شکستی دیگر برای فیروزجا در سوپرتورنمنت نروژ

علیرضا فیروزجا در دور دوم سوپرتورنمنت نروژ شطرنج بار دیگر شکست خورد.

شکستی دیگر برای فیروزجا در سوپرتورنمنت نروژ

به گزارش "ورزش سه" به نقل از ایسنا، دور دوم سوپر تورنمنت شطرنج نروژ پیگیری شد گه  علیرضا فیروزجا به مصاف نپو روسی رفت. علیرضا فیروزجا در دیدار کلاسیک و با مهره سیاه مقابل این حریف قدرتمند به تساوی رضایت داد. 

 

تساوی فیروزجا مقابل نپو درحالی بود که که علیرضا با ریتینگ ۲۷۵۴ مقابل حریفش با ریتینگ  ۲۷۹۲ قرار گرفته بود.  

 

طبق قوانین این رقابت‌ها، برای مشخص شدن برنده نهایی این مسابقه دو شطرنج باز باید در دیدار آرماگدون با یکدیگر بازی می‌کردند. در دیدار آرماگدون علیرضا فیروزجا با مهره سیاه شکست خورد تا حریفش از این بازی ۱.۵ امتیاز را کسب کند.

 

رقابت‌های شطرنج نروژ از ۷ تا ۱۷ سپتامبر در نروژ پیگیری می‌شود. این رقابت‌ها ۱۰ دور شامل بازی کلاسیک است که در آن برنده ۳ امتیاز را به دست می‌آورد. همچنین اگر بازیکنان در بازی کلاسیک به تساوی دست پیدا کنند، بازی آرماگدون انجام خواهد شد، جایی که برنده ۱.۵ امتیاز و بازنده ۱ امتیاز را کسب می‌کند.  

 

باتوجه به نتایج کسب شده علیرضا فیروزجا با کسب دو امتیاز در بین شش بازیکن این رقابت ها، در رده سوم ایستاده است.  

 

در دیگر رقابت ها، آرین طاری در دیدار کلاسیک مگنوس کارلسن مرد شماره یک شطرنج جهان را متوقف کرد. در بازی کلاسیک طاری می توانست برنده دیدار باشد اما این بازیکن موفق نشد قهرمان جهان را شکست دهد و بنابراین دو شطرنج باز به تساوی رضایت دادند. کارلسن در بازی آرماگدون موفق شد مقابل طاری به پیروزی برسد تا ۱.۵ امتیاز را کسب کند.

 

شطرنج باز مجارستانی در این مسابقات با ۴.۵ امتیاز صدر نشین است. همچنین مگنوس کارلسن با ۳ امتیاز در رده دوم این رقابت ها ایستاده است.

دیدگاه‌ها