کد خبر: 1780217/47 زمان: 13:30   1400/06/25 بازدید: 21,819

کنعانی و فرصت ویژه ای که از دست رفت

ترابی؛ رکورددار بازی برای پرسپولیس (گزارش)

مهدی ترابی بیشترین دقایق بازی برای پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا را انجام داده است.

به گزارش "ورزش سه"، تیم پرسپولیس هفتمین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا را در حالی برگزار کرد که 4 بازیکن از این تیم در تمام بازیها به میدان رفته‌اند: عیسی آل کثیر، وحید امیری، مهدی ترابی و امید عالیشاه. این در حالی است که شهریار مغانلو و محمدحسین کنعانی زادگان به همراه احسان پهلوان نیز فرصت دستیابی به این رکورد را داشتند اما غیبت در بازی آخر، فرصت دستیابی به این آمار را از آنها سلب کرد.

 

نکته جالب اینکه در فهرست پرسپولیس تنها 4 بازیکن بیشتر از 500 دقیقه در زمین حضور یافتند: حامد لک، محمدحسین کنعانی زادگان، مهدی ترابی و وحید امیری. امیری در سه منطقه مختلف یعنی دفاع کناری، هافبک کناری و مهاجم سایه به میدان رفت.

 

در مجموع 23 بازیکن برای پرسپولیس در آسیا بازی کرده‌اند. این در شرایطی است که حامد پاکدل و رضا اسدی جزو خریدهای جدید پرسپولیس هستند و اگر یحیی از دیگر بازیکنان جدیدش هم استفاده کند، تعداد بازیکنان استفاده شده در لیگ قهرمانان 2021 به 28 نفر خواهد رسید.

 

* در خط دروازه حامد لک 540 دقیقه به میدان رفته و تنها در یک بازی غایب بوده است. در این بین تیمهای الریان، گوای هند و الوحده توانستند دروازه لک را باز کنند. او در دیدار مقابل گوآ نیمکت نشین بود و در غیابش بوژیدار رادوشویچ موفق به کلین شیت شد.

 

* در خط دفاعی، کنعانی باوجود جدایی و غیبت در یک بازی همچنان رکورددار است. او پیش از این تنها 18 دقیقه از بازیهای پرسپولیس را از دست داد و اگر راهی الاهلی نمی‌شد، حالا به رکورد 600 دقیقه بازی می‌‌رسید. در رتبه دوم، سیامک نعمتی حضور دارد که در پست دفاع راست عملکرد درخشانی داشته و در مقابل استقلال هم موفق نشان داد. پس از نعمتی نام سیدجلال حسینی دیده می‌شود که در صورت صعود پرسپولیس به نیمه نهایی، میتواند مدافع سابق سرخپوشان را پشت سر بگذارد.

 

* اگرچه احمد نوراللهی در لیگ برتر بیشترین دقایق حضور را داشته اما در آسیا وضعیتش چندان مطلوب نیست و تنها 268 دقیقه بازی را به خود اختصاص داده است. در بین بازیکنان خط میانی مهدی ترابی با 566 دقیقه بازی صدرنشین است و پس از او به صورت مشترک احسان پهلوان و امید عالیشاه در جایگاه دوم هستند. پهلوان پیش از این در تمام بازیهای پرسپولیس بازی کرده بود اما این بار روی نیمکت نشست.

 

* در بین بازیکنان خط حمله، وحید امیری 533 دقیقه بازی انجام داده که البته باید توجه کرد بیش از نصف آن را در پست دفاع چپ سپری کرد. آل کثیر با 379 دقیقه دوم است و شهریار مغانلو در جایگاه سوم قرار دارد. عبدی در آسیا تنها 143 دقیقه بازی کرده و برای پیشی گرفتن از مغانلو باید تیمش را تا فینال بالا ببرد و در ترکیب قرمزها بازی کند.

 

 

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.