کد خبر: 1780301/58 زمان: 00:57   1400/06/26 بازدید: 60,685

چگونه یک میزبان موفق باشیم؛

وقتی کلوپ تیمش را 12 نفره کرد و برد (عکس)

لیورپول در یک شب رویایی موفق شد میلان را در آنفیلد شکست دهد.

به گزارش "ورزش سه"، تیم لیورپول پس از پشت سر گذاشتن یک فصل ناموفق بار دیگر با یورگن کلوپ وارد فصل جدید شد. این تیم شب گذشته در اولین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان موفق شد آث میلان را با نتیجه سه بر دو شکست دهد. این پیروزی در شرایط بسیار هیجان انگیزی به دست آمد و کلوپ و شاگردانش به خوبی نشان دادند که چگونه می توان یک میزبان موفق بود و به صورت کاملا قانونی 12 نفره بازی کرد!

 

 

 

 

 

لیورپول بازی را توفانی آغاز و در همان دقایق ابتدایی چند موقعیت خطرناک روی دروازه میلان خلق کرد. هواداران این تیم در بازگشت دوباره به آنفیلد برای یک بازی اروپایی، حسابی پر انرژی بودند و تشویق های بی امان و متوالی شان کار را برای میهمان سخت کرده بود.

 

 

 

 

 

 

یورگن کلوپ از همان ابتدای کار، بخشی از تمرکز و ارتباط خود را به هواداران لیورپول اختصاص داده بود؛ تاکتیک او خیلی خوب جواب داد و کاملا مشخص بود که لیورپول یک برتری منحصر به فرد نسبت به میلان دارد که می تواند کلید برد در مسابقه باشد. هنر همیشگی کلوپ برای تهییج بازیکنان و هواداران تیمش در بازی با میلان به خوبی جواب داد و گویا واقعا لیورپول 12 نفره بود؛ کلوب و هواداران + 11 بازیکن داخل زمین...

 

 

 

تیفوسی های لیورپول ایمان دارند که کلوپ مثل خودشان یک دیوانه واقعی است.

 

 

قابل پیش بینی بود که لیورپول در چنین جوی خیلی زود به گل برسد؛ این گل در دقیقه 9 به ثمر رسید و تیم میزبان چند دقیقه بعد هم می توانست از روی نقطه پنالتی گل دوم را هم بزند که درخشش دروازه بان میلان مانع از گلزنی صلاح شد. به یک باره در دقایق پایانی ورق برگشت و میلانی که در جو سنگین آنفیلد غرق شده بود در عرض دو دقیقه (42 و 44) دروازه لیورپول را باز کرد تا برنده راهی رختکن برود. شاگردان کلوپ در نیمه دوم با همان شرایط نیمه اول وارد زمین شدند و هیچ شباهتی به تیم بازنده نداشتند (اطلاع از فعل و انفعالات رختکن لیورپول در بین دو نیمه قطعا جذاب است – وقتی صلاح که یک پنالتی را در نیمه اول از دست داد در همان ابتدای نیمه دوم گل تساوی را زد مشخص بود که کلوپ در رختکن چه روحیه ای انگیزشی برای شاگردانش ایجاد کرده است.)؛ هواداران روی سکو هم مثل کلوپ که در کنار زمین با حرکات بازیکنان لیورپول بالا و پایین می رفت، یک لحظه آرام و قرار نداشتند؛ آنها خود را جزئی از تیم می دانستند که وظیفه شان مشخص بود و هیچ تفاوتی از نظر اهمیت با وظیفه سایر اعضای تیم نداشت.

 

 

 

کافی است به شادی های پس از گل لیورپولی ها دقت کنید؛ سمت راست مربوط به گل اول است که بازیکنان به سمت هواداران معلول رفتند تا آنها را سورپرایز کنند. در سمت چپ هم می بینید که کاپیتان لیورپولی ها خرسند از انجام موفقیت آمیز ماموریتش، به سمت هواداران رفته و مثل یک هم تیمی داخل زمین شادی گلش را با آنها تقسیم می کند. در چنین جوی قطعا هوادار خود را جزئی از تیم می داند و تا پای جای برای موفقیت تیمش تلاش می کند و اینجاست که تیم به معنای واقعی کلمه 12 نفره می شود!

 

 

شاگردان کلوپ دو بار دیگر در نیمه دوم دروازه میلان را باز کردند تا کامبک آنها را با کامبک پاسخ داده و به رویایی ترین شکل ممکن لیگ قهرمانان اروپا 22-2021 را شروع کنند. قطعا حرکات و رفتارهای کلوپ در کنار زمین می تواند یک درس بزرگ برای مربیان جوانی باشد که می خواهند از حداکثر توان موجود برای موفقیت تیم های خود بهره ببرند. کلوپ با شیوه همیشگی خود از آنفیلد یک خانه واقعی برای لیورپولی ها ساخته است؛ جایی که در آن می توان هر کاری کرد و هر تیمی را شکست داد. این هنر یک مربی است که از تمامی امکانات برای موفقیت تیمش استفاده می کند و تنها متکی به مسائل فنی رایج نیست و همین جاست که تفاوت ها آشکار می شود.

 

 

 


 


 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.