کد خبر : 1780356 | 26 شهریور 1400 ساعت 15:58 | 10.7K بازدید | 0 دیدگاه

عطایی: اجازه بازی به چین تایپه ندادیم

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: تیم ایران با سرویس و دفاع خوب، قدرت تهاجمی چین تایپه را مهار کرد و مهاجمان با حملات مناسب، جریان بازی را به نفع ایران حفظ کردند.

عطایی: اجازه بازی به چین تایپه ندادیم

به گزارش "ورزش سه" به نقل از سایت فدراسیون والیبال، بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال ایران در مورد پیروزی تیمش برابر چین تایپه و صعود به‌عنوان تیم صدرنشین به مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: چین تایپه نسبت به تیم‌های که تا کنون با آنها مسابقه داشتیم، عملکرد بهتری داشت و با توجه به اینکه این دیدار برای صدرنشینی بود، اهمیت ویژه‌ای برای دو تیم داشت.

 

سرمربی تیم ملی والیبال ایران با ابراز رضایت از عملکرد بازیکنان تیم ایران در این مسابقه، تصریح کرد: بازیکنان ایران سرویس‌های قدرتمندی در این مسابقه زدند و در ست نخست تیم حریف را به خوبی کنترل کردند و اجازه بازی به این تیم ندادند.

 

عطایی ادامه داد: چین تایپه در ست دوم به مراتب بهتر از ست نخست بازی کرد و بازیکنان ایران را تحت فشار قرار داد، اما عملکرد ملی‌پوشان به گونه‌ای بود که این تیم در نهایت نتیجه را واگذار کرد.

 

وی با بیان اینکه در ست سوم تسلط تیم ایران بر مسابقه کامل شد، گفت: بازیکنان ایران با سرویس‌های قدرتمند، موفق به دور کردن توپ از پاسور این تیم شدند تا چین تایپه نتوانست کارهای ترکیبی که از ویژگی‌های والیبال شرق آسیاست، انجام دهد.

 

عطایی تأکید کرد: در مجموع در این مسابقه تیم ایران با سرویس و دفاع خوب ویژگی تهاجمی حریف را مهار کرد و مهاجمان با حملات مناسب جریان بازی را به نفع ایران حفظ کردند.

 

وی با یادآوری اینکه والیبال تایپه در سال‌های اخیر رشد خوبی داشته است، ادامه داد: تیم ملی والیبال چین تایپه در بازی‌های آسیایی اندونزی به مقام سوم دست یافت، ایران هم قهرمان شد، اما سومی تاپیه نشان از رشد و توسعه والیبال این کشور در قاره آسیا داشت.

 

سرمربی تیم ملی والیبال درباره مسابقه ایران در مرحله نیمه نهایی هم گفت: هنوز حریف ایران مشخص نیست، اما براساس توانمندی حریف، تحلیل و ارزیابی‌های مناسب را در اختیار بازیکنان قرار خواهیم داد تا ان‌شاءالله با یک پیروزی دیگر به دیدار نهایی راه یابیم و مردم ایران را خوشحال کنیم.

 

دیدگاهها